edith79 edith79 komentáře u knih

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Zajímavá kniha s neotřelým námětem, i když na mě trochu moc odborných výrazů a chemických vzorců. Závěr knihy byl překvapivý, některé dějové linky lehce šokující.

19.04.2016 4 z 5

Co kdybych to nikdy nezkusil Co kdybych to nikdy nezkusil Valentino Rossi

Kdyby to Vale nikdy nezkusil, tak by to nikdy nebylo tak suuuper!

18.04.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nejprve jsem viděla film, teď teprve jsem si, já ostuda přečetla knihu a jedním slovem je to paráda. Film knihu celkem věrně kopíruje, takže obojí je skvělé a mistr King je prostě nomen omen.

18.04.2016 5 z 5

Filmové komedie Filmové komedie Zdeněk Svěrák

Krásná knížka. Ocenila jsem drobné odchylky ve scénářích, způsobené zřejmě improvizací herců. Jen mi tu chybí film Vrchní, prchni, ale i tak je to určitě na pět hvězdiček.

16.04.2016 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Další moji dětští hrdinové. Četla jsem knížku pořád dokola a dokola. Nádherná vzpomínka.

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Milovaný Neználek.

Naše národní pohádky Naše národní pohádky * antologie

Tato pohádková knížka měla opravdu úžasné ilustrace, moc mě bavila.

Anděl temnot Anděl temnot Dennis McDougal

Lidi, prosím vás, nestopujte!

09.04.2016 4 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Jedním slovem úžasné.

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Nádherná dětská knížka, kterou jsem coby asi tříletý capart, který ještě neumí ani číst tahala neustále u sebe, až se knížka chudinka úplně rozpadla. Druhou mají dnes v knihovně moje děti a já nemám problém si v ní ještě dnes počíst. Už to totiž umím :-)

Přijela k nám pouť Přijela k nám pouť Věra Plívová-Šimková

Milovaná knížka, kterou jsem v dětství četla mockrát.

Pohádka o Květušce Pohádka o Květušce František Hrubín

Něco absolutně nádherného. Nic mě v dětství nepoznamenalo tolik jako Květuška a strach z baby Zimice. Dodnes ji znám nazpaměť.

Pohádka o velikém samovaru Pohádka o velikém samovaru Jan Skácel

No to byla pecka, pořád si tu básničku pamatuju. Jako dítěti se mi to moc líbilo a ten pán mi připadal jako velký hrdina. Dnes se musím smát, jak jsem byla pitomá. Ale vzpomínka na dětství je to pěkná.

07.04.2016 4 z 5

Fanny Hillová - memoáry kurtizány Fanny Hillová - memoáry kurtizány John Cleland

Na dnešní dobu humorné, vše květnatě a stále stejně dokola popisované, ale přečtené a tudíž hodnocené a komentované :-)

07.04.2016 3 z 5

Enšpígl Enšpígl Josef Hiršal

Enšpígla jsem jako malá nesmírně milovala a zároveň se ho tak trochu bála.

Gaunery nemám rád Gaunery nemám rád Miroslav Antl

Zajímavá kniha. Sice mi trochu trvalo, než jsem se dobrala konce, ale čtyři hvězdy si to zaslouží, už jen za odvahu pana Antla.

07.04.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zajímavý případ, tentokrát sympatický detektiv a mrazivá atmosféra. Robert Hunter je můj nový hrdina a Chris Carter taky.

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Úžasně hořkosladké, vtipné i smutné, přesně ve stylu mistra Svěráka. A také mi to něčím připomínalo nádhernou dětskou poetiku Poláčkových Bylo nás pět. Nechápu, že mi trvalo dva roky, než jsem se k této krásné knížce dostala.

15.03.2016 5 z 5

Červená Karkulka Červená Karkulka Jan Suchl

Nádherná vzpomínka. Moje asi nejčastěji půjčovaná knížka v dětství v naší knihovně. Ráda bych ji zase někdy vzala do rukou.

06.02.2016 5 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

Přečít tuto knihu mi trvalo déle, než bych čekala a bohužel mě nenadchla. Velký potenciál, který tento příběh měl autor nedokázal dost dobře využít a konec byl hodně uchvátaný a přehnaně rychlý.

23.01.2016 3 z 5