Monstru podoben

Monstru podoben obálka knihy
Mé hodnocení:

Obludné vraždy diktované zvráceným pojetím sexuální touhy, deviantní uvažování pachatelů… Třetí svazek ojedinělého a mimořádně rozsáhlého díla mapuje historii tuzemské vraždy v letech 1993 až 1999. A stejně jako první díl série, také druhý se dočkal velmi častého pětihvězdičkového maxima čtenářů-hodnotitelů i nadšených vzkazů: „Musím číst. Pořád! Čtu dokonce i při čištění zubů. Manžel si ťuká rukou na čelo, jestli jsem se nezbláznila. Ale já tu knihu nedokážu odložit!“ „Skvělá kniha. Absolutně na dřeň. Autor je mistr v daném žánru… Každopádně budu třetí díl netrpělivě vyhlížet.“ „První dva svazky jsou výjimečným dílem. Jestli máte rádi detektivky, tak tohle je skutečné krimi ze života.“ A kam nás Panoptikum tentokrát zavede? Tak třeba k patricijské hrobce olšanského hřbitova. Na prázdninově opuštěné školní hřiště. Projdeme se po střeše severomoravského věžáku… Zaposloucháme se do ozvěny pachatelových kroků, ustrneme nad posledním výkřikem oběti… Seznámíme se s uvažováním kriminalistů na místě činu, s poznatky soudních lékařů, se zkušenostmi expertů zkoumajících vražednou mysl. Dveře třetí ponuré panoptikální chodby se otevírají s přízračným skřípotem… Odvážíte se vstoupit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401537/monstru-podoben-9i4-401537.jpg 4.840

Panoptikum sexuálních vražd 3.

Detektivky, krimi, Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Monstru podoben

icewind
23.01.2020

Depresivní záležitost, ale i o těchto událostech je dobré mít povědomí. Občas se může zdát, že případy jsou svým způsobem podobné, ale kombinace pohnutek jednotlivých pachatelů a jejich způsob "uvažování" a hlavně to čeho byli vůči druhým schopni.....to je vždy podoba svébytného zla. V dnešní prazvláštní době bych ocenil i to, že p. Šulc se otevřeně vyjádřuje i k otázce pseudohumanity společnosti vůči podobným kreaturám a pachatelům násilných činů obecně.

Sumatrae
04.07.2019

Opet kniha nezklamala Detektivka psana zivotem...stale me neprestane prekvapovat, ceho je clovek na cloveku schopen spachat...natoz, kdyz to spachaji uz mladistvi

Lenka8418
04.06.2019

Skvělé,úžasně napsané. Z pří ěhů jde mráz po zádech,když si u toho uvědomíte, čeho jsou někteří jedinci schopni na jiné lidské bytosti. Doporučuji

edith79
25.03.2019

Děsivá jízda pokračuje. Název knihy je více než výstižný. Z jejích stránek vystupují další a další monstra. Taková, pro která se ani nehodí označení člověk. Autor se případům věnuje opravdu detailně. Je poznat, že knize věnoval obrovskou spoustu času a vybrousil ji k dokonalosti. A co jsem u předchozích dílů nepochválila a nemělo by zapadnout je velice povedená obálka knihy. Prostě opět není co vytknout pane Šulc.

miuk
07.03.2019

Perfektně napsané, k tomu komentáře. Ale některé příběhy mrazí...zvlášť, když zjistíte, že v jednom příběhu je oběšenec nalezen v bytě, který pak koupili mí příbuzní...

agnes25
03.03.2019

Opět mi šel mráz po zádech, tak jako u předchozích dvou dílů. Skvěle napsané, ale těch zrůd, co mezi námi žije!