E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

No já tedy nevím, ale mně se tento díl líbil mnohem víc než Šepot podzemí. Konečně jsme se dočkali trochu více kouzlení, trochu více nadpřirozených bytostí. Ano, ze začátku žádná sláva a bála jsem se, že to bude stejná nuda jako Šepoty, ale ve chvíli přestěhování do Skygarden mě kniha víc a víc vtahovala a závěr? To jsem teda nečekala, a jsem zvědavá co z toho bude.

03.02.2018 4 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Oddechova srandicka, akorat na relaxacni prodlouzeny vikend. Precteno za dva dny...kdyz mi zbyvalo deset stran, tak jsem si konecne pripustila, ze to asi nebude konec...ted zas cekat, jestli a kdy vyjde dalsi dil

28.01.2018 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Ja asi nejak nejsem schopna dat knize hodnoceni...to je podle me nehodnotitelne:-D. Z kraje jsem si rikala tak prumer, tri hvezdy, pak chvilema presahovala i ctyri, pak zas spadla na tri a pul. Ve finale je at umyslne, ci neumyslne hluboka myslenka, ktera mne donutila se zamyslet....nevim, vazne nevim. V hlave se mi z toho presypa pisek sem a tam:-D. Kazdopadne kniha je velice ctiva, prijemne napsana a stranky ubyhaji zavratnou rychlosti.

16.01.2018

Půlnoční klenot Půlnoční klenot Richelle Mead

Polodobrodruzna romantarna, z pohledu Adelaide me ale pribeh bavil o neco vic, uvidime jak to bude s Tamsin, na jeji pribeh se tesim mnohem vic nez na Miru:-).

11.01.2018 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Tak tohle se výrazně zlepšilo, oproti Spadu, kde jsem měla pocit, že ho nemohl napsat Kotleta. Na Rázovou vlnu se ale hned nepoženu, chvíli sečkám:)

02.01.2018 4 z 5

Čarojízda Čarojízda Ben Aaronovitch

Prijemna jednohubka k doplneni a predstave o vzhledu postav z oblibene magicke detektivni serie.

27.12.2017 4 z 5

Nejbarevnější kuchařka Nejbarevnější kuchařka Kamu (p)

Skoro mesic lezela v supliku zabalena pro Jeziska a ja se nemohla dockat az ji otevru. Hned vecer jsme ji s manzelem celou prolistovali a vybirali recepty, ktere on s Crohnovo chorobou, s privrenym okem, bude moct taky ochutnat. Brzy se na neco vrhnem.

26.12.2017 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pismenka, slova, vety i stranky ubihaji neskutecnou rychlosti, najednou jsem byla na triste strance a porad nechapala, jaktoze se blizim ke konci. Zacatek byl pro mne pomalejsi, nez jsem se vzila zpet do pribehu, ale rychle jsem si vzpomnela na vse z prvniho dilu. Tolik novych informaci a akce...autorka vi jak si ziskat ctenarovu plnou pozornost. Dokonala fantasy serie s perfektne promyslenym svetem. Bavi me udalosti kolem Otortenu a chci vedet vic! A ten zaver? Nedychala jsem a prala si, aby stranky zacali pribyvat a ne ubyvat. Potrebuji dalsi dil co nejdriv.

21.12.2017 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Nejdříve se mi kniha hrozně táhla, nebavila...když se ale více rozjel příběh z minulosti, tak si mě čím dál tím víc získávala a chtěla jsem vědět jak tohle dopadne. Moje první kniha od autora a myslím, že mu dá ještě nějakou šanci:)

12.12.2017 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Podobny namet jako Erebos od U.Poznanski. Asi hlavne proto, me kniha uplne nezaujala. Fakt ale je, ze jsem podezirala nekoho uplne jineho, kdo by mel za NEEDem stat. Takze zaver byl pro mne pomerne prekvapeni. Hodnotim prumerne, zadne nadseni, ale ani zklamani.

28.11.2017 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Opet jedna velka jizda. Urcite cloveka nakopne i to, ze vzhledem ke grafice knihy, stranky ubihaji pomerne rychle, takze prece docist knihu, kdyz vam zbyva uz jen 200 stran...to je prece brnkacka. Super naloz, zas budu mit par dni o cem premyslet nez se mi vubec bude chtit pustit do dalsi knihy.

20.11.2017 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Jak to vsechno dopadne mi bylo jasne od zacatku, ale je to pohodova odpocinkovka, bez nutnosti sloziteho premysleni. Donovo nekonvencni chovani bylo prijnym zpestrenim romanticke komedi:-)

17.11.2017 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Jednoduche cteni o nicem....to je obcas potreba. Vlastne jsem spokojena. Po knize doporucuji sahnout ve chvilich, kdy se vam nechce premyslet nad slozitou zapletkou. Konec me tedy take neuspokojil, jak to vlastne dopadlo? Ocenuji napad, jak na zacatku kapitoly zacina byt stranka zapadanejsi a zapadanejsi a zapadanejsi...

12.11.2017 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

No, musím říct, že jsem od toho čekala trochu víc, proto jsem se do čtení občas i musela nutit. Ale je to pěkná fantasy parodie na historické romány. V knize je i pár opravdu úsměvných momentů. Celkově doporučuji.

26.10.2017 4 z 5

Pro mne prijemnejsi forma nez u prvni knihy. Nejak se mi to cetlo lepe, kdyz putovani nebylo striktne rozdelene podle dni.

08.10.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Nezlobte se na me, ale tohle se nedalo...do pulky knihy se resi dve veci dokola...bud ze Reed nema sanci vyhrat soud nebo ze Ella chce sex. Klidne bych prvnich pomalu 200 stran vytrhla a nic by se nezmenilo. Konec trochu lepsi, trochu se nam to rozjelo, ale zaver se dal ocekavat.

03.10.2017 3 z 5

Divadlo Járy Cimrmana Divadlo Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák

Neni treba komentare, Cimrmana bud milujete, nebo nevite co je humor:-D

28.09.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Pan Cline me proste bavi, hvezdou navic ocenuju hlavne to, kolik musi dat prace dat vsechna ta data a informace dohromady, aby to davalo nejaky smysl. Super a doufam ze se dockame dalsiho kousku.

13.09.2017 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Prvních 20 stran mi trvalo vžít se do stylu psaní a do jazyka, ale pak už to šlo snadno. Krátký a bouřlivý příběh jednoho léta:)

30.08.2017 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Ke knize jsem pristupovala opatrne, bez ocekavani...ale brzy si me svet Rise divu ziskal...je to vlastne krasny smutny pribeh, ale ne vsechny pohadky konci stastne...

24.08.2017 4 z 5