Pod maskou nevinnosti

Elizabeth Henleyová se nemůže dočkat, až se sejde s Amandou Mackenziovou. Už dva roky si píší a teď má Amanda přijet v rámci výměnného pobytu studovat k nim do Cresswellu. Když se však konečně Amanda objeví, je na ní něco znepokojivého. Po nalezení mrtvého těla v lese podezření Elizabeth prudce stoupne. Odhalení další oběti pohřbené ve stejném hrobě ji ujistí v tom, že dívka, která s nimi bydlí, nebude kamarádkou, se kterou si dopisovala. Nestane se Elizabeth další "Amandinou" obětí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22337/pod-maskou-nevinnosti-9Ed-22337.jpg 3.959

Stopy hrůzy - Superhoror 5.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

New Kid on the Block, 1991

Kniha Pod maskou nevinnosti

Kontryhelka
02.12.2020

Tak tady jsem čuměla jako puk. Neuvěřitelně zajímavý příběh a ještě neuvěřitelnější temná zákoutí, tento příběh doprovázející. Super čtení, které mně nadchlo, ale zároveň jsem neměla z pár lidí dobrý pocit. Takový nikdy nepotkat.

NicoShepard
02.04.2020

Příběh je zajímavý a drží čtenáře u knihy. Bohužel konec je urychlený a ztrácí to tedy své tempo. Jinak moc příjemné čtení na cestu vlakem.

hippiesak
01.08.2019

Je to tak. Musím opět přiznat, že když mi bylo 10 let, tak mě knížky od Nicholas Adams moc nebavily a užíval jsem si spíše "Údolí přízraků" od Lynn Beach. Uplynulo přes čtvrt století a úplně se to obrátilo :) Ty dětské příběhy si přečtu jen abych doplnil sbírku Stopy Hrůzy a na kousky, označené celkem stupidně "Superhoror" se neskutečně těším. Nejsou to knížky pro děti, to fakt ne :) Takže tento kousek se mi líbil a mohu doporučit těm, co četli Stopy Hrůzy v 90tkách jako desetiletí :) a nejen jim, samozřejmě :)

BariEli
11.12.2017

Tohle bylo opravdu vtipné. Poprvé jsem to četla, když mi bylo asi 14 let :-)
Teď jsem se rozhodla přečíst si pár dílů z nostalgie znovu. Paní knihovnice na mě nevěřícně koulela očima:-)
Pamatuju si naprosto živě, jak učitelka češtiny úplně šílela, když jsem jí řekla, co čtu :-) Měla jsem přísný zákaz zapisovat si tyto brožurky do čtenářského deníku nebo použít na referát:-)

IvikaS
03.07.2017

Už ani nevím o čem to bylo

Vampirosa
03.03.2017

Příběh si mě pevně chytil už na začátku. Líbí se mi, jak v průběhu knížky můžeme sledovat děj z pohledu více postav. Člověka až mrazí po zádech, když si představí, čeho všeho jsou lidé schopní. Docela se divím, že to "Amandě" zpočátku všechno hladce vycházelo. Ale samozřejmě se dopustila mnoha chyb, které se jí staly osudnými.
Jediné, co mě mrzí je, že konec autor utl strašně rychle, že čtenář najednou nevěděl, co se to sakra stalo. Jako kdyby ho psaní už přestávalo bavit nebo si nechtěl lámat hlavu s propracovanějším závěrem. Právě proto jsem strhla jednu hvězdičku. Jinak celkově bych příběh rozhodně doporučila.

Anonymka1
05.08.2016

Byla to bezva kniha se super dějem. Zajímalo by mě jenom, jak to dopadlo po tom, co tam přišel ten šerif. Jinak doporučuji.

edith79
20.04.2016

Tak tohle bylo vážně na úrovni. Úplně vidím film natočený podle této knihy.

horory

Autoři knihy

Nicholas Adams (p)
americká, 1952
Nicholas Adams (p)
americká, 1954

Kniha Pod maskou nevinnosti je v

Právě čtených1x
dalších seznamech2x