E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Skvěle zpracované informace o záhadném úmrtí 9ti členné výpravy. Autor nám nevnucuje svůj názor, ale objektivně zpracovává získané informace. Ze začátku dosti mrazivé popisy a fotky. Velkým plusem je skvěle rozmyšlené rozmístění odstavců a doplňujících informací, člověk nemusí tápat a přeskakovat například pod fotky a pak se k fotce po dočtení věty vrátit. To velice oceňuji. S radostí bych si od autora přečetla další zpracování některé ze světových záhadných úmrtí.

22.06.2018 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Chtěla jsem vytáhnout nějakou romantiku, tak jsem sáhla po této knížce a hned mi bylo jasné, že to nebude žádný happyend. Kniha se četla rychle, kdybych neměla o víkendu práci kolem domu, bylo by za dva dny hotovo. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že se i jako malé děti chovali nepřirozeně rozumně. V těch sedmnácti bych to už brala ale to co bylo předtím uplně ne. No když se od tohohle odhlédne, dá se to brát jako příjemná jednohubka na proložení mezi náročnějšími knihami. Zajímalo by mě, proč konec dopadl tak jak dopadl, to nebylo vysvětlené a mě to vrtá hlavou.

19.06.2018 4 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Dalsi pekny kousek z teto serie. Proklete domovy byli presto o neco lepsi, tohle bylo takove mile, ,,duhove'' zviratkove:-D

14.06.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Zase moje prokleti, nezamilovavejte si nekterou z postav vic nez ostatni, dopadne to vzdycky na prd:-D. Jinak ze zacatku zdlouhavejsi, ale posledni tretina knihy odsypala ani nevim jak. Do Grisi se asi nepohrnu, ale uvidime s cim autorka prijde priste v ramci tohoto sveta.

01.06.2018 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Já nevím, já mám na téma sebevražda dost vyhraněný názor. Ano, Hannah měla 13 důvodů proč to udělat...ale kolik důvodů měla k tomu aby to neudělala? Nad tím holka neuvažovala. Chápu, proč může mít člověk občas takové myšlenky, ale ve finále je to největší sobeckost, kterou člověk může kdy udělat. Jeden jedinej člověk, kterému by tu měla chybět je důvod k tomu to neudělat.
Ke knize, psáno skvěle, nemohla jsem se odtrhnout a četla a četla a četla, dokud jsem nebyla na konci. Ale! Nemyslím si že je kniha vhodná pro bláznivé puberťáky, kteří si myslí, že každá malá věc co se jim přihodí, je konec světa. A v knize jsem nenašla jedinou pořádnou zmínku o tom, proč to nedělat, myslím si, že by to tam být mělo, aby si z toho někdo nevzal příklad. Proto nechápu návrhy které padají v komentářích níže, že by to měla být povinná četba, protože téma šikana atd...tohle je přece jasný případ toho, jak to vypadat nemá. Rozpačitě nevím co si o tom myslet....

22.05.2018 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Jako mam velke nutkani dat jen 4 hvezdy, protoze proste s Kadenem to nedopadlo :-D...ale ne, pekny zaverecny dil, mozna mi jen prislo, ze byl konec nejak snadne rychly. Jinak skvela serie, jsem rada ze ji mam v knihovne:).

21.05.2018 5 z 5

Filmové komedie II. Filmové komedie II. Zdeněk Svěrák

Paradni zalezitost pro velke fandy teto autorske dvojice. Nektere filmy znam zpameti, takze nic noveho, ale treba v Trhaku je krasne videt jak se pri nataceni dale improvizovalo, protoze zde je spoustu rozdilu. Skvely kousek do sbirky.

15.05.2018 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Prostredni cast knihy se necetla vubec dobre, vzhledem k odkazum na novinove vystrisky, jinak ale skvele dilo se spoustou skrytych narazek a myslenek.

12.05.2018 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Za mě úžasná věc, pro slunečný prodloužený víkend...těšila jsem se na Skotskou krajinu, popisy zde sice moc nebyli, ale moje představivost jela jak blázen, takže krása.

03.05.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze zacatku jsem mela trochu problem se zacist, ale postupne se to zlepsovalo. Skvely napad a urcite si prectu i dalsi dil, jen jsem cekala trochu vic, po vsech tech ohlasech.

29.04.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvele napsana kniha, co aspon trochu priblizi udalosti teto doby. Velice ctiva, stranky ubihali zavratnou rychlosti. Nejednou jsem slysela nazor: Ale Terezin byl v pohode, to bylo jen pracovni ghetto...no myslim ze v te dobe nebylov pohode nic.

21.04.2018 5 z 5

Černá komnata Černá komnata Lincoln Child

Neobvykla Pendergastovka...celou knihu se resili rodinne vztahy, rodinne problemy...spise jsem se tesila na reseni noveho pripadu. Na druhou stranu se kniha cetla celkem dobre a rychle. Mrtvoly nam vstavaji uz nejmene potreti z hrobu a tak... Nejvic stejne ale bavil zacatek a Procterovo nahaneni...jediny akcnejsi okamzik knizky. Priste snad nebudeme hledat Constance v Tibetu, ale budeme hledat nejake zlocince.

18.04.2018 4 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Příjemné pokračování téhle knižní oddechové série. Autorka píše velice čtivě a na proložení mezi knihami, u kterých je třeba více přemýšlet, je to naprosto ideální. Těším se na pokračování:)

09.04.2018 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Ach ach ach...co je s Kadenem? Kdy vychazi dalsi dil? Tohle mi nedelejte....ja mam vzdycky rada zaporaky! Opet se kniha cetla tak rychle, potrebovala jsem vedet co bude dal a zaroven nechtela konec. Tajne porad doufam, ze to dopadne jinak nez jak to vypada, ze to bude.

18.03.2018 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Hodne ctiva kniha se zajimavou myslenkou. U spousty casti knihy jsem se vztekala, nad nespravedlnostmi, ktere v tomto state vladnou. Za lez jste vadni a vypali vam znacku na jazyk...a co ti novinari co vypousteli lzi? Tem nikdo nic neudelal. A stejne to nedopada jinak nez tak, ze alibismus svetem vladne. Libilo se mi, ze kapitoly knihy byli kratke, aspon jsem mohla cist bez obav v kazdou moznou chvilku. Na knihu je treba pohlizet tak, ze je psana aby byla videt ta absurdnost provineni, to ze v dnesni dobe se za ,,malickosti'' plati a z vetsich problemu se da snadno vyvleknout, pokud mate penize a moc.

16.03.2018 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Nejak jsem necetla anotaci, tak jsem cekala neco uplne jineho. Kniha me ale bavila, vzdycky jsem se nemohla dockat dalsi casti prekladu. Az poslednich par stranek pred koncem mi zacinalo dochazet, jak to vsechno vlastne spolu souvisi. Jediny problem ktery jsem s knihou mela, byl vlastne paradoxne prave preklad deniku. Vety zacinajici na ze my zjevne delaji problem :-D. Nejak jsem cekala, ze to bude mit nejaky hlubsi vyznam, ale zrejme takhle driv opravdu psali. Nicmene vety jsem si upravovala v hlave tak, abych to zacatecni Ze vypustila, jinak by to pro mne bylo necitelne.

05.03.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Miloucke doplneni carodejnickeho sveta.

21.02.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvěle propracovaná detektivka, stejně jako vždy u této autorky. Tentokrát mě pachatel v jednu chvíli i napadl, ale rychle jsem tu myšlenku zahnala a dál se tím nezabývala. Favorita jsem měla v někom jiném:). Líbilo se mi i rozvinutí Beatricina soukromého života a těším se na další kousek.

17.02.2018 4 z 5

Za sedmero mrakodrapy Za sedmero mrakodrapy Sarah Darer Littman

Knizka mi prisla jak jeden dil komedialniho serialu pro pubertacky. Urcite je to knizka vhodnejsi pro mladsi ctenarky zacatecnice bez slozitejsi zapletky ci necekaneho konce.

10.02.2018 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Do knihy jsem se zacetla jako do oddechovky, takze me autorka dokazala naprosto dokonale zmast a az zpetne mi dochazelo, co jak bylo a co kdo vlastne rekl a sestavila si to dohromady:-). Rozhodne si co nejdrive poridim druhy dil, jelikoz konec byl tak otevreny, ze bych nejradeji bezela hned do knihkupectvi.

06.02.2018 5 z 5