Naše národní pohádky

Naše národní pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76888/bmid_nase-narodni-pohadky-tNU-76888.jpg 5 49 6

Výběr našich nejkrásnějších pohádek, který sestavily a uspořádaly Věra Formánková a Jarmila Servítová.

Filomena1961
03.11.2023 5 z 5

Notně poškozená vazba ukazuje na to, že tyto pohádky byly v naší rodině ve velké oblibě. A jak by ne, je to opravdu skvělý výběr od dvanácti autorů proslulých i méně známých. A tak si je postupně oprašuji ve své paměti díky své kouzelné vnučce, která je po večerech mým věrným posluchačem. Myslím si a jsem přesvědčená, že v dnešním digitálním světě mají čtené pohádky zvlášť důležitý význam na rozvoj dětské osobnosti. Knižku můžu jenom doporučit, i když se v některých případech večerka prodlouží.

draka
29.08.2020 5 z 5

Rozmanité české a slovenské pohádky známé i méně známé a od různých autorů. Čtou se dobře a jsou doplněny krásnými ilustracemi.

ZiPur
25.02.2018 5 z 5

Sbírka pohádek, která rozhodně stojí za přečtení. Kromě známých pohádek obsahuje i pohádky zcela neznámé, z nichž některé jsou zaznamenány tak, jak si je lidé vyprávěli (tedy v hovorové formě). Některé pohádky mají jiný průběh jež je běžně vyprávěn (např. Popelka, Rudovous). Rozhodně stojí za přečtení!

majík1
05.07.2016 5 z 5

Mé dětství od babičky vyštrachala a líbily pohádky

edith79
10.04.2016 5 z 5

Tato pohádková knížka měla opravdu úžasné ilustrace, moc mě bavila.

zanvito
25.06.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala od své babičky a jako malá jsme si v ní hrozně ráda četla! :) Škoda jen že dnešní děti tohle nezajímá...