edith79 edith79 komentáře u knih

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Výborná kniha, nic překombinovaného, přesto napínavého. Měla jsem za to, že tentokrát vraha neodhalím až do samotného konce, avšak na určité stránce mi jeho jméno přímo uhodilo v hlavě a od té chvíle jsem mohla pozorovat, že moje myšlenka je správná, děj se ubíral přesně tím směrem. I tak mě kniha moc bavila a určitě si od Jennifer Hillier ráda přečtu další.

29.04.2016 5 z 5

Zachrániš ma ráno Zachrániš ma ráno Joy Fielding

Četla jsem ji už před několika lety a teď jsem si dala repete v podobě audioknihy. Věděla jsem sice, kdo je pachatel, odhalila jsem ho už napoprvé, ale i tak a nebo právě proto jsem si to užila. Mrazivá knížka za pět hvězdiček.

21.04.2016

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Krásná kniha ze strašného prostředí. Nádherně vykreslené osudy odsouzených žen. Dojetí, bezmoc, nenávist, vztek...to všechno se mnou cloumalo při čtení. Seriál je také na vysoké úrovni, hvězdné obsazení a neskutečné herecké výkony.

Pusinky Pusinky Stanislav Rudolf

Asi můj nejoblíbenější Rudolf. První milostné vzplanutí, pobláznění, šok, strach i zklamání. Tak to chodí.

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Krásná knížka, ke které jsem se dostala díky podle ní natočenému seriálu. Obojí prostě miluju.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Horor s velkým H. Dobrej mistr hrůzy tenhle pan Erben.

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Lanczovou budu mít ráda pořád, i když už mi není náct. Tato knížka mě bavila jako všechny od této autorky. Přečetla jsem ji jako vždy za jeden den. Mezi moje top se ovšem nedostala, i když za přečtení rozhodně stojí.

20.04.2016 4 z 5

Zoufalé manželky za zavřenými dveřmi Zoufalé manželky za zavřenými dveřmi Marc Cherry

Bezvadný průvodce mým oblíbeným seriálem. Spousta zajímavostí, fotek a estrogenu.

20.04.2016 5 z 5

Života sladké hořkosti Života sladké hořkosti Lída Baarová (p)

Zajímavá knížka, ale podle mě ne zcela upřímná.

Procházky pana Pipa Procházky pana Pipa Stanislav Holý

Krásná knížka. Pan Pip je super. A proto ho miluje i Štěpán Šafránek.

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Christine McGuire

Zajímavě napsaná kniha, kde se prolíná nechutný příběh sexuální otrokyně se soudním jednáním k tomuto případu. Vše podle skutečné události, takže dost děsivé. Nezapomenutelné.

20.04.2016 5 z 5

Černá kniha českých bestiálních vrahů Černá kniha českých bestiálních vrahů Jaromír Slušný

I v dějinách naší kriminalistiky se evidentně najde spousta zrůd a v této knize jsou ty největší dost dobře popsány.

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Jedna z nejlepších od Joy. Absolutně nepředvídatelný konec. Já jsem byla nadmíru spokojená.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Tak tohle je asi jeden z mála případů, kde film předstihl knihu. Tedy alespoň podle mě.

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Mám ráda styl V.Cleo Andrews s těmi jejími nultými díly. Tady je návrat opravdu bolestivý a člověk mnoho pochopí.... Ale neodpustí.

20.04.2016 5 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Nicholas Adams (p)

Moje nejoblíbenější ze série SH. Pamatuju si, jak jsme vždycky s kámoškou posuzovaly tloušťku knížky. Srdcerváč obstál tloušťkou i obsahem.

20.04.2016 5 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Nicholas Adams (p)

Tak tohle bylo vážně na úrovni. Úplně vidím film natočený podle této knihy.

20.04.2016 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Šmarjá, jak já byla tenkrát podělaná :-)

Karlínská č.5 Karlínská č.5 Helena Šmahelová

Tahle knížka se mi v dětství neskutečně líbila. Dobrodružství pár kamarádů z jednoho činžáku. Napínavé, svým způsobem dojemné, až na to jméno hlavní dívčí hrdinky... dost síla ;-)

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Upřímná Adina a její zhýralý a opravdu zajímavý život. Co se souboje autobiografií týká, tady je pro mě Adina vítězka na Lídou Baarovou. Kniha je živelná, pravdomluvná a neuhlazená. Zkrátka Adina se s tím nepáře.