Alenčina čítanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Víte, děti, že malá Alenka má doma moře? A jste zvědavé, co všechno může zažít na výletě s dědečkem, nebo když se obuje do maminčiných střevíčků? Půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí Alenčiny veselé příběhy, úsměvné pohádky o zvířátkách a věcech, které Alenku obklopují. Čtivá vyprávění jsou doplněna krátkými říkadly a vtipnými, lehce zapamatovatelnými básničkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26200/alencina-citanka-26200.jpg 4.7204
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Alenčina čítanka, 1971


více info...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Alenčina čítanka

Atlantis
09. července

Pokud jste podobný ročník jako já, četli jste Alenku ve škole. Ale musím říct, že mne osobně dost zarazilo, že o Alence je vlastně jen třetina knihy. To jsem zapomněl a čučel jsem na to já i dcera. O to více, že se vlastně nedočkáme žádného pořádného zakončení. Část s loutkami je díky vzájemné provázanosti překvapivě milá, zato poslední velký příběh je otřes, ten si mohl Petiška nechat někde v šuplíku. Celkově příjemné, dnes už lehce retro, čtení.

Kontryhelka
05. ledna

Krásné čtení a nádherné kresby paní Zmatlíkové. Bez těchto kreseb, by ty knihy prostě nebyly ono. Vše se vším souvisí a spousta dětí si na mnohé knihy vzpomene jistě díky nádherným kresbám.


Mrňous1
16.09.2021

Krásná kniha pro děti.

alimraj1
05.05.2021

Zlatá dětská léta!

Aknel26
09.03.2021

Se synem jsme s chutí přečetli Martínkovu i Alenčinu čítanku - a není náhodou, že mají knížky podobný název, ony jsou si podobné celé. Rozdíl je vlastně jen v pohlaví hlavní postavy a v prostředí, kde se odehrávají - Martínek žije na vsi, Alenka ve městě (z čehož se podle mě mohlo "vytřískat" víc). Myslím ale, že kluci mohou číst knížku o Alence, stejně jako holčičkám se bude líbit ta Martínkova. Knížky mají stejný koncept - příběhy ze života dětí jsou prokládány pohádkami, které dětem většinou vyprávějí členové rodiny. Je zajímavé, že u Martínka nás víc zaujaly kloučkovy příhody, zatímco u Alenky nás víc bavily pohádky (třeba ta kaštanová, o želvě a opici nebo o bacilech).

Simikik
08.10.2020

Je to trochu historický exkurz do výchovy v socialistické zemi. Mám ráda Petiškovi příběhy, ale jsou chvíle, kdy si jako rodič říkám, že jsme ráda, že se mnoho výchovných situací dnes řeší jinak.

Doubravka1975
17.09.2020

K Martínkové čítance nesmí chybět Alenčina čítanka. Opět krásná vzpomínka na dětství s nádhernými ilustracemi, které jsem si obkreslovala

sgjoli
24.11.2019

Jako dítě jsem tuhle knihu (spolu s Martínkovou čítankou) četla skoro pořád. A nebo si aspoň prohlížela obrázky od paní Zmatlíkové, která byla vždycky fantastická. Už si také moc nevybavuju, o čem kniha byla, ale pamatuju si ten hezký pocit, který jsem při listování touto knihou měla. :-)

1