Dragell Dragell komentáře u knih

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Hororový příběh s úžasnou atmosférou, o kterou se postaral nejen děj, ale i samotné kresby. Čím je scéna blíž, tím je vše propracovanější, výborná práce s barvami. Kresba je vlastně to, co bych opravdu vytáhla jako top této knihy, ačkoliv příběh jako takový taktéž nezaostává.

Asi by to byl příběh o ničem, kdyby se Geralt neobjevil někde na místě plném monster, která jej jen tak nechtějí pustit ze svého lapení. Ale nic není, jak se zdá a tak se zaklínač snaží dopátrat pravdy skleněného domu.

Kdybych měla najít nějaké drobnosti, které mi neseděly, tak možná jen tučnění některých slov či vyřknutí názvu znamení při jejich použití. Ale to už jsou drobnosti na příjemném díle.

09.03.2016 5 z 5

Kořeny růže Tudorovců Kořeny růže Tudorovců Mari Griffith

Kniha sledující osudy jedné ženy, matky, královny - Kateřiny z Valois, která je jako mladá provdána do Velké Británie.
Příběh by možná měl své kouzlo, kdyby kniha nebyla plná zbytečných chyb. Také chybělo větší členění textu při změně místa/času, celé kapitoly pouze naodstavcovány, dále nečleněny.

09.03.2016 2 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Knihu si představím jako takovou perfektní jednohubku ke kávičce. Je to vlastně souhrn takových životních příběhů bez nějaké hlavní dějové linky a tak je výborná na příležitostné čtení, na odreagování se.
Některé možná překvapí autorův styl psaní - nekonečně dlouhé věty a nespisovná mluva, ale to je přesně to, co udržuje tempo a přesně patří do dětského deníku, kterým kniha je.

02.02.2016 4 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Není sběratel jako sběratel, protože ne vše můžeme sbírat a vlastnit.
Neuvěřitelný příběh únosce a jeho vzdorného sběratelského kousku - Mirandy. Psychologický a mrazivý thriller s neuvěřitelným zakončením.
Audiokniha dostává tento příběh na zcela novou úroveň.

29.12.2015 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Utéct z jednoho vězení neznámená mít vyhráno. Bledý snílek se vrací do Londýna rozhodnutý zakročit proti Refájcům. Zjišťuje ovšem, že ani ve městě, ve kterém vyrůstala, není vše tak, jak by mělo.

Příběh plný akce a napětí, možná občas pomalejší, což je škoda. I přesto mne opět dostal a já napjatě čekám na další díl. Možná jen si mohla autorka ten otevřený konec v tu nejméně vhodnou chvíli odpustit - jak si to mám všechno do dalšího dílu pamatovat? :)

27.12.2015 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Hlavní hrdina jakožto policista se na vlastní pěst pustí do pátrání po zmizelé Báře. Její matka je zavřena za ubližování ji, ale po zmizení není tělo nikde nalezeno. Není proto divu, že příbuzní chtějí dojít k úplné pravdě, na kterou se zákon nezmohl.

Výborný příběh z našeho prostředí, místy trochu násilnější, ale udržuje napětí a opravdu mne nadchl. Kromě velkého pátrání zde máme i stříbky ze soukromého života či policejní zásahy našeho policisty.

Poslechnuto jako audiokniha - výborně zvolen interpret, hudební i zvukový doprovod v potřebných místech. Výborně zpracováno.

20.12.2015 5 z 5

Věže - Příběh 11. září Věže - Příběh 11. září Jiří Boudník

Poslechnuta audiokniha.
Neuvěřitelný příběh nejen onoho inkriminovaného dne, ale i vše, co následovalo v dalších dnech, týdnech a měsících. Pro všechny, které tato tematika opravdu zajímá. Kniha mnohdy zobrazuje drastické momenty.

30.11.2015 3 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

To nejúžasnější léto se dá užívat jen u moře na sluncem zalitých plážích. Kalifornie na dračici Ember doslova čeká a nejen ta, ale dokonce i letní románek, jak se patří.

Úžasné prostředí, příjemný příběh, jen škoda toho umělého milostného trojúhelníku a především pak Garretovo chování. Na druhou stranu závěr knihy rozproudila jedna větší akční scéna a nahání nás pěkně na další díl.

28.11.2015 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Game - hra, tě jednou pohltí, už tě nepustí.
Právě s ní se zapotal i náš hlavní hrdina HP. Někomu může přijít nesympatický, neboť je to prostě povaleč a nějak svým způsobem (a ne moc čestným) prolézá životem. Já jsem si jej ale užila, do příběhu výborně seděl.

Napínavé, akční, děsivé... má výbornou atmosféru, která mne opravdu dostala.

U audioknihy se mi velmi líbil výběr hlasů pro postavy. Kromě toho, že je děj vyprávěn z pohledu dvou postav, máme zde navíc hlas třetí, který namlouvá nejen kapitoly, ale také speciálně hlas Hry.

19.11.2015 4 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Kniha Achilleova píseň ukrývá krásný romantický příběh dvou postav z řecké mytologie.
Rozvoj postav, citlivé, dojemné (zvláště konec). Rozpor mezi láskou a slávou.
Mně se kniha trefila do vkusu a náramně jsem si ji užila.

09.11.2015 5 z 5

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Krásný poučný příběh o kouzelném kocourovi a počítačové myšce, kteří spolu prožijí jedno malé dobrodružství ve velkém mrakodrapu.
O tom, jak přátelství přes sociální sítě nemusí být reálné a ti na druhé straně mohou mít špatné úmysly.

Nádherně ilustrovaná kniha s většími písmeny pro školáčky. Možná bych jen zvolila dětem bližší prostředí.

02.11.2015 4 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Život by měl být jedním velkým dobrodružstvím, proto není divu, když Amanda začne cestovat po světě. Vidina výdělku válečným zpravodajstvím ji zláká až do Somálska, kde je ovšem unesena společně se svým blízkým přítelem.

Ačkoliv je Amanda z nich dvou ta silnější (i naivnější), přesto je zde vidět rozdílný muslimský přístup k ženě a muži.
Amanda si prožije opravdu velmi nepříjemných několik měsíců v zajetí, které si silně prožijete s ní.

23.10.2015 5 z 5

Dovolená v Dubaji Dovolená v Dubaji Filip Šimeček

Příjemná jednohubka na hodinku, dvě. Odraz společnosti, příběh ze života s humorem sobě vlastním. Psané slovo dostává různých podob pro zpestření běžného textu od čistých dialogů, přes chat či příběh dotvářející články.

16.10.2015 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Kniha, která vypráví dva příběhy lidí, kteří bojují s osudem.

Mara byla úspěšnou právničkou, než ji začala ničit nevyléčitelná choroba. Je díky tomu více doma se svojí rodinou, ovšem přestává plně ovládat své tělo, padají ji věci z rukou, je taková nemotornější a pak se dostává i do fáze, kdy přestane ovládat svůj močový měchýř. V té chvíli se rozhodne, že nechce být pro rodinu příteží a začne se připravovat na odchod ze světa.

Scott se stává dočasným otcem malého klučiny, jehož matka narkomanka se dostala do vězení. Jenže brzy má jít na svobodu a on má s Chlapíkem poslední dny. Cítí k němu mnoho a nechce se jej vzdát, ačkoliv musí.

Dva silné příběhy plné lásky a trápení. Větší pozornost je věnována osudu Mary. Scottův příběh je v první polovině knihy pomalý, spíše překážející, ovšem v druhé polovině se vyhrocuje a je podstatný pro závěr knihy.

Výborná kniha, velmi emotivní, doporučuji.

11.10.2015 5 z 5

Láska nehezká Láska nehezká Robert Sobota

Když se řekne erotický román, představím si dva lidi a jejich vztah, který je rozebírán po celou knihu. Ano, Tadeáš a Nastasja se objevují téměř na všech stranách knihy, ale do popředí se dostávají i další životní osudy dalších postav.

Erotický román, který nabízí nejen vztah, lásku, sex, ale i notnou dávku nadsázky. Přinese nám pod nos nápoj lásky, pannu v pornu, difalického muže a další pikantnosti.

Velké množství příběhů, které se v knize prolínají do jedné dějové linie.

02.10.2015 4 z 5

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Opravdu úžasné fantasy dobrodružství, překvapivé momenty, akční scény, zlodějské akce, ale i kruté souboje. Všemi deseti doporučuji.

Recenze: http://dragell.cz/lynn-flewelling-prichod-tmy/

23.09.2015 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Ženský román z vlkodlačího prostředí nabitý akcí a erotikou - to nám přináší Znamení vlka, jedna velká vlkodlačí jízda, kteoru si posledchnete od začátku do konce.
Pro audioknihu výborně zvolená Kateřina Janečková, která dodala příběhu patřičný šmrnc a svým hlasem vtáhne do děje každou posluchačku.

Recenze:

22.09.2015 5 z 5

Osudový dluh Osudový dluh Olle Lönnaeus

Výborný kniha, kterou jsem měla raz, dva přečtenou. Zajímavá hlavní postava policisty, který se zaplete s mafií a "trošku" mu to stíží život. Napětí ani akce v knize nechybí.

18.09.2015 5 z 5