Zlý duch

Další svazek ojedinělého a mimořádně rozsáhlého díla mapujícího historii tuzemské vraždy zaměřuje tentokrát svou pozornost především na roky 2000 až 2010. Kam se za novými případy vydáme? Do starého žižkovském činžáku, kde postel se zavražděnou důchodkyní navozuje atmosféru rituálního zločinu. Taky do specifického prostředí hrobek a pomníků, stejně jako pecí krematoria s nachystanými rakvemi… Rovněž navštívíme maturitní ples: krásné róby, dívčí smích, pěnící sekt – to vše jako akcelerátor vraždy! Ale ty nejdobrodružnější a nejstrašidelnější výpravy zažijeme při ponoru do deviované psychiky pachatelů, do křivolakých a osudových křižovatek libida kombinovaného s násilím. Do přízračného bludiště, kde se může nepozorný jedinec snadno ztratit… Vstup jen na vlastní riziko!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459697/zly-duch-l9P-459697.jpg 515

Panoptikum sexuálních vražd 4.

Detektivky, krimi, Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Zlý duch

Marketa1994

Velmi dobrá práce autora, který musí studovat nepřeberné množství spisů a tak dále.
Těším se na pátý díl.

Mermaid

Nemám úplně chuť tomuto dílu dávat hvězdičky. Jako by každá z nich byla nějakým vyznamenáním pro pachatele, kteří knize dali vzniknout.
Oceňuji podrobné zpracování autorem. Někdy sice další relevantní zdroje uváděly (uvádí) trochu jiné informace o některých případech, toto však nechci hodnotit, neznám soudní spisy.
Jediné, co mohu objektivně říct, že Hrušovany opravdu nejsou POD Jevišovkou, jedině při povodních, ale žerty stranou...
Autor píše čtivě, prokládá zajímavé autentické české případy těmi zahraničními a literárními - pro fanoušky detektivek slušná inspirace, takže bod nahoru!
Co mně ale poměrně rušilo: autor má takový ten syndrom starších pánů, z textu jde často poznat, že má na ženy už trochu pifku, možná, že byl vždycky trochu Macho, ale občas z textu čpí, že jednání žen (v roli pachatelky i obětí příliš nepochopil). To bych i překousla, každý není psycholog, ale bagatelizace sexuálního zneužívání dítěte je pro mě moc. Ano, já jsem matka, ale v těchto případech asi neexistuje něco jako přecitlivělost.
Možná by k dokonalosti stačilo ponechat fakta a ubrat osobních závěrů.

edith79
29.12.2020

Nečekala jsem o nic méně, než stoprocentně odvedenou práci autora. A samozřejmě moje očekávání opět splnil. Tyto knihy člověk čte a má jen malinkou dušičku v těle. Zase a znovu žasne nad myšlenkovými pochody pachatelů těch nejbrutálnějších zločinů. Na stránkách knihy se autor spolu s odborníky snaží vniknout do mysli těchto netvorů a i když můžeme ledacos pochopit, odpustit prostě nelze.