E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Chtela jsem dat jen 4hvezdy, vazne jo, rozcilovalo me to prebihani z Reeda na Ellu. Ze zacatku jsem byla chvili i zdesena, ze to bude cele z Reedovo pohledu, nastesti ne a tesila jsem se na Elliny pasaze. Ale jakoze coze? Ten konec? Delate si ze me pip pip pip? At uz je po letu, potrebuju dalsi dil!

03.08.2017 5 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Styl psaní mi nevyhovoval, místy učebnicové. První část knihy mě vyloženě nebavila.
Při posledních stránkách, se mi po dlouhé době stalo, že jsem po přečtení věty okamžitě vypustila co v ní bylo. Mlhavě tuším jak to skončilo, ale už se mi to prostě číst nechtělo, dočteno jen proto, že už mi moc nescházelo.
Nebýt prostřední části knihy, tak snad letí oknem:D.
A jakože na chyby nejsem hnidopich a když se do knihy zažeru, tak si jich ani nevšimnu, tak tady jich bylo na můj vkus až moc a hlavně viditelných na první pohled.

01.08.2017 2 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nejslabsi dil ze vsech, ale stejne jako predchozim dvoum, davam 4 hvezdy. Knihy se cetli velice dobre, ja zvladla celou trilogii za 6 dni, na zacatku dalsiho dilu nebylo zadne zdlouhave okecavani o tom, co bylo v dile predchozim, coz jsem velice ocenovala. Bylo to sladke fantasy letni cteni.

19.07.2017 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Plynule pokracovani prvni knihy...nemam co vic dodat, porad me to bavilo, mozna nejvic ze vsech dilu

19.07.2017 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Porad jsem se odhodlavala do tyhle serie pustit, nakonec se mi doma nakupili vsechny tri dily a ja se do ni konecne pustila....a skvele. Presne takovyhle pohodovy cteni v lete potrebuju. Dej pekne plyne, zadne zbytecne okecavani. Na dalsi dil se tesim.

15.07.2017 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Chci viiiiiiic:-D. Cteno do jedne do rana...musela jsem to prelouskat, stuj co stuj. Sice je predpokladatelny dalsi vyvoj situace na konci, ale treba nas prekvapi a bude to cele mnohem slozitejsi:-).

09.07.2017 4 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Zachranilo to poslednich cca 50 stranek, jinak me to ale strasne nebavilo! Nevim nevim, jestli se mi chce cist pokracovani.

07.07.2017 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Úplný boom emocí se u mě nekonal, je to krásný a smutný příběh, rozhodně bude zařazený vedle Malého prince, ale asi jsem knihu nečetla v tu pravou chvíli...

22.06.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Pomalu plynouci oddechovka, nic moc se nedeje...ale tak nejak jsem to cekala, ze takove to bude. Neurazila ani nenadchla.

20.06.2017 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Vadil mi styl psani a neustele vkladani anglickych slov. Pribeh me take nenadchnul, je jsem chtela uz knihu co nejdriv docist. Hvezda navic je za konec.

10.06.2017 3 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Pohodová letní jednohubka...krásně jsem si při ní odpočinula a říkala si, které filmy musím zase vidět:)

31.05.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Necekala jsem nic, dostala jsem mnoho.

27.05.2017 4 z 5

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Jeste predvidatelnejsi nez prvni dil, ale me to proste u teto serie vubec nevadi. Opet super oddechove cteni plne roztomilych priserek a Jackabyho glos. Tesim se na dalsi dil:-).

12.05.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V pripade teto knihy(ackoliv to u me neni zvykem) jsem podlehla tlaku okoli. Necetla jsem snad jedinou negativni recenzi, takze jsem nakonec knihu koupila a hned se na ni vrhla. Rozjezd je pozvolnejsi, ze zacatku u nekterych veci clovek tape o cem se pise a co slova znamenaji, naopak jine veci jsou zdlouhave vysvetlovany, ale vydrzte, az se do knihy dostanete, tak vas nepusti. Opet jedna z tech, kterou musite docitat dlouho do noci, jen aby jste ji na konci nastvane odlozili, protoze budete na dalsi dil muset cekat tak dlouho!

08.05.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Cetla jsem a cetla a cetla a furt si rikam....kurna co to je? Tam je neco spatne....a pak mi to doslo, Franto, ty vo*e, kde je sex?
Pro me nejhorsi Kotletovka a pritom by to melo takovy potencial...techle postapo knizek jsem par nacetla a nebyt obcas nejakeho popsani nemoci z ozareni, tak tam neni nic co by mi vnuklo nejakou predstavu, jak by takovy svet mohl vypadat. Vime, ze popisovani krajiny u Kotlety neni nijak obsirne, ale to mu vzdy odpustim, protoze jsou jeho knihy plne akce...tady neni nejak poradne ani jedno. Takze priste prosim vice akce, vice mrtvol a vice sexu, tak te mame radi ;-).

29.04.2017 3 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Slabší než předchozí díly, přesto dávám 4 hvězdy, protože pořád mám chuť do dalšího dílu:). Čekala jsem nějaké rozuzlení u ducha z metra a nic...a to mě to zaujalo asi víc, než hlavní dějový příběh :D. A chyběla mi tam aspoň jedna kapitola o tom, jak se třeba učí nové věci...od druhého dílu se mi zdají Peterovo magické schopnosti nějak zamrzlé (tj. nic nového).

21.04.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Tak to byla rychlost. Přečteno za jeden den. Úžasně oddechové pohodové čtení, přesně to jsem potřebovala. V knize nenajdete žádnou úžasnou a nepředpokládanou zápletku, zato kopec úsměvných chvilek v detektivním příběhu. Jackabyho jsem si celou dobu představovala jako roztěkaného ňoumíka Mloka Scamandera z filmu Fantastická zvířata:)...přesně by mi na něj sednul. Doporučuju všem, co potřebují oddych od náročnějších knih.

06.04.2017 5 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

No....čekala jsem trošku něco jiného, vzhledem k tomu, že Třpytný dvůr spoustu lidí přirovnávalo k Selekci, takže jsem se toho trošku bála. O to větší pro mě byla kniha překvapení. Nebyla to pecka, ale moc mě to bavilo, i když se celkem dalo čekat jak to dopadne a někdy ve 3/4 mi došlo, že se nám příběh nějak uzavírá a co teda bude v těch dalších dílech? Nějak jsem to nezkoumala, ale předpokládám, že další dvě knihy budou o Tamsin a Miře a na to se moc těším. Oddechové příjemné čtení.

05.04.2017 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Dávám tři hvězdy, ale to jenom proto, že prostě půlka povídek mě absolutně nebavila. Ta druhá půlka byla skvělá a dala bych jim rozhodně 5 hvězdiček:). Moc se mi líbila povídka o Cinder, o Androidce, o Kaiovi a samozřejmě poslední povídka, to je nádherné završení celé serie:).

30.03.2017 3 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak to je už můj druhý konec světa za posledních deset dní (první byl konec seriálu :D). Co mi to děláte?
Ke knize - některé pasáže mi přišli zbytečně protahované, ale na celkový dojem to nemělo vliv. Rozhodně to není odpočinková kniha, jako předchozí díly, které se věnovali hlavně převyprávění konkrétní pohádky. Tento díl je plný dějových zvratů a očekávání. Přesto se i zde našlo pár stránek zameřených na daný příběh.
Ale bylo toho málo, poslední věta knihy, mě absolutně neuspokojila:).

Celá serie bude mít čestné místo v knihovně.

24.03.2017 5 z 5