edith79 edith79 komentáře u knih

Nedalo mi to v podstetě nic. Jen mě to stálo trochu mého času, naštěstí ne tolik, protože to není dlouhé dílo. A to je asi tak všechno co k tomuto divnodílu mohu říci.

03.12.2016 1 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Další kniha autora inspirovaná skutečným vrahem v dějinách slovenské kriminalistiky. Napínavé čtení s dávkou humorného špičkování krimi party z oddělení vražd. Opět spokojenost, s knihami tohoto spisovatele určitě ještě nekončím.

29.11.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Sova je napínavé a zajímavé počtení, pokud se ovšem autor nezačne věnovat psychickému rozpoložení členů vyšetřovacího týmu. V tu chvíli se vkrádá pocit, že znovu čtu jeho minulou knihu. Pořád dokola opakované popisy depresí, bolestí, kocovin a jiných chemických raušů jsou trochu nezáživné. Na další knihu se těším, ale "pojď Mio, pojď" už prosím ne.

22.11.2016 4 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Bernard Minier mě napodruhé nezklamal, i když Mráz mě oslovil více. Musím ocenit neotřelé motivy zločinů v obou knihách, sympatické hlavní hrdiny a hlavně napětí, které autor umí skvěle vytvořit. Tleskám.

08.11.2016 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Název této knihy je zvolen naprosto správně, protože z ní jde opravdu mráz po zádech. Mrazivá atmosféra, mrazivé prostředí hor, mrazivé nitro sériového vraha, mrazivý motiv. Co více si od knihy přát.

01.11.2016 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Paráda. Něco tak dobrého jsem nečetla pár let zpátky. Postavy, zápletka, motiv, všechno dokonale vymyšlené, neskutečně napínavé a přitom vcelku civilně a jednoduše napsané. V knize nemuselo být sto postav, jak je tomu v poslední době v thrillerech zvykem, autorka si vystačila s několika, zato perfektně vykreslenými figurami z nichž ani jedna nenudila. Vážně skvělé počtení.

09.10.2016 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá kniha, ale že by mě naprosto nadchla to nemohu říci. Nechala jsem se dost navnadit hodnocením zde na Databázi a proto jsem byla trochu zklamaná. Taková klasická severská krimi, kterých je nyní k mání nespočet. Do dalších dílů zatím nejdu, snad někdy v budoucnu.

25.09.2016 3 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Takové celkem zdlouhavé, spoustou liomonády okolo polité čtení. Dost předvídatelné. Trošičku mi to připomínalo mnou v pubertě milované Stopy hrůzy. Na Deavera průměr, umí to určitě i lépe.

25.09.2016 3 z 5

Nedočetla jsem, ale připadá mi, že téhle trapárně se nedá vyhnout. Koluje po facebooku, čtou to na pokračování v rádiu a já to nechápu. Chlubit se všude tím, že mám doma nevychovaného spratka je teď snad móda nebo co??? Fakt bič boží.

05.08.2016 odpad!

Mokrá náruč léta Mokrá náruč léta Lenka Lanczová

Podle mě nejvtipnější knížka Lenky Lanczové. Hlavní hrdinka má ze začátku nos pěkně nahoru a právě proto ji potkávají neskutečné trapasy a horké chvilky. Opravdu se u této knížky neskutečně bavím kdykoliv ji čtu a to je každé léto :-)

26.07.2016 5 z 5

Lucky Luk I. Lucky Luk I. Lenka Lanczová

Této knize Lenky Lanczové jsem se dlouho vyhýbala. Prostě mě, nevím proč nelákala. Teď musím říci, že se mi nakonec opravdu líbila. Není to zrovna kniha pro náctileté jako většina ostatních knih této autorky, je jiná a velmi zajímavá. A je asi zbytečné psát, že jdu rovnou do druhého dílu.

20.07.2016 4 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Tak tohle mě asi moc bavit nebude... To jsem si myslela na začátku čtení. Omyl ! Bavilo mě to a moc. Zase trochu jiný druh vyšetřování, ale četla jsem jedním dechem.

24.06.2016 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Trošku jiné kafe od Dána, ale taky mi chutnalo. První setkání krimi party a vykreslování charakteru každého z nich. Ke konci byl příběh skutečně hodně zajímavý a plný napětí. Vážně mě to bavilo.

17.06.2016 5 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Ještě teď se směju. Krásně laskavá a vtipná knížka o dvou starých ochmelcích s velkým srdcem. Často se mi stalo, že jsem vyprskla nebo se musela nahlas smát. Tahle knížka je jako pohlazení.

14.06.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tuto knihu jsem dokonce na čas odložila. Nemohla jsem jí nějak přijít na chuť. Nakonec jsem ji dočetla a jsem ráda. Nepřesvědčivý začátek totiž vynahradí skvělý konec. Od toho se nedá odtrhnout, i když předem víte, jak to všechno zákonitě musí dopadnout.

10.06.2016 4 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Zajímavý námět i motiv pachatele. Kniha nezklamala, opět napínavé a také vtipné čtení. Už se těším na další Dánovo dílo, vytvořila jsem si na téhle partičce lehkou závislost.

09.06.2016 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Ten Dán mi ale dává. Úplně jsem se do té jeho krimi partičky zamilovala. V krátké době je to už několikátá jeho kniha a zase jsem spokojená. A navíc teď můžu okolí oslňovat svými znalostmi o mouchách :-)

07.06.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila. Další kriminalista s temnou minulostí a spoustou problémů. Ale postupem času jsem si Harryho celkem oblíbila. Navíc děj se začal celkem slušně rozjíždět a konec byl vážně napínavé počtení. Na plný počet to není, ale i tak je to dooost dobré.

01.06.2016 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedna hvězda dolů za vážně trochu odfláknutý konec. Jinak ovšem napínavé čtení, zajímavá zápletka, postavy utápící se v depresích, ale tak to už u tohoto druhu krimi bývá. Čím vydeptanější detektiv, tím větší génius. Rozhodně stojí za přečtení.

31.05.2016 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Druhá kniha od Dána v krátké době a opět se mi líbila. Zajímavý motiv, napětí a zároveň i spousta vtipných dialogů mezi kriminalisty. Určitě si chci přečíst další knihy tohoto autora.

20.05.2016 5 z 5