durinka durinka komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

kniha se čte velice rychle, to ano. Celkově mi ale přijde překombinovaná!

09.12.2023 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Úžasná kniha, která se čte skoro sama. Silný příběh. Rozhodně by neměla uniknout nikomu, kdo navštívil Saint-Malo. :)

24.06.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Velice milá kniha, která u čtenáře zanechá pocit naděje. Domnívám se, že si v ní každý člověk najde kus "svého". Rozhodně doporučuji.

28.03.2017 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Čtivé, srozumitelné a poučné! Skvělá kniha.

12.09.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Z knihy jsem měla dlouho dobu pocit, že je “tuctová”. Ale ten konec? Neočekávatelný! Stojí za přečtení.

17.07.2018 3 z 5

To To Stephen King

Knihu jsem bohužel nedočetla. V některých pasážích je opravdu až moc zdlouhavá a nepřehledná.

14.11.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příjemná a čtivá kniha, které v určitých momentech donutí čtenáře přemýšlet nad svými prioritami. Nejedná se o klasický milostný příběh, což je "osvěžující". Začetla jsem se a nemohla přestat...

23.04.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Knihu jsem si kupovala s velkým respektem a rozhodně nelituji. Uchvátila mne stejně tak, jako první díl. Nemám co vytknout. Pan Lagercrantz se zhostil "úkolu" opravdu dokonale!

04.04.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Čtivá kniha, plná nečekaných zvratů a překvapení. Přidávám se však k názoru, že by některé pasáže mohly být zkráceny...

04.04.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Nemůžu se ubránit otázce, zda je opravdu možné, aby tak skvělou knihu, díky které zase o něco více porozumíme této problematice, napsalo samo dítě trpící autismem!

21.05.2018 4 z 5

Pěstitelka růží Pěstitelka růží Charlotte Link

Pěkný a velice čtivý příběh, ale ten konec...

01.12.2017 3 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Pro mě osobně byla kniha lehkým zklamáním. Její kladnou stránkou je, že obsahuje krásné "životní pravdy", které není od věci si občas připomenout. Jsou však schovány mezi řádky. Každopádně knihu nedoporučuji čtenáři, který nemá rád příliš mnoho duchovna.

19.07.2017 2 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Milá a příjemná kniha. Některé příběhy se zdají být na první pohled slabší, ale když si je člověk nechá dostatečně projít hlavou...

09.10.2018 3 z 5

Rok sněhu Rok sněhu Christian Signol

Nádhera! Nemám slov...

21.05.2018 5 z 5

Kniha plná myšlenek, které pro přemýšlivé jedince nepřínáší nic nového, ale nikdy není od věci si je připomenout! :))

21.05.2018 3 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Povinná četba do škol, prosím!!!

24.04.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Ač nejsem zrovna Nesbova fanynka, Sněhulák mě opravdu bavil. Kniha se čte skoro sama a je plná nečekaných zvratů. Doporučuji.

18.10.2017 5 z 5

Nejsem zrovna fanynka pana Viewegha, také zatím nemá žádné děti, ale nemohla jsem se při čtení přestat usmívat! Skvělý nápad na krátké pohádky, vtipné provedení. A dodatky pro rodiče? Pecka!

10.10.2017 4 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

"Jakej má smysl sedět celej život doma na židli, civět na fotbal v televizi, když můžeš bejt u toho?"..."Fotbal je důležitější než náboženství!"

10.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ze všech třech dílů mi však přišla nejslabší.

04.04.2017 3 z 5