edith79 - Příspěvky

HanaHanaA. Mornštajnová

Číst tuhle knihu člověka až bolí. To co zažívali lidé během války je otřesné, nepochopitelné, ale bohužel skutečné. Už začátek v podání Miry byl tragický a smutný, ale když se do vyprávění pustila Hana, bylo to téměř k nedočtení.

Břicháč TomBřicháč TomT. Kosačík

Kniha se mi hodila do výzvy a navíc je plná zajímavých a zdravých receptů, takže za mě spokojenost.

Záhada na zámku StylesZáhada na zámku StylesA. Christie

V tomto případě jsem dříve viděla film, než četla knihu, ale vůbec mi to nevadilo. Příběhy Agathy Christie jsou psány napínavě a tak nějak mile. Dost dlouho jsem tuto autorku vynechávala, tak teď si to můžu bohatě vynahradit.

V pasti lžíV pasti lžíB. Paris

Bavilo mě to naprosto stejně jako první kniha této autorky.Příběh svižně začal, svižně pokračoval a celkem brzy skončil. Sice jsem od začátku tušila jak to asi všechno bude, ale nakonec se konalo i překvapení. Za vraha jsem totiž považovala úplně někoho jiného. Další knihu B.A.Paris uvítám.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Dívce v ledu jsem dala pět hvězdiček. Tady bych klidně přidala šestou. Noční lov je totiž podle mého názoru ještě lepší. Detektiv Fosterová si jde opět tvrdě za svým, charaktery jejích spolupracovníků se více vykreslují. Navíc je tu tajemná postava Nočního ptáka, která nahání strach. Už se těším na další příběh od Roberta Bryndzy. A teď dolů, do Temných hlubin.

NocNocB. Minier

Nemůžu jinak. Tento díl mi vůbec nepřipadá horší než ostatní. Má úplně stejnou pochmurnou atmosféru a detektiv Servaz je pořád stejně charakterní a odvážný chlap. Navíc jsme se na kartičko podívali i do Prahy.

Kamkoli půjdešKamkoli půjdešC. Way

Páni. Tak tohle byla nejlepší knížka za dlouhou dobu. Já prostě miluju šokující zvraty na konci a tady jsem si rozhodně přišla na své. Strašně mě to bavilo, nemohla jsem přestat číst, bylo to napínavé, strhující i dojemné a teď mě mrzí, že už mám dočteno, taková to byla paráda. Autorku okamžitě přidávám do oblíbených a vážně doufám, že píše a píše a ještě si od ní něco přečtu. Laťka je ovšem vysoko.

Vánoční vražda a jiné povídkyVánoční vražda a jiné povídkyP. D. James

P.D. Jamesovou mám ráda, i když jsem její dílo spíš viděla v podobě seriálů s charismatickým Adamem Dalglieshem. Dodnes si pamatuju, jak mě jako malou holku děsila a fascinovala ponurá houslová melodie. Tato knížka se mi líbila. Hodně připomínala Agathu Christie, což uznala i sama autorka a zřejmě jí touto knížkou tak trochu vzdala hold.

Déšť smývá stopyDéšť smývá stopyM. Bley

Podle zdejších komentářů jsem této knize moc nevěřila, ale jsem mile překvapená. Knížka svižně ubíhala, hlavní postava, reportérka Ellen rozhodně nebyla nesympatická, myslelo jí to a nenechala si nic líbit. Některé kapitoly byly doslova strašidelné a to já ráda. Závěrečné odhalení a motiv byli neotřelé, i když od určitého momentu jsem to tušila. Za mě velká spokojenost.

Na co Alice zapomnělaNa co Alice zapomnělaL. Moriarty

Knížku hodnotím s lehkým odstupem a ten mě donutil jednu hvězdičku ubrat, přestože bezprostřeně po dočtení jsem byla nadšená. Asi jsem moc posedlá svými oblíbenými thrillery, ale nějak mi tam chybělo nějaké opravdu temné a šokující tajemství. Každopádně jsem objevila autorku, jejíž knihy budu určitě vyhledávat.

SpolubydlícíSpolubydlícíJ. Lutz

Kdysi jsem viděla film podle této knihy a bohužel musím říci, že vyjímečně se mi film libil víc.

List zo záhrobiaList zo záhrobiaD. Dán

Gančarčík, Lubas, Slovák, Oplíštil, Marčík. To je jen několik jmen lidských zrůd, které před rokem 1990 oprávněně dýchaly vzduch cezený přes mříže. Potom ale přišlo to, co se vymyká mému chápání. Havlova amnestie. A zrůdy mohly pokračovat ve svých zvrácenostech. A že se činily. Někteří pachatlé vydrželi na svobodě stejně jako v této knize pouhých pár dní, během kterých ale stihli zmařit životy svých obětí spolu s životy jejich rodin a přátel. Tato kniha přesně popisuje, jak to tenkrát bylo a ukazuje jak pomýlený byl čin tehdejšího prezidenta. A já za tuto knihu panu Dánovi děkuji.

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádechNedělňátko aneb s Cimrmanem v zádechM. Čepelka

Milé a upřímné vyprávění mého oblíbeného herce z DJC. Miloň Čepelka je inteligentní, příjemný pán a taková byla i tato knížka, kde jsem se dozvěděla zase spoustu nových věcí nejen o mém oblíbeném divadle.

Manželka mezi námiManželka mezi námiS. Pekkanen

Zhltnuto za den. Bylo to napínavé, překvapivé, místy dojemné. Hodně mi to připomínalo jinou nedávno čtenou knihu na podobné téma, která byla podle mého názoru o něco promyšlenější. Proto jedna hvězda dolů. Jinak vážně dobré čtení.

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Roberta Bryndzu jsem pořád odkládala, protože jsem správně tušila, že mě jeho knihy pohltí a budu na ně potřebovat moře času. A je to přesně tak. První kniha mě nadchla a těším se, co mě čeká dál. Postava Eriky je mi sympatická, taková anglická Starlingová, která se s ničím a nikým moc nepárá a jde si tvrdě za svým. Uvidíme se při Nočním lovu.

SáraSáraD. Dán

A mně se to zase líbilo a to moc. Ze začátku jsem si sice pořád říkala, kde je sakra Richard? Ale potom se objevil a s ním i zbytek vraždářské partičky a bylo to zase zajímavé, napínavé a samozřejmě i vtipné.

Z lásky oheň pohřebníZ lásky oheň pohřebníM. Wall

Hluboká sonda do života kontroverzního a fascinujícího člověka, kterým Jim bezesporu byl. Autor se s tím nepárá a "nakládá" Jimovi i zbytku kapely, přestože sám není o nic méně fascinován Jimovou osobou. Nebylo to špatné čtení, ale kultovní Hopkinsovo Nikdo to tu nepřežije ve mně zanechalo daleko větší dojem.

Polámané panenkyPolámané panenkyJ. Carol

Náramné. Tahle kniha mě nejprve zaujala názvem, aby mě potom úplně ohromila. Příběh ani trochu nenudil, střídání pohledu detektiva a oběti bylo bezva. Stále jsem byla v napětí a konec knihy s motivem pachatele mě překvapil a nadchl.

(M)Učednice(M)UčedniceA. Land

Bylo to depresivní, temné čtení. Bylo to napínavé a mělo to tíživou atmosféru. Díky stylu psaní jsem rozuzlení do poslední chvíle netušila a to mě baví. Doufám, že vyjdou další knihy autorky, budu čekat.

PřítelkyněPřítelkyněM. Frances

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Takový lehce naivní pokus o psychothriller. Všechny postavy mi byly svým způsobem něčím nepříjemné. Hlavní záporačka se někdy chovala vyloženě dětinsky. Ale bavilo mě to očekávání. Co se ještě bude dít a kam až to zajde. Zašlo to přesně tam, kam se dalo čekat. Originálním závěrem se autorka rozhodně neblýskla.

Manželova ženaManželova ženaJ. Corry

Zajímavé čtení plné překvapení a napětí. Hlavní hrdinka se zmítá mezi spoustou problémů a ne zrovna příjemných vzpomínek a vy opravdu netušíte co se z toho všeho vyklube. Všechny postavy v této knize mají svá tajemství a dokáží překvapit.
Trochu mě mrzí konec, kde zvrat střídá zvrat, takže jich bylo na mě až moc. Jinak ale výborná kniha, kterou by bylo škoda si nepřečíst.

Herkulovské úkoly pro Hercula PoirotaHerkulovské úkoly pro Hercula PoirotaA. Christie

Zase za pět hvězdiček. Zajímavý nápad nechat Hercula Poirota vykonávat úkoly na které si troufl jeho slavný jmenovec, i když trochu jinou formou. Některá rozuzlení jsem tušila, jiná mě zase dokonale překvapila. Moc povedené.

Není kouře bez ohýnkuNení kouře bez ohýnkuA. Christie

Opět důmyslné, velmi napínavé a zábavné počtení. A opět závěr, který mě překvapil. To mám na knihách Agathy Christie nejradši.

Poslední paní ParrishováPoslední paní ParrishováL. Constantine

Tady se dá napsat jediné slovo: SUPER. Kniha má spád už od začátku, téma v knihách tolikrát opakované, přesto cítíte, že v tom musí být něco víc. A je. Mnohem, mnohem víc.

Mrtvá v knihovněMrtvá v knihovněA. Christie

Tentokrát slečna Marplová. Skvělá, bystrá, starší dáma brilantně vyřeší případ mrtvé blondýnky v knihovně. Strašně mě to bavilo a moc jsem se těšila na tradičně překvapivou a originální zápletku. A přišla. A bylo to prostě super.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Upřímně jsem od toho čekala více. Kniha mě ze začátku nějak moc nebavila, ale potom vše nabralo na obrátkách a začalo mě lákat závěrečné rozuzlení. Ale když přišlo, bohužel mi hodně připomnělo jinou hodně známou knihu, která byla o dost povedenější. Takže mě to rozhodně neohromilo.

Vraždy podle abecedyVraždy podle abecedyA. Christie

To byla jedním slovem paráda. Hercule Poirot se během jednoho měsíce stal mým oblíbencem. Kniha je skvěle napsaná, příběh krásně plyne a nechybí ani vtip. Rozuzlení je tradičně parádní. To o co se spousta autorů dnes marně snaží, tedy originalita a napětí uměla Agatha Christie vložit do svých knih naprosto dokonale. A jízda nekončí....

Pět malých prasátekPět malých prasátekA. Christie

Opět skvělé. Hercule Poirot se svou brilantní myslí rozplétá šestnáct let starý případ vraždy a já jen zírám nad jeho detektivními schopnostmi, ale hlavně nad fantazií královny detektivek Agáthy. Těším se na další čtení a jsem ráda, že výběr mám ještě veliký.

Nebuď dlouho vzhůruNebuď dlouho vzhůruR. L. Stine

To bylo fajn. Fajn návrat do mládí, kdy jsem milovala Stopy hrůzy. Příběhy R.L. Stina z Ulice strachu byly moje oblíbené. Ráda jsem se na Fear Street vrátila.

Muži, kteří mě zkaziliMuži, kteří mě zkaziliK. Staňková

No je mi stydno. Stydno za to, že jsem to doposlouchala do konce. Je to neuvěřitelně hloupé, trapné a vychloubačné. Mělo by se to jmenovat Sebechvála smrdí. Evidentně pravý opak skutečného života osoby, která tento egoistický, neinteligentní blábol stvořila. Erotické to tedy bylo neuvěřitelně, ve stylu: " Začal mě vášnivě líbat a umíte si představit, jak to asi mohlo dopadnout." K smíchu.
Poslouchala jsem v rámci výzvy k tématu Kniha žánru, který běžně nečtu. Nemohla jsem si vybrat lépe. Opravdu běžně nečtu škvár.

23. březnaodpad!

1 2 3 4 5 6 ... 8