Příchod tmy

Druhý díl ze série Noční běžci. Dobrodružství Aleka, Seregila a Micuma pokračuje. Seregil z Rhíminee, muž s tajemnou minulostí, už naučil Aleka z Kerry všechna největší tajemství svého řemesla. Jako zloději a špehové společně plní drobné i nebezpečné úkoly. Jejich životy jsou neustále v ohrožení, ale současně obklopeny aurou magie, přátelství a důvěry. Avšak nyní, když se Skala připravuje na válku s Plenimarem, jsou Seregil, Alek a Micum povoláni čarodějem Nysanderem, aby čelili nejtěžší zkoušce věrnosti, se smrtícím vědomím, že pokud selžou, vládu zla nad celým světem už nic nedokáže zastavit. Brzy jsou vrženi do nelítostné bitvy, ve které i smrt může být toužebným vysvobozením, ve které se už ani sama magie nemusí ochránit, ve které poražení už jen čekají na… PŘÍCHOD TMY Zdroj: www.fantomprint.com...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43874/prichod-tmy-HBJ-43874.jpg 4.5152

Noční běžci 2.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Stalking Darkness, 1997

Kniha Příchod tmy

Alma-Nacida
02.07.2020

Zase vcelku čtivý a oddechový příběh, v tomhle směru jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Ale pokud jde o vztah hlavních hrdinů, už mi přišel jeho vývoj protahovaný, až to zavánělo červenou knihovnou. Možná je to proto, že je to YA kniha, nevím...
Zkrátka jako oddychovka milé, ale nijak se netřesu o osudy hlavních hrdinů a občas jsem si říkala, ať už do toho proboha praští, nebo se na sex úplně vykašlou. ;)

chodícírohožka
27.01.2020

Podle mě trochu slabší než první díl, ale pořád skvěle čtivý, napínavý, příjemný. Zvykla jsem si na divná jména všeho a mohla si užívat poutavého, i když ne až tak neobvyklého příběhu se skvělými hlavními postavami. Teď už jenom rychle skočit na další díl.

špulo
17.03.2019

Pani spisovateľka sa pomaly dostáva do tempa. Nevybočuje zo zavedených koľajníc žánru. Snáď len sexuálnou orientáciou hlavných hrdinov. A ja sa sám seba roky pýtam, či je to pre túto sériu plus alebo mínus...

luboskniha
18.02.2019

Druhý díl se mi líbil mnohem více než první. Akce bylo dostatek a závěrečný boj paráda. Líbil se mi i rozvíjející se vztah mezi hlavními hrdiny (zaplať pán bůh nejsem homofob, takže mi romantická zápletka mezi mezi muži nevadila). Je to výborné pokračování a těším se třetí díl.

denniys
27.12.2018

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera.... zápletka je skvěle vyšperkovaná a finální "bitva" famózní, všechno do sebe přesně zapadne - občas sice trochu předvídatelně, ale není to žádná větší vada... a konec je prostě správný, přesně tak příběh skončit měl :)

Zelený_Drak
03.05.2018

Jsem příjemně překvapená tím, že jsem rozuzlení neuhodla přesně. Přesto je zápletka prvních dvou dílů příliš ohraná a byla ohraná už v době vydání originálu. To by nevadilo, kdyby už autorka byla vypsaná jako je tomu v (troj)knize Tamír Veliká, bohužel se ale ke svému stylu stále teprve propracovává. Hrdinové už mě bavili o něco více než v prvním díle, ale komentáře, které zmiňují patos nalepený na romantickou linku, nelžou. Co mi naopak vůbec nevadí je bisexualita hlavních hrdinů a jejich počínající milostný vztah. Je to opravdu první taková fantasy, na kterou jsem narazila, a to už jsem leccos četla. I milostné vztahy a zmatky ohledně sexuality ale Flewelling umí pojmout mnohem lépe, jak ukázala v Tamír. Celkově se přidávám do tábora těch, kteří považují druhý díl za lepší a čtivější než první, bohužel mi ale po jeho dočtení stále chybí chuť pustit se do dalšího dobrodružství Seregila a Aleka.

Schullerka
09.02.2018

Tempo druhého dílu je dle mého rozhodně lepší než v prvním. Hlavní dějová linka je v celé knize a ne jen v druhé polovině jako to bylo u prvního dílu. Diskuze o pochopení vlastní sexuality je rozhodně přítomná, ale je to napsané citlivě, takže to rozhodně nezašlape hlavní příběh do země. Nějaká romantika je v knize pouze podkreslující element.

Jediné části knihy, které mě moc neoslnily, byly ty z pohledu Beky. Ačkoliv chápu, že jsou v knize opodstatněné, tak mě trochu nudily a rušily mě ve chvílích, kdy prokládaly celkem napínavé kapitoly z pohledu ostatních postav.

Po tomhle dílu mi všechny postavy přirostly víc k srdci a jsem zvědavá jaké další příběhy je čekají.

Klarv
05.05.2017

Dala bych 3,5 hvězd, ale nejde to. Oproti prvnímu dílu se našli chvíle, kde jsem se nudila. Taky to bylo víc o temné magii a hrůzách mučení, rituálů a podobně. To mě více bavil první díl o tom, jak se Alek zaučoval na zvěda, zlodějíčka a další podobné role.. :) Do první poloviny to bylo fajn, ke konci jsem se už ke čtení nutila. A po tom konci? Ani nevím, jestli mám chuť číst poslední díl.