Dokonalá oběť

Dokonalá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64799/dokonala-obet-64799.jpg 4 44 12

Příběh který otřásl Amerikou.Skutečný příběh "Dívky z bedny". Rekonstrukce skutečných událostí. Založeno na vlastním vyšetřování a osobních zážitcích zástupkyně obžaloby v procesu "Lidé versus Hooker".

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Práh

Perfect Victim , 1988

andrysek158
andrysek158
08.04.2023 5 z 5

Jak už bylo řečeno knížka je hodně morbidní a představit si jen polovinu věcí co se chudakovi holce stalo je prakticky nad lidské chápání.
Nad hodnocením jsem hodně váhala jak člověk může hodnotit hvězdičkami takové utrpení jiného člověka ale když se oprostím toho, že se to skutečně stalo tak je knížka dobře napsaná, i přes občasné zdlouhavé popisy právnických termínů se čte dobře a až do konce vlastně nevíte jak dopadne, jestli ho odsoudí nebo vyhraje.
Za mě zajímavá knížka, která vykresluje zrudnost lidské povahy v jednom člověku a opravdu nic pro slabší povahy.

GYROTOURBILLON
GYROTOURBILLON
12.07.2022 5 z 5

Plně souhlasím s Habana... čtivé, drsné, zajímavé
Je třeba přečíst po této knize něco lehčího.

Ajinka79
Ajinka79
12.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla asi před patnácti lety a stále ji mám živou v hlavě.
Strašné, čeho je lidská rasa schopna... Nedoporučuji slabším povahám.

Dresia
Dresia
25.11.2018 5 z 5

Tak kvůli této knize jsem dlouho nespala.

čarodějka333
čarodějka333
04.08.2018 4 z 5

Nejděsivější kniha, ke které jsem se v posledních letech vůbec dostala.
Občas mě "zdržovaly" poněkud obšírnější popisy, ale to prostě k literatuře faktu patří.
Stojí za přečtení, ale za osobní zkušenost, která zde byla vyprávěna, rozhodně nee.

Habana
Habana
11.07.2018 5 z 5

Velice rozporuplná kniha. Velice dobré čtivo, kde se jeden nerozhodne na čí straně pravda je. Můj názor je takový, že všehny tři strany jsou na vině. Kniha je koncipována a sepsána právničkou, která obhajovala slečnu z krabice. Zároveň je to průřez histroií a zákonů, které se měnily a tím pádem nebylo jednoduchý soudní proces.

Za mě hodně doporučuji těm, kteří obdobnou literaturu vyhledávají.

micha-ella
micha-ella
12.09.2017 5 z 5

Strašný příběh.

jitka6072
jitka6072
15.09.2016

Hrůzný příběh, který mě na dlouhou dobu vybavil děsivými sny a naopak mě zbavil jakékoliv chuti stopovat. Kniha je opravdu působivá a šokující..

edith79
edith79
20.04.2016 5 z 5

Zajímavě napsaná kniha, kde se prolíná nechutný příběh sexuální otrokyně se soudním jednáním k tomuto případu. Vše podle skutečné události, takže dost děsivé. Nezapomenutelné.

Katuska88
Katuska88
07.07.2015 5 z 5

Už je to delší dobu, pár let, co jsem to četla, takže si moc nepamatuji detaily.
Ale kniha se četla velmi dobře a byla velmi působivá.
Určitě to stojí za přečtení.
Je neuvěřitelné, co týrání a věznění dokáže udělat s myslí zdravého člověka.

Yarwen
Yarwen
23.03.2015 1 z 5

Skutečný příběh "dívky z bedny", sexuální otrokyně, kterou s pomocí své manželky unesl deviant. Příběh je to velmi nudný, zaujal mě až závěr knihy, kdy byli viníci souzeni a z právního hlediska se řešila míra jejich viny s ohledem na to, že dotyčná oběť po mnoha letech už v podstatě ani nechtěla utéct, i když mohla. Do jaké míry se jednalo o její vlastní naivitu či důsledek mnohaletého permanentního vymývání mozku, si netroufnu odhadnout. Nedokážu si totiž vůbec představit, co může udělat s myslí zdravého člověka podobné sadistické věznění, jež trvá tak dlouho...

cleopatra11
cleopatra11
31.01.2015 5 z 5

Jedna z nejděsivějších knih, jaké jsem za poslední dobu četla..Humus největšího kalibru...