Lucky Luk I.

Román o dvou kamarádech, falešném přátelství, nezvládnutelné touze po penězích, zaslepenosti a velké osudové lásce. 22letý Lukáš, hlavní hrdina románu, je od návratu z vojny nespokojený se svým životem i sám se sebou. Neuspokojuje ho vzah s maturantkou Leonou, náhodné známosti, mejdany ani sport. Poté, co jeho podnik zkrachuje, je dokonce na čas bez zaměstnání. Jeho kamarád Radim se ovšem umí jinak otáčet... Když Lukáš potká Sandru, ženu s tajemnou minulostí, zdá se, že našel smysl života. Sandra je však výhodně vdaná. Aby ji získal a přiměl k rozvodu, je schopen všeho. Vydělat v krátké době legální cestou "balík" však nedokáže. Zbývá tedy druhá možnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2173/lucky-luk-i-S3a-2173.PNG 4.1298

Lukáš (1.)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

Kniha Lucky Luk I.

kralikova.Lú

Poprvé jsem tuto knihu četla, když mi bylo 18. Tehdy mě strašně moc ovlivnila, k Lukášovi i Sandře jsem vzhlížela. Knihu jsem četla snad 10x a dodnes na ni vzpomínám. To samé i s druhým dílem knihy. Když vidím Mitshubitsi Pajero nebo Nisan micra, nebo slyším písničku Bosorka, vždy si okamžitě vzpomenu na tento příběh. Některé věty si pamatuju i teď po dvaceti letech. Za mě úžasná kniha, která mi zůstala hodně v srdci.

Lucissia

I když většina knih od Lanczové je víceméně na jedno brdo a po měsíci si člověk nedokáže vzpomenout na podrobnosti, tahle je hodně jiná. Nejen proto, že hlavní postavou je kluk (před dvaceti lety jsem o něm říkala dospělý chlap:-)), ale hlavně se odlišuje příběhem, dramatičností. Celkem se divím, když se u nás točí kdeco, že nikdo ze scénáristů nesáhl po téhle knize. Kdyby se toho ujal dobrý režisér a scénárista, mohla by to být pecka, protože tenhle příběh na to má.
Není to klasická romantika, napětí se tu stupňuje a všechno směřuje k tragickému konci. Dobře se mi to četlo i po těch dlouhých letech.
Jo, a když jsem na střední knížky od Lanczové půjčovala po třídě, tahle byla nejoblíbenější (a ty pasáže s popisem sexu jsme všichni úplně hltali). :-D

meduzka123

Oddechovka k vodě ????

happy19
05.12.2018

Sladkých 14let...legenda!:-*

JancaMia
30.11.2018

Lukáš Lucký a divoká devadesátá léta. Leona byla na facku a Marie/Sandra byla typická představitelka tehdejších přítelkyň veksláků .

LeeLoo32
26.10.2018

Tak tohle je ovšem něco jiného! Třetí kniha co jsem od Lenky přečetla, bylo mi tenkrát 14 let. Teď, po deseti letech jsem se k ní vrátila a zaujala mě stejně jako napoprvé. Pro Lukáše bylo těžké zařadit se do systému a tak začal vekslovat.

„Většina z nás se nemůže toulat sem a tam, hovořit s kdekým, poznat všechna města na světě. Na to nemáme čas, ani peníze, ani dost přátel. Věci, které hledáte, Montagu, na světě jsou, ale jediný prostředek, který s devadesáti devíti procenty těch věcí seznámí průměrného človíčka, jsou knihy.“ Ray Bradbury

Amneris
13.04.2018

Oba díly Lucky Luka jsou pro mě srdeční záležitostí :-)

Disinka
20.11.2017

Dívčí romány to je moje :)

Zadáno pro Blížence
Zadáno pro Blížence