Dragell Dragell komentáře u knih

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Muži měli odjakživa své skryté touhy, které si doma nemohli splnit. A právě od toho je tady luxusní Panský klub, který každému svému klientovi vyhoví ve všem možném i nemožném. Slovo nemožné zde totiž neexistuje.

S knihou prožijete spousty erotických scén, ale o to více brutálnějších, mnohdy zavánějících smrtí. Zkusíte okusit, kde jsou vaše hranice, co vše dokážete ještě přečíst?
Ačkoliv se jedná o autorovu prvotinu, má co nabídnout a netradičním způsobem obzvláštní váš den.

14.11.2016 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Výborné, svižné a především humorné urban fantasy. Pokud hledáte oddechovku plnou mystických stvoření a bohů, rozličných potyček, pak neváhejte sáhnout právě po této knize. Druida Attika a jeho psa Oberona jsem si opravdu zamilovala.

05.11.2016 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Kniha nás přenáší do nemilostivé budoucnosti - postapokalyptického světa, který vnímáme skrze několika pohledů – od malé holčičky, která vnější svět nezná, přes doktorku toužící po vysvětlení, po vojáka hlídajícího bezpečnost civilistů. Co pro nás znamená život a jaké jsou v té chvíli naše hranice, za které dokážeme zajít?

23.10.2016 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Nádherný příběh zasazen v zcela novém světě. Nějaké to intrikaření, politika, ale později hlavně jedno velké dobrodružství, které si opravdu užijete.
Kultovní sci-fi, které by si rozhodně nikdo neměl nechat ujít.

10.10.2016 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Neuvěřitelná pouť mlčenlivého rytíře, malého ubreptaného uzlíčku a tvrdohlavé kozy. Pouť zemí zpustošenou démony, kdy jedinou záchranu představuje tento tichý chodec, který má zanést to nejcennější zpět mezi lidi.

Originální námět plný přátelství a boji proti vlastnímu osudu, protože v každém z nás je trochu dobra. Na druhou stranu to autor trochu hůře zpracoval. Postavy jsou plošší, nedá se do nich pořádně vcítit i přes pohnuté osudy. Jsou zde navíc dvě dějové linie kdy ta z minulosti osvětluje děj přítomný. Od začátku totiž netušíme, proč Tulák jde krajinou, kam jde, co tak důležitého nese a kdo to vlastně je. Začátek je tedy takový těžší a místy přemýšlíte o smyslu příběhu. Čtenáře navíc střídání času může zmást.

02.10.2016 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Dokonalé vyprávění jedné dlouhé pouti bez mapy se všelijakými trampotami, které autor bere s nadhledem a humorem sobě vlastním. Takový odpočinkový humorný cestopis, vřele doporučuji.

23.09.2016 5 z 5

Dívka, která se třpytila Dívka, která se třpytila Lauren Beukes

Kirby je zářící dívkou a její vrah je k ní přitahován jako můra ke světlu. Ačkoliv nebohá dívka nic netuší, nakonec přežívá bestiální útok a rozhodne se pátrat po svém násilníkovi. To ovšem netuší, že on je cestovatel časem a je v podstatě nevystopovatelný.

První část knihy je obtížnější, objevují se věci, které nedávají smysl a náš záporný hlavní hrdina je prostě bere, jak leží, běží. Jakmile se děj přehoupne, najednou do sebe začne vše zapadat, dávat smysl a teprve tehdy si opravdu začnete knihu užívat. Má výbornou atmosféru, gradující děj, napětí. Kdo vlastně vyjde z tohoto souboje času jako vítěz?

Kromě toho, že Harper cestuje časem tam i zpátky, navíc sledujeme jeho příběh, příběh jeho obětí při jeho návštěvě a také příběh Kirby, která jeho útok přežila. V postavách je zde ovšem dobrá orientace.

20.09.2016 3 z 5

Mučedník Mučedník Brian K. Evenson (p)

Pokud se díváte po knize s hororovou atmosférou, věřte mi, že při výběru Dead Sppace - Mučedník zvolíte správně. Kniha poskytuje nejen kvalitní atmosféru a napětí, postupně totiž buduje příběh za doprovodu neuvěřitelných a děsivých událostí.
Knihu provází mnoho agrese, vražd, sebevražd a děsivých mutací.
Vhodné pro všechny, nejenom znalé hry Dead Space.

02.09.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Příběh o boji s tím, co je ještě reálné. Příběh o touze přežít tam na druhé straně, kde vládnou zločinecké organizace. Příběh o pravdě a lásce.
Napínavé, tajemné a akční. Kniha vás nechává v nejistotě, čemu věřit a postupně odkrývá možná příběh šílence a možná příběh člověka, kterému nikdo nevěří.
Nejspíše zasloužilo více pozornosti propracování postav. Kniha mne ovšem pohltila, je atmosferická a za mě jedině doporučuji.

28.08.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Dokáže jaderná katastrofa z člověka dostat to nejlepší nebo nejhorší?

Příběh odehrávající se na posledním lidmi obyvatelném místě - moskevském metru, jehož jednu stanici začnou ohrožovat podivná monstra z povrchu. Arťom je tak nucen se vydat skrz metro pro pomoc, přičemž zažije mnohá dobrodružství (o která ne vždy stojí) a je postaven před nemálo názorů, náboženství a politických projevů - takové zrcadlo dnešní společnosti.

Pomalu budovaná dějová linie a napětí, stupňující se akční scény. Neuvěřitelná atmosféra a ještě neuvěřitelnější svět tam nahoře, kam nakonec taky nakoukneme.

Doporučuji.

23.08.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Přátelství je mocná věc, dokáže měnit pohled na svět mnohým. Jenže co když se přátelství vyvine mezi člověkem a tučňákem? Dokážou ti dva vůbec prolomit jazykovou bariéru a porozumět si?

Mnohdy komické situace, které nastávají mezi Tomem a tučňákem vám mile zpříjemní den, nemluvě o chvílích, kdy se Juan Salvado rozhodne motivovat své okolí k novým výkonům.

Doporučuji všem milovníků zvířat.
Příběh s jedním velkým poselstvím.

17.08.2016 5 z 5

Kavkazan Kavkazan Walter Slovo

Bojovat za vlast se dá mnoha způsoby a když se Mirza vrací do své rodné vesnice, je svým bojem jako komparzista v propagandistických filmech již zničen. Jeho paměť mu přestala sloužit, a tak se rozhodl vrátit se na počátek, k prarodičům, a zjistit něco o své minulost.
Neodmyslitelnou společnost mu dělá jeho budík a papírek, které mu připomínají, kdy se má najíst.

Kniha vás k sobě připoutá, jak vás krůček po krůčku seznámí s vesnicí, jeho obyvateli a starými tajemstvími, která najednou vyplouvají na povrch.
Velmi se mi líbilo vykreslení postav v jejich nejtemnějších myšlenkách, pohnutkách či v rámci jejich neschopností.

11.08.2016 5 z 5

Děti moře Děti moře Charlotte Lyne

Rozsáhlý příběh o osudu nejen tří hlavních hrdinů. Po každé akci následuje reakce, vše je propojeno a dává smysl. Příjemné počtení z dob Jindřicha VIII. o jednom přístavním městě (a nejen o něm). Místy možná trochu natažený děj.

06.08.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Když chcete být v něčem první a jedineční, rozhodně byste tím nemysleli být první člověk na Marsu, který zde uvízne a hrozí mu jistá smrt. Mark Watney ale svůj život nechce dát lacino a tak začne boj s časem a nehostinnou marsovskou krajinou.

Napínavý příběh formou deníkových zápisků nabývající na reálnosti, který sleduje šikovného Marka v boji proti nepřízni osudu pomocí vlastní znalostí a všeho okolo sebe. Technika a biologie - to je něco, čím je protkán příběh, vše čtenářský přístupné.

24.07.2016 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Zcela nový svět vznikl pod perem norské spisovatelky a překvapivě se do něj brzy dostanete, s novými reáliemi se sžijete a vychutnáte si neuvěřitelné dobrodružství mladé Hirky.
Propracované postavy, vypjaté situace, ale i politické záchvěvy světem - to vše buduje neuvěřitelnou atmosféru, která čtenáře pohltí.

10.07.2016 5 z 5

Jak (ne)být divný na netu Jak (ne)být divný na netu Felicia Day

Čtivá kniha přizpůsobena jak skalním fanouškům, tak lidem naprosto neznalým Feliciu Day. Přeplněná spoustou motivace, inspirace a ochutnávkou netradičního života, který si Felicia prožila a jak svéhlavě mířila za svým snem.
Protože nic není nemožné.

09.07.2016 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Z počátku jsem myslela, že chování hlavní hrdinky nepřekousnu, ale pak jsem se do knihy začetla a byla naprosto pohlcena. Kdo by si jako malý nepřál být uprostřed nějaké té pohádky, mít kolem sebe pohádkové bytosti? Já jsem vlastně takové pohádkové dítě stále, takže jsem si dobrodružný příběh s lesem plným víl a dalších stvoření opravdu užívala.
Jediné, co mi jej opravdu kazilo, byly chyby.

14.05.2016 4 z 5

Děti vánice Děti vánice Tereza Matoušková

Tajemný svět Podmoří, jehož chod udává mechanické slunce, prožívá nepříjemné chvilky. Ať už továrny byly uzavřeny nebo ne, z jedné něco nemilého uniklo. Vynikající atmosféra, děsivé momenty a hlavně horda stvoření, které dříve byly děti. Uvítala bych bohatší příběh, ale i tak jsem si knihu užívala.

15.04.2016 3 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia) J. K. Rowling (p)

Po letech jsem se zase vrátila do dětství k Harrymu, který je jedním z těch, kteří mi pomohli zamilovat si čtení. Kniha, která se dá číst zas a znova a neomrzí.

Listování ilustrovanou verzí:

31.03.2016 5 z 5

Pod křídly vran Pod křídly vran Jacob Grey

Kniha pro mladší čtenáře s jasným a přímým dějem, chytlavá, plná akcí. Hrdina se vyvíjí až příliš rychle, ale vše zapadá do příběhové linie. Má u sebe tři kamarádky vrány, které mu pomáhají a radí.
U knihy jsem si příjemně oddechla a příběh jsem si opravdu užila.

31.03.2016 4 z 5