Alenčina čítanka

Alenčina čítanka

Víte, děti, že malá Alenka má doma moře? A jste zvědavé, co všechno může zažít na výletě s dědečkem, nebo když se obuje do maminčiných střevíčků? Půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí Alenčiny veselé příběhy, úsměvné pohádky o zvířátkách a věcech, které Alenku obklopují. Čtivá vyprávění jsou doplněna krátkými říkadly a vtipnými, lehce zapamatovatelnými básničkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26200/alencina-citanka-26200.jpg 4.7130
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

evke

Krásná knížka, kterou jsem jako dítě milovala..

SeverusSnape

SeverusSnapeSeverusSnape dnes
Četla jsem ji když jsem byla malinká a pamatuji si,že byla velmi hezky napsaná a krásně ilustrovaná

witiko

Eduard Petiška je dodnes nepřekonaný klasik dětské literatury a tato knížka patří spolu s Martínkovou čítankou mezi jeho nejlepší. Měl úžasný dar vidět svět dětskýma očima a když tuto knihu čtete svým dětem, sami se vrátíte zpátky do dětství. Jedna z nejhřejivějších knih, kde všechno je tak, jak má být a vše je v pořádku. Pohlazení pro dětské i dospělé duše.

princesse
14.12.2016

Trocha návratu do dětství. Dočetly jsme se šestiletou dcerou. Skvostná a milá knížka pro děti. Takové pohlazení po duši. Dceři se moc líbila. Příběhy i ilustrace, opravdu krása. Moc povedená kniha a určitě to nebylo poslední přečtení. K vánocům už máme připravenou Martínkovu čítanku. Doporučuji.

edith79
09.04.2016

Nádherná dětská knížka, kterou jsem coby asi tříletý capart, který ještě neumí ani číst tahala neustále u sebe, až se knížka chudinka úplně rozpadla. Druhou a v perfektním stavu mají dnes v knihovně moje děti a já nemám problém si v ní ještě dnes počíst. Už to totiž umím :-)

Briv
10.01.2016

Taky jsem ráda nosila boty mojí maminky (samozřejmě tajně). Knížka naprosto skvělá, mnou hodně opotřebovaná, dodnes na ni ráda vzpomínám. Je dobře, že v mém dětství byly takovéto knihy a ne Pokemoni a jiné příšerky:)

FreeDragon
17.10.2015

Je to krásná knížka plná vzpomínek... :-)

martas006
09.05.2015

Moje nejmilejší knížka z dětství. Mám jí schovanou pro své děti.

Ika6
02.01.2015

Mám jí radši,než Martínka.

Modrina
21.05.2014

Měla jsem ji pro děti a byla to prostě nádhera..

Mirek V.
18.03.2014

Rád jsem ji četl když jsem byl menší :-)

Lodja
07.03.2014

Pro mě je to v porovnání s Martínkem jasná vítězka. Je to, pravda, dost podobné, ale zatímco z Alenky si pamatuji některé příběhy a hlavně svoje pocity, jak se mi to hrozně, ale hrozně líbilo, u Martínka ani ťuk. Asi jsem prostě feministka.
Nicméně dlužno uznat, že obě patří mezi mé absolutní špičky mezi dětskými knížkami a nechtěla bych vyrůstat mezi zmrtvýchvstalými příšerkami (myslím tím Monster high), když existují knížky jako je tato.

Mrazulka
23.02.2014

Při pohledu na tuto knihu si vzpomenu na dětství :) Pro děti určitě kniha krásná a zábavná. Doporučuji.

Fantaghiro
24.09.2013

Jeee, to byla moje oblibena :)

Sasenkasuska
14.09.2013

Moc hezká kniha !!! Bylo super když sem ji četla.

DariDerek
21.06.2013

jen si na ni vzpomenu a chci být opět malá!!!!!! :D

Renava
21.02.2013

Milé, hrejivé príbehy ako stvorené pre malé slečny, navyše overené časom, doplnené krásnymi kresbičkami Heleny Zmatlíkovej. Pastva pre dušu i oči nielen pre deti :)

Kate.S
06.02.2013

Jedna z mých začátečnických knížek:) Skvěle napsaná knížka:)

b7a7r7u7s7k7a
02.02.2013

Též nezapomenutelná kniha - stejně jako předchozí díl. Četla jsem tuto knihu s úsměvem a doporučila bych jí dětem vě věku šest až sedm let.

princesse
25.06.2012

Rozhodně nádherná dětská kniha, výborně psaná. Příběhy Alenky jsou opravdu krásně napsané.

eryenie
10.12.2011

Pro holčičky, které začínají číst, je kniha jako dělaná. Alenka je moc sympatická dívenka, která ráda nosí maminčiny střevíčky ;)