edith79

Příspěvky

Nejkrutější zločiny v dějináchNejkrutější zločiny v dějináchBrian Innes

Moje první kniha s touto tématikou, kterou jsem si koupila. Bylo to na dovolené a dokud jsem ji nepřečetla nic se mnou nebylo. Od té doby mám knih o sériových vrazích už mnoho, protože toto téma mě prostě zajímá, ale tato bude navždy tou první.

02. dubna


Mlčení nociMlčení nociRobert Lawrence Stine

Milovala jsem tyto knihy. Na sklonku základní školy kolovaly po celé třídě a četli je snad všichni, včetně třídní. Tento díl si dodnes pamatuju téměř do puntíku. R.L. Stine byl v sérii můj nejoblíbenější.

02. dubna


To nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy CimrmanaTo nejlepší ze Smoljaka, Svěráka a Járy CimrmanaZdeněk Svěrák

Toto snad ani nemá cenu komentovat. Je to prostě senzační. Svěrák, Smoljak a Cimrman to je geniální trojice.

02. dubna


...a vztáhl pak ruku na život bližního...a vztáhl pak ruku na život bližníhoRoman Cílek

Knihy s tímto tématem mě vždy zajímaly a proto ani tato nechybí v mé knihovně. Obsahuje několik opravdu strašných případů, kde figurují pachatelé toho nejhrubšího zrna. Pan Cílek je jednou z našich kapacit na tuto problematiku a jeho knihy jsou velmi čtivé.

02. dubna


Smrť na druhom brehuSmrť na druhom brehuDominik Dán

Ach ta parta z kancelárie 141. Ta mě nikdy neomrzí. Zajímavý příběh neznámého mrtvého muže. Richard a Chosé a mafiánská partička Ríšových kámošů z mládí. Opět protkané vtipnými momenty a hláškami, opět za plný počet hvězd.

02. dubna


Přípitek s vrahemPřípitek s vrahemIvan Milan Jedlička

Zajímavé případy z let docela dávno minulých. Vyvolalo to ve mě nostalgii, protože si pamatuju, že jsem tyto tenké sešity jako holka potají brala z knihovny rodičů a večer je četla, abch pak mohla v hrůze do noci zírat do stropu.

02. dubna


Četnické humoresky 1Četnické humoresky 1Jan Cézar

Kdo by neznal legendární seriál České televize. Ten je opravdu povedený. Kniha už tak ne. Po mé velké radosti z jejího objevení u mne následovalo lehké zklamání a velké nutkání podívat se opět (po kolikáté už ?) na seriál.

02. dubna


Rychlé šípyRychlé šípyJaroslav Foglar

Tohle je něco, co pro mě má zvláštní význam. Sešity Rychlých šípů jsem jako holka naprosto milovala, četla je pořád a pořád dokola a dodnes si ty příběhy pamatuju. Tato knížka, která nabízí všechny sešity v jenom je naprosto úžasná. Nádherné vzpomínky.

02. dubna


Zátah na ďáblaZátah na ďáblaRichard Lourie

Kniha pro silný žaludek. Avšak neskutečně zajímavá. Andrej Čikatilo byl skutečný netvor. Dodnes si pamatuju, když jsem jeho fotku viděla jako malá holka v novinách, kde informovali o jeho zatčení a odsouzení. Od té doby jsem toho o něm přečetla spoustu. Tato kniha dopodrobna popisuje jeho dopadení, výslechy a pocity vyšetřovatele, který honbou za tímto vrahem strávil několik let svého života. Pět hvězd bez diskuze.

25. března


Nevyjasněná úmrtí I.Nevyjasněná úmrtí I.Jiří Hlinka

Tohle je naprosto skvělá série knih. Velmi zajímavé případy úmrtí našich slavných osobností, která jsou něčím zvláštní nebo podezřelá. Vždy mi z toho běhá mráz po zádech. Slavní, talentovaní lidé, kteří měli svoje starosti, problémy, nemoci a úzkosti, které je stály to nejcennější - jejich život. Velice doporučuji.

11. března


Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíAgatha Christie

Už vážně nevím, co ještě dodat ke knihám Agathy Christie. Poslední dobou hltám jednu za druhou a i tato byla skvělá. Znovu mnoho postav, ale velice dobře zapamatovatelných. Elegán Poirot kromě krátké chvilky v úvodu nastupuje na scénu až později. A zase se rozbíhají výslechy, brilantní dedukce a samozřejmě závěrečné zcela nečekané, avšak zcela logické rozuzlení. Zřejmě mě další knihy královny detektivek neminou.

10. března


PsychoPsychoRobert Bloch

Skvělé. I když film Psycho dobře znám a věděla jsem, že závěr mě nemůže překvapit, strašně mě to bavilo. Norman Bates tu byl popsán jinak než vypadal ve filmu. Pro mě byl děsivější ten knižní. " Všichni se někdy tak trochu zblázníme. "

09. března


Na špatném místěNa špatném místěJoy Fielding

Chtěla bych napsat, že to byla stará dobrá Joy a svým způsobem samozřejmě byla, ale...Podle mě by si knížka zasloužila být delší, jít víc do hloubky, lépe vykreslit charaktery postav. Navíc to dopadlo přesně tak, jak jsem celou dobu očekávala. To se mi u této autorky nestávalo, konce jejich knih byly vždycky překvapivé až šokující. Přes to všechno mě knížka bavila a rozhodně to nebyl promarněný čas.

07. března


HastrmanHastrmanMiloš Urban

Já si dovolím druhou část knihy tak trochu ignorovat. Ne, že by byla k nepřečtení, ale ten propad oproti první části byl pro mě tak markantní, že bych nemohla dát pět hvězd a já je dát chci. Protože tato kniha je prostě fascinující. Miluji popisy pohanských zvyků, miluju mistrně vykreslené charaktery postav...a ano, miluju i film natočený podle této knihy , protože je skvělý. Hastrman mě prostě zasáhl ze všech stran.

27. února


Nenapravený omylNenapravený omylVáclav Neuer

Velmi dobré to bylo. Vlastně vyborné. Přímočará krimi, kde se neplýtvá stránkami na zbytečné popisy a opisy a jde se rovnou na věc. Detektivové sympatičtí, pachatel dostatečně děsivý. Konec byl velmi napínavý, až jsem tajila dech. Rozhodně se musím pustit i do dalších knih tohoto autora. Slovenské krimi mě totiž moc baví.

25. února


Kapsa plná žitaKapsa plná žitaAgatha Christie

Opět napínavé, zajímavé, i když tentokrát jsem se musela dost soustředit. Postav tu bylo hodně, ale po čase jsem se v nich dokázala vyznat. Slečna Marplová vstupuje na scénu trochu později a samozřejmě se opět vyznamená při řešení případu. Znovu se tu jako již v několika Agathinych knihách objevuje říkanka a to mě vždycky baví. A musím se pochválit, že tentokrát jsem pachatele alespoň tušila.

24. února


Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Úžasně temná kniha. Chystala jsem se na ni dlouho a možná to bylo dobře. Pohled do zvráceného nitra muže, který se zaprodal ďáblu, aby se z něj ďábel stal.

19. února


Kytice (Obrazová kniha k filmu)Kytice (Obrazová kniha k filmu)Karel Jaromír Erben

Nádherná knížka. Když jsem ji tady díky jedné čtenářce objevila, řekla jsem si, že ji prostě musím mít. Jenže sehnat ji byl velký oříšek. Proseděla jsem spoustu času na internetu a hledala. Trvalo to, ale nakonec jsem sehnala v jednom antikvariátu. Knížka mi přišla jako nová a já jsem prostě nadšená. Balady samozřejmě znám, ale tady jsou doprovázeny fotkami z filmu Kytice, který miluju a jako bonus na konci jsou vyjádření tvůrců filmu, herců a hereček a spousta fotografií z natáčení. Skvělé.

18. února


Vražda na fařeVražda na fařeAgatha Christie

Moje závislost na královně detektivek stoupá. Opět jsem nebyla zklamaná. Tentokrát sice trochu zdlouhavější začátek, ale po spáchání vraždy se děj pěkně roztočil a překvapení střídalo překvapení. Slečna Marplová to ve finále moc hezky rozsekla. Velká spokojenost.

17. února


Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolůGalerie zločinu II - Tajemství policejních protokolůJan Stach

Tak tahle kniha podle mě překonala první díl Galerie zločinu. Opravdu mě bavila. Případy jsem znala půl na půl, takže jsem se opět dozvěděla něco nového. Za mě palec nahoru.

14. února


Zapomenutá vraždaZapomenutá vraždaAgatha Christie

Ja prostě Agathu miluju. To je taková paráda. Další skvělá knížka. Tentokrát jsem byla od poloviny přesvědčená, že jsem na Agathu vyzrála a znám vraha. Samozřejmě, že ne. A to je právě úplně neuvěřitelná schopnost královny detektivek. Konec, nad kterým jen otevřete pusu.

12. února


Mlha nad Shadow SandsMlha nad Shadow SandsRobert Bryndza

Zase skvělý Bryndza. Toto je prostě sázka na jistotu. Napínavé, temné čtení. Tristan je velký sympaťák a Kate i přes veškeré klacky, které jí osud naházel pod nohy si jde nekompromisně za svým. Těším se na další případy této zvláštní dvojice. Pište Roberte, pište.

10. února


VrányVrányPetra Dvořáková

Celou knihu jsem měla sevřený žaludek a chtěla jsem na ty stránky vtrhnout a někomu to pořádně vytmavit. Nikdy nepochopím postoj takových rodičů jako jsou tito. Jejich neschopnost, malichernost, sobectví a mnohem horší věci, které mi celou knížku dýchaly na záda. Já měla vážně strach...Hodně silný čtenářský zážitek.

07. února


Pátá oběťPátá oběťJonathan Dylan Barker

Po prvním díle jsem byla na další osudy postav velice zvědavá. Musím konstatovat, že Pátá oběť se mi líbila méně než Čtvrtá opice, ale rozhodně mě nezklamala, protože to zase bylo totálně děsivé a zvrácené. Občas jsem musela hodně zapátrat v paměti, občas jsem se plácla do čela a řekla si: no jó. Každopádně konec mě nadzvedl že židle. Tohle si žádá dát se do dalšího dílu, protože já to prostě musím všechno vědět.

06. února


Zločiny z vášněZločiny z vášněSusan Blackhall

Kniha se jmenuje Zločiny z vášně, ale hlavní důvody zde popsaných zločinů jsou nevěra, žárlivost, podvody a lži. Spousta případů je jako přes kopírák, milenci a milenkami se to jenom hemží, za pochybnou láskou se jde přes mrtvoly. Hlava mi to nebere, ale to nikdy u knih tohoto typu.

29. ledna


Řekni, kde ji najduŘekni, kde ji najduJoy Fielding

Tak tahle knížka mě dostala. Úplně jsem hltala stránku za stránkou a nemohla se odtrhnout. A pak to přišlo.....Konec. Ten mě dostal jako u málokteré knihy. Určitě doporučuju, skvělý čtenářský zážitek.

27. ledna


Kožené srdceKožené srdceDominik Dán

Bavilo a moc. V knize se zároveň odvíjí dvě linie. Na jeden, dost nechutný případ jsou nasazeni zkušení matadoři Burger a Hanzel, druhou tak trochu soukromou záležitost na tajňačku řeší Krauz s Chosém . Obě linie byly hodně zajímavé. Opět se nešetřilo životními moudry, zkušenostmi, ale ani humorem. Prostě Dominik Dán v nejlepší formě.
" Neviem, ako by som vám to povedal, ale niektorí... niektorí vplyvní l'udia z toho nebudú mať radosť."
" V poriadku, ja som ani nikdy netvrdil, že oddelenie vrážd je tu na to , aby niektorým vplyvným l'uďom robilo radosť. "
Není co dodat.

27. ledna


Psychologie sériových vrahůPsychologie sériových vrahůAndrej Drbohlav

Tato kniha je opravdu informační bomba pro všechny, kdo se zajímají o dané téma. To je můj případ a mám tohoto žánru plnou knihovnu. A tak jsem ráda, když objevím knihu, která mě dokáže znovu zaujmout a to se Psychologii sériových vrahů povedlo dokonale. Dozvíme se tu spoustu informací o jejich zvráceném nitru. Podíváme se jim do hlavy. A potom si je pěkně jednoho po druhém představíme.

25. ledna


Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Mám ji v knihovně už několik let a dnes jsem se konečně rozhodla ji přečíst. A bylo to fajn. Rozhodně to nepostrádalo tu známou atmosféru a příběh byl vystavěn zajímavě a s napětím. Krátké kapitoly divadelního scénáře způsobily, že stránky se doslova míhaly. Vůbec to na mě nepůsobilo, že by to bylo dělané pro peníze. To podle mého názoru nemá nikdo zapotřebí. Byl to zkrátka takový hezký bonus, návrat do světa Harryho Pottera, který prostě miluju.

24. ledna


Duchové rodiny FolcroftůDuchové rodiny FolcroftůDarcy Coates

Útlejší knížka přečtená na jeden zátah. A líbilo se mi to. O popisu strašidelného prostředí se u Darcy Coates není třeba rozepisovat, to zvládá autorka dokonale. Vzhledem k věku hlavních postav to tentokrát bylo více pro náctileté, ale to mi nijak nevadilo. Bálo se u toho hezky a vzhledem k zajímavému rozuzlení si myslím, že kniha mohla být o nějakou tu stránku delší. I tak spokojenost a těším se na duben.

24. ledna


1 ...