O ztracené lásce

Pohádkový příběh s ilustracemi Vladimíra Komárka, který v širokém časovém záběru vypráví o lásce, jež byla vypovězena ze země, dívce, která byla vychovávána jako chlapec a zakletém princi, který nepoznal, v čem tkví síla lásky. Autorka se snaží skloubit pohádku s realitou venkovského života, včetně popisu lidových zvyků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/9645/o-ztracene-lasce-Pn6-9645.jpg 4.444
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Ikar (ČR)

Kniha O ztracené lásce

Petrstik
25.08.2019

Kouzelně napsaný pohádkový příběh bohatý na lidová rčení a moudrosti.

SBH
22.08.2019

Jsem z knihy v rozpacích. Obsahovala spoustu moudrých myšlenek vyprávěných excelentním básnickým jazykem. A tím končíme. Děj veškerý žádný, přesněji řečeno rozjezd jako u Pána prstenů, ovšem zápletka vyřešená na padesáti stránkách. Vyznění a poselství mi připadnou taky nanicovaté. Honza byla rozhodně velkou bojovnicí, ovšem trocha nadhledu a odstupu by neuškodila. A jakou životní lásku chtěla potkat ve své rodné, zatuchlé vesnici, to by mě zajímalo. A ještě víc bych si přála vědět, jak se z této knihy "o ničem" dal natočit televizní seriál. Postavy a charaktery byly vykresleny skvěle, ale všechny byly děsivě těžkopádné. Čekala jsem víc.

yaoiyuri
22.11.2017

Nádherný „pohádkový“ příběh s originálním námětem i zpracováním, vytříbený poetický jazyk je už jen třešnička na dortu. V dnešní „změkčilé“ době, kdy se v moderních revizích pohádkových příběhů babička s Karkulkou před vlkem schovají do skříně, aby je nesežral (nebohý malý citlivý čtenář by z toho totiž mohl mít trauma), mi tohle připomnělo ty nefalšované klasické grimmovské, andersenovské, staroruské… krutopřísné pohádky, které čtenáři měly do života dát víc než jen chvilku pobavení a možnost procvičit si čtení.
Autorka skvěle kloubí pohádkové motivy, křesťanskou symboliku, lidové pověry, folklór i úskalí života na „novověkém“ (a přesto nadčasovém) venkově, který je vykreslen velmi realisticky a bez příkras, podobně jako jednotlivé lidské charaktery. Myslím, že dítě i dospělý si z knihy odnese mnoho.

KuroHaru
14.11.2017

Tato kniha má pro mne neskutečné kouzlo. Poprvé jsem ji četla ještě jako dítě, teď jsem si na ni po letech zase vzpomněla a musím říct, že to kouzlo rozhodně neztratila, spíše právě naopak. Je to taková pohádka pro dospělé, dalo by se říct alegorické vyprávění a nebála bych se ji přirovnat např. k Alchymistovi od Coelha, protože ve zdánlivě jednoduchém příběhu je tu ukryto mnoho životních moudrostí a pravd, mnoho filozofických myšlenek a morálních ponaučení.
Výborná byla i televizní podoba, škoda, že byla odvysílána snad jen jednou.

ZiPur
08.09.2017

V dospívání mne kniha nadchla. Po dvaceti letech jsem ji nedočetla. Příběh pro mne byl až příliš strojeně vystavěný a jaksi šroubovaný, ale stále je plný nápadů a poetiky.

Elsa14
18.02.2017

Knihu mi doporučila maminka. Velmi si ji chválila, proto jsem se rozhodla, že si ji taky přečtu. Byl to velmi zvláštní příběh, originální. Ale velmi krásný. Okamžitě jsem se do knihy začetla.

Lanisa1966
04.02.2017

Krásný, jemný příběh.

edith79
20.04.2016

Krásná knížka, ke které jsem se dostala díky podle ní natočenému seriálu. Obojí prostě miluju.

Falešný román

zfilmováno

Eva Hudečková
česká, 1949

všech 7 knih autora

Kniha O ztracené lásce je v