Alenčina čítanka

Víte, děti, že malá Alenka má doma moře? A jste zvědavé, co všechno může zažít na výletě s dědečkem, nebo když se obuje do maminčiných střevíčků? Půvabné ilustrace Heleny Zmatlíkové doprovázejí Alenčiny veselé příběhy, úsměvné pohádky o zvířátkách a věcech, které Alenku obklopují. Čtivá vyprávění jsou doplněna krátkými říkadly a vtipnými, lehce zapamatovatelnými básničkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26200/alencina-citanka-26200.jpg 4.7204
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Knižní klub

Alenčina čítanka, 1971

Kniha Alenčina čítanka

Atlantis

Pokud jste podobný ročník jako já, četli jste Alenku ve škole. Ale musím říct, že mne osobně dost zarazilo, že o Alence je vlastně jen třetina knihy. To jsem zapomněl a čučel jsem na to já i dcera. O to více, že se vlastně nedočkáme žádného pořádného zakončení. Část s loutkami je díky vzájemné provázanosti překvapivě milá, zato poslední velký příběh je otřes, ten si mohl Petiška nechat někde v šuplíku. Celkově příjemné, dnes už lehce retro, čtení.

Kontryhelka

Krásné čtení a nádherné kresby paní Zmatlíkové. Bez těchto kreseb, by ty knihy prostě nebyly ono. Vše se vším souvisí a spousta dětí si na mnohé knihy vzpomene jistě díky nádherným kresbám.

Mrňous1
16.09.2021

Krásná kniha pro děti.

alimraj1
05.05.2021

Zlatá dětská léta!

Aknel26
09.03.2021

Se synem jsme s chutí přečetli Martínkovu i Alenčinu čítanku - a není náhodou, že mají knížky podobný název, ony jsou si podobné celé. Rozdíl je vlastně jen v pohlaví hlavní postavy a v prostředí, kde se odehrávají - Martínek žije na vsi, Alenka ve městě (z čehož se podle mě mohlo "vytřískat" víc). Myslím ale, že kluci mohou číst knížku o Alence, stejně jako holčičkám se bude líbit ta Martínkova. Knížky mají stejný koncept - příběhy ze života dětí jsou prokládány pohádkami, které dětem většinou vyprávějí členové rodiny. Je zajímavé, že u Martínka nás víc zaujaly kloučkovy příhody, zatímco u Alenky nás víc bavily pohádky (třeba ta kaštanová, o želvě a opici nebo o bacilech).

Simikik
08.10.2020

Je to trochu historický exkurz do výchovy v socialistické zemi. Mám ráda Petiškovi příběhy, ale jsou chvíle, kdy si jako rodič říkám, že jsme ráda, že se mnoho výchovných situací dnes řeší jinak.

Doubravka1975
17.09.2020

K Martínkové čítance nesmí chybět Alenčina čítanka. Opět krásná vzpomínka na dětství s nádhernými ilustracemi, které jsem si obkreslovala

sgjoli
24.11.2019

Jako dítě jsem tuhle knihu (spolu s Martínkovou čítankou) četla skoro pořád. A nebo si aspoň prohlížela obrázky od paní Zmatlíkové, která byla vždycky fantastická. Už si také moc nevybavuju, o čem kniha byla, ale pamatuju si ten hezký pocit, který jsem při listování touto knihou měla. :-)