První ze dvou knih nakladatelství Eminent věnovaná životu legendy českého herectví Miloše Kopeckého, kterou napsal zčásti sám ještě před svou smrtí v roce 1996, je strhující výpovědí o jeho ojedinělém osobním i profesionálním životě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41621/ja-41621.jpg 4.447
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Eminent

, 1996

Kniha Já

23.11.2019

Kniha o Milošovi Kopeckém stála za přečtení.
Je obdivuhodné, jak bojoval se svou nemocí. Pro mě je M. K. nezapomenutelný zejména jako Mudr. Štrosmajer, ale ztvárnil i mnoho jiných tváří v jiných rolích. Určitě popátrám v knihovně po druhém díle.

vendula0539
07.09.2019

Já se tou knihou nějak nemohu prokousat. Mám za sebou asi tři čtvrtě, chci ji zvládnout celou, místy mě baví a místy je maximálně nudná. Kniha je komplikovaná, roztříštěná, jako sám autor.

brabofka
02.09.2019

Asi jakýchkoli komentářů netřeba. Neskutečný příběh, vzpomínky přátel, kolegů a manželky. Byl to veliký Herec, s velkým "H" ale i člověk.

1amu
22.09.2018

Jan Werich si nevybíral po návratu z USA své nové přátele jen tak. I to mluví o velikosti Miloše Kopeckého. "Vyhrál se" na vynikajícího herce přes kvantum negativních rolí , ale jak byl v nich úžasný - třeba Limonádový Joe a jeho úchvatný zloduch Horác. Měl jsem to štěstí, že jsem ho viděl na "Vinohradech" v jedné z nejlepších rolí - nerudného spisovatele Sheridana Whitesida, kde mu přihrávaly Iva Janžurová a Jiřina Jirásková. Protože tuto hru přeložila do češtiny paní Zdenka Werichová, jsem přesvědčen, že kdesi v nebi všichni Werichovic s potěšením občas sledují záznam této hry " s Mildou", protože právě s tímto dílem vstoupil na české jeviště po příletu z USA první z dvojice W+V.
Bohužel nemoc si nevybíráme - hupsne na nás tak, jako se dlouho držela pana Kopeckého. Přes to vše vzpomínáme, čím krásným jste nás za svůj život potěšil. Hluboká úcta mistře.

zahadum
29.07.2018

Vynikajúci herec, jeden z najlepších a myslím to aj v celosvetovom merítku. Komplikovaná povaha a vážne zdravotné problémy mu nebránili žiť na plno a nenarobiť veľké problémy sebe ani druhým. Nazval by som ho filozofom ktorý bol síce extrémny sukničkár ale bol to gentleman sukničkár. Dával do toho noblesu a pani Jana Kopecká to zobrala veľmi statočne. Kniha nám ukáže všetky zákutia jeho duše, ukáže nám aj to čo by niekto iný neukázal. Profesne to bol ale herecký génius ktorý ostáva navždy zapísaný zlatým perom vo filmovej histórii.

Milonak
18.07.2018

Jako fanoušek Miloše Kopeckého ubírám jednu hvězdu z maximálního hodnocení - v knize je pár pasáží, které mě trochu nudily a to zejména v závěrečné části. Jinak vynikající sonda do života MK a to i díky detailním informacím o jeho nemoci a jejím vlivu na jeho osobu.

backtothefuture
15.01.2018

Nádhera.Kdo má rád Kopejdu tak po přečtení ho bude mít ještě radši

Damato
08.10.2017

Na knihu jsem nedávno narazila v jednom pražském antikvariátu, když jsem čekala na spoj domů a začala ji nedočkavě číst už v metru . Dětství , no to muselo být ukrutné, mít před sebou celý život obraz odcházející maminky a po válce se vlastně dozvědět, kam šla a co ji čekalo, to muselo být k zešílení. To se dá asi mnohé, z dalšího jeho života , pochopit. Kniha rozhodně stojí za přečtení. Antikvariáty mají v sobě úžasnou vůni a kdybych mohla, chtěla bych v nějakém podobném pracovat, nezdá se vám, že z těch knih na policích vychází něco- jak to pojmenovat- něco tajemného, ale zároveň něco, co nás nutí tam zajít a kochat se :-)