Děvčátka, na slovíčko

Děvčátka, na slovíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25900/bmid_devcatka-na-slovicko-H8i-25900.jpg 4 44 16

Učebnice tělovědy pro dívky, které dorůstají do puberty.

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Avicenum

Dievčatká, na slovíčko , 1967

gretl74
01.02.2024 3 z 5

V "té" době jediný zdroj informací, pak přibylo ještě "Bravíčko"...

Sitting-Bull
05.12.2023 3 z 5

Svého času přínosná kniha, kterou někdo ze spolužaček přinesl do školy a pak jsme nad ní seděly... Dnes bych ji moc vysoko nehodnotila, takže výsledné hodnocení - průměr.

Nofar197
25.04.2023 4 z 5

Kdysi jsem ji dostala od mamky, vzpomínám si, že byla velmi hezky ilustrovaná. Byla naprosto jiná doba, v té době byla témata jako menstruace nebo pohlavní život naprostá tabu. To, o čem se dnes naprosto přirozeně bavím se svou dcerou, se zkrátka vyslovovalo šeptem a za zavřenými dveřmi. Takže knihy typu Děvčátka, na slovíčko nebo Když dívka dospívá, byly velmi vítaným zdrojem informací. Jsem ráda, že dnes je úplně jiná doba, která přirozené fyziologické procesy nedemonizuje.

Kabuky
13.03.2023 odpad!

Hnus. Fuj.

lenka3644
15.09.2021 odpad!

Naprosto příšerně napsaná kniha, byla jsem nucena číst ji, když mi bylo 12, abych jako věděla, co že se mi to přihodilo, i když jako milovnice biologie jsem to měla z encyklopedií nastudováno už tak od 8 let. Doteď nezapomenu na ten nadřazený tón, kterým autorka sděluje "svá moudra" a rádoby zasvěcuje do tajů ženství. Ještě teď mám osypky. Díky bohu, dnes existuje tolik skvělých knih pro mladé dívky, a tak se lze tomuhle hrozivému retru vyhnout velkým obloukem.

MiroslavBartl
12.05.2021

Ahoj holky, jsem z dvojčat, mám sestru a jsme ročník 1960. Tuhle knížku dostala ségra pod stromeček 1970 a já ji taky četl a dodnes si pamatuju, jak jsem byl ohromen tím, co jsem se dozvěděl :).... byla mnohem lepší než ta, kterou jsem dostal já (Dospíváme v muže) :)

Kontryhelka
28.12.2020 5 z 5

Tahle kniha byla za mého dětství hodně propagovaná a také nebyla k dostání. Nakonec jsem jí snad jako 12-13 letá holka dostala k vánocům. Strašně jsem se na ní těšila, protože holky ze třídy o ní básnily a já málem omdlela, když jsem knihu opravdu dostala. začetla jsem se do ní s vervou mojí vlastní a asi v té době se mi dostalo to, co jsem od knihy očekávala. Je to hluboká nostalgie a s touto knihou bychom u dnešních slečen asi opravdu nepochodili. Ale v roce 1987 jsme se nemohly dočkat, až knihu otevřeme a začteme se a dozvíme se konečně všechna ta tajemství našeho těla a co nás jako budoucí ženu nemine. Ještě bych knihu vyštrachala u rodičů v knihovničce.

Doubravka1975
31.08.2020 5 z 5

Knížku jsme dostaly se sestrou ( o rok a půl mladší ) dohromady jako dárek na vánoce. A spolu četly a prožívaly dospívání a nejmladší sestru jsme samozřejmě odháněly, protože to přece ještě vůbec nebylo čtení pro ni ( je o 5 let mladší ???)

Janadvorackova
04.01.2020 4 z 5

Další zapomenutá. Četly jsme ji s holkama kde to šlo, hlavně na záchodě a v šatně tělocviku, různě o přestávkách a na intru před spaním. Tlemily jsme se u toho jak telata a před klukama dělaly, bůhví jaké nové tajemství jsme neodhalily :). Jé, úplně se mi to vybavilo. Prima kniha, svého času důležitá.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

velice zajímavá knížka, která se dívkám v určitém věku vždycky může hodit ... u této knížky nezáleží na stáří a vždycky bude aktuální, mohu jen doporučit ...

edith79
10.01.2016 4 z 5

Tak tato knížka byla nejčastěji zcizována u nás v knihovně. Někdo ji vždy vynesl pod tričkem a na záchodě jsme studovaly. Potom ji zase některá z nás pod tričkem odnesla zpátky. Maminkám to ušetřilo vysvětlování a nám zanechalo vtipné vzpomínky.

knihamouder
18.09.2014 5 z 5

Možná retro, ale dobré info :-) doma ji máme v knihovně a myslím, že nebude na škodu ji jednou vložit do rukou dcerkám nebo neteřím... Pamatuji si jak jsem se za vše styděla, nechtěla o ničem mluvit. S knihou si člověk zalezl do kouta a v klidu si vše nastudoval sám, nemusel se červenat nad pro mě v té době ,"trapnými" otázkami.

Argony
21.08.2013 2 z 5

Za komunistů asi jediná vhodná četba pro dospívající děvčata. Hodila se i na hodiny biologie. Dneska už existuje naštěstí mnohem větší výběr (taková kniha: Už jsem to dostala je dost "hustá" četba).

tyzik.cejka
05.06.2013 3 z 5

nejsem dívka ale je to dobře retro tak dávám 3 hvězdy

kika 13
20.02.2013 3 z 5

Četla jsem už dávno a moc mě pomohla.

assilem
21.01.2012 4 z 5

Stále velmi praktická kniha a nejen pro děvčátka přicházející do puberty.