Temné radosti predátorů

Temné radosti predátorů https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522718/bmid_temne-radosti-predatoru-VoO-522718.jpg 5 27 7

Školák toužil, aby ho nějaká dospělá žena zasvětila do tajů sexuálních hrátek. Nešel získat její přízeň po dobrém, navlékl si kožené rukavice a nezapomněl se vyzbrojit nožem „Rande“ skončilo dvojnásobným mordem Nadchází finále ojedinělého a mimořádně rozsáhlého projektu, mapujícího historii tuzemské sexuální vraždy. Předchozí díl Zlý duch ocenili spokojení čtenáři 98 procenty úspěšnosti: „Opět naprosto výborná kniha. Kdo se zajímá o kriminalistiku, nemůže být zklamán,“ dočteme se v elektronické databázi knih. Pátý díl čtenáři vyhledávaného Panoptika se zabývá zločiny v časovém rozpětí let 1974 až 2017. Rámec třinácti kauz je naplněn jednak archivními případy, dodnes upoutávajícími kriminalistické a forenzní experty rozměrem bestiality a mnohdy nečekaným, nikoli však úlevným rozuzlením, tak těmi novějšími. Moderní kauzy, datované od roku 2010, vystihují tempo doby, k dopadení a usvědčení pachatele přispívá kromě analýzy DNA jeho „elektronický otisk“ v podobě užití mobilů, platebních karet, samozřejmě i záznamů kamerového systému. Krvavé zločiny mají mnohdy svou předehru na internetu, někdy v rapovém rytmu, jindy v hardcorovém stylu Temné duše, temné radosti predátorů ovšem zůstávají napříč desetiletími prakticky totožné. Kromě analýzy činu, popisu pohnutek pachatele, stejně jako shrnutí klíčových znaleckých posudků z odvětví psychiatrie, sexuologie a psychologie se autor věnuje i operativní práci kriminalistů v terénu a komentářům představitelů mordparty. Vystihnout nejtěžší možný zločin ve všech jeho podobách – i s tím se finální kniha Panoptika vyrovnává na výbornou!... celý text

ivoiro
21.02.2024 5 z 5

Bravurní kniha i celá série. Velký dík oběma autorům. Věčná památka skvělému panu Markovičovi!

Dydy7
04.02.2024 5 z 5

Temné radosti predátorů je názov piatej knihy zo série "Panoptikum sexuálních vražd". Sú tam opísané skutočné prípady, ktoré sa stali na uzemí Českej republiky. Je to prvá kniha, ktorú som z tejto pentalógie čítala.

Autor podrobne popisuje jednotlivé vraždy, ide poriadne do hĺbky a ponúka nám aj svoj pohľad na veci. Kniha je smutná, drsná, tragická a je až neuveriteľné, čo všetko sú ľudia schopní urobiť.

Nachádza sa v nej aj obrázková príloha plná fotiek z vyšetrovania a z niektorých naozaj mrazí!

Knihu odporúčam každému koho zaujímajú skutočne zločiny a vyšetrovanie...

Lucina88
28.01.2024 5 z 5

Nevím, jestli je vhodné úplně říct, že to byla zase perfektní kniha :D

Každopádně skvělý, jako všechny ostatní, nemohla jsem knihu odložit.
Snad to nebude poslední díl :)

Izu
03.01.2024 5 z 5

Jako vždy excelentní !

edith79
11.12.2023 5 z 5

Závěrečný díl téhle naprosto bezkonkurenční pentalogie v rámci naší domoviny si v nejmenším nezadá s díly předchozími. Opět skvělá práce autora, který se o případy opravdu zajímá, jde do hloubky a nebojí se projevit svůj názor. Neumím si vůbec představit kolik času pan Šulc musel obětovat, abych se mohla bát, rozčilovat a někdy se cítit úplně v hajzlu. Své epilogy tady ještě napsal Pan vyšetřovatel Markovič, který už bohužel není mezi námi, ale jeho práce za něj bude mluvit napořád. V dnešní době plné krimi podcastů a knížek, kde si kdekdo hraje na znalce zločinu a přitom většinou plave jen na povrchu, pan Šulc je jistota, že se půjde do hloubky. Děkuju mu za to.
PS: Stránka 10 mě příjemně šokovala. Asi nikdo si nepřeje objevit se na stránkách knih pana Šulce, ale jak se to vezme...

GYROTOURBILLON
03.12.2023 5 z 5

Dočetl jsem 5. díl, a jako vždy, spokojenost. Čtivé , drsné, zajimavosti, bohužel smutné.
Místa, kde se události odehrávají , jsou kolikrát známé lokality, pro mě Hradec Králové.
A v Teplicích jsem měl kolegu z práce, čili o dění v tomto kraji několikrát povídal.

Dezolát...
22.11.2023 5 z 5

Moje prvotina od autora byla Lovec přízraků s p. Markovičem a jelikož jsem byl z knihy velice nadšen a psaní autora bylo čtivé, skoro jedním dechem - sáhl jsem po druhé knize autora a paradoxně poslední a nejnovější z jeho série Panoptika...
Kniha opět excelentní, čtivá a nebyl to žádný risk na prázdno !!!
Příběhy i když smutné a tragické a někdy i nepochopitelné, které mi dělaly "společnost" sedm večerů jsou barvitě vykreslené a podrobně podané autorem, že jako "fanouška krimi" mě velmi obohatily ! Bez přehánění !
Vedle pana Štočka - Vrah je v každém z nás obě dvě knihy, tak i tohohle autora řadím mezi své TOP !
A jistě si přečtu i zbylé čtyři díly série Panoptika.
Plný počet hvězdiček zcela zaslouženě a jen doporučuji všem "zločinožroutům".