Dragell - Příspěvky

Můj brácha TornádoMůj brácha TornádoP. Štarková

Poučný a čtivý příběh pro mladší čtenáře z edice Má to háček přináší tentokrát náhled do života chlapce s ADHD. Kniha je plná rošťákovin, výher i proher, protože to všechno k poruše pozornosti s hyperaktivitou patří. Kniha je bohatě ilustrována, ovšem chybí mi členění do kapitol. V závěru knihy je bonus pro rodiče formou představení ADHD a pro děti jsou na internetu ke stažení pracovní listy, což je velké plus.

Slavíček z Letné a ptačí lidé z JupiteruSlavíček z Letné a ptačí lidé z JupiteruM. Koláček

Velmi originální , přemýšlivý příběh, který nás zavede do 14. století a k stavbě létajícího stroje, aby se lidé mohli podívat na další planety. Plánování stroje a jeho sestrojení není jednoduché, a to nejen proto, že vás nahání církev. Ale znáte to, letět musí – třeba dolů, když jej spustíte ze skály. Kniha je příjemnou změnou v originálním prostředí a době (za které má ode mne velké plus) a jistě potěší milovníky historie, kteří chtějí zažít sci-fi ve velmi netradiční rovině.

Lady Mechanika: Tajemství mechanické mrtvolyLady Mechanika: Tajemství mechanické mrtvolyJ. Benitez (pseudonym)

Taková Lara Croft oděná do steampunku, odvážná ženská, která nemá daleko pro ránu a pátrá po historii – akorát teda po té svojí. Příběh protknutý detektivní linií, dialogy (hrdinka je občas hodně ukecaná), akčními scénami, ale i třeba starými křivdami, které se neodpouštějí. Překvapivé okamžiky vás dostanou a navnadí na další díl. Kresba je propracovaná, nese se v temnějších barvách a dodává příběhu výbornou atmosféru. Ilustrátor si opravdu vyhrál s detaily, takže si můžete naplno užít rozličné stroje a stylové oblečení především hlavní hrdinky.

Sektor OsmSektor OsmM. A. Atamanov

Kniha, která se mi po dlouhé době opravdu velmi příjemně a svižně četla. Napsaná s vtipem, výborná pro herní nadšence, ale jediné, co jí neodpustím, je ten useknutý konec přesně v tom nejnapínavějším. Ale byla jsem chycena na háček a tak už se moc těším na nový díl. Bitvy vesmírných kolosů, politika, cizí rasy, ale vše podáno tak odlehčeným způsobem, že z toho vznikla prostě taková ta lahůdka, kterou si zpříjemníte jeden letní večer.

Nesmrtelní z MeluhyNesmrtelní z MeluhyA. Tripathi

Příběh vás zavede do Indie před 4000 lety, do dob, kdy zde ležely země Meluha a Svadvíp, které se neměly zrovna v lásce. Do Meluhy navíc začali dělat výpady Nágové a podle všeho se spojili právě se Svadvípem. Meluha nikdy víc netoužila po svém spasiteli z pradávného proroctví jako právě teď.

Příběh nás provede celou řadou měst a míst, přinese chvilky k zamyšlení, drobné šarvátky, velké bitvy, ale i lásku. Na první pohled to zní jako dokonalá kniha, ovšem autor neumí pracovat s popisem okolí a propracováním postav. Do příběhu vás tak nedokáže vtáhnout a nevybudujete si vztah s žádnou z postav. Navíc hlavní postavy se chovají místy dětinsky, tvrdohlavě, nerozumně.

Celkem často se v knize operuje se slovem 'terorismus', které mi do knihy a její doby nesedí. Preferovala bych pojmenování jako nájezdy, únosy a přepadení. Dále mne ne zrovna příjemně překvapilo, jak se autor závěrem vyjádřil k ženskému a mužskému náhledu na svět. Zkráceně mužský náhled je řád a slušnost a ženský pak chaos a nemravnost.

Za mě zklamání, což mne překvapuje vzhledem k velmi kladným hodnocením na všech knižních databázích.

PozvánkaPozvánkaT. Parvela

Dětská kniha vhodná spíše pro nečtenáře, které chtějí maminky přitáhnout k této milé zálibě. Větší písmo, spousta ilustrací a velmi stručný děj. Kniha je pro děti od 9 let, ovšem pro dětské čtenáře, co slupli např. Harryho Pottera, to asi nebude.

Děj je opravdu velmi proměnlivý, dobrodružný a akční. Kniha končí otevřeně a působí spíše jako prolog k něčemu většímu, ale naštěstí už je další díl v tuto chvíli na knižních pultech.

Na jednu stranu se mi velmi líbila zobrazovaná sourozenecká láska, která se proplétá celou knihou, na druhou stranu je zde i útěk z domova.

Dveře do létaDveře do létaR. A. Heinlein

I přesto, že máme před sebou více jak 60 let starý příběh, stále má svým čtenářům co říct. Nejedná se o typické sci-fi, sice zde cestujeme časem do budoucnosti, ale moderním technologiím se kniha nevěnuje. Naopak je zaměřena na lidské osudy, lásku a nenávist, pomstu a starost.

Příběh ve mně rozbouřil celou řadu emocí, na kterých jsem se vezla společně se sympatickým hlavním hrdinou.

Audioknihu namluvil Otakar Brousek mladší a výborně si poradil s intonací hlasu především při namluvení ženských postav.

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Co všechno dokáže změnit jeden muffin a čaj? Tak přesně o tomhle vypráví tato výborná svěží knížka od českého autora. Dočkáme se hromady romantiky a postupně se budující vztah mezi dvěma chlapci. V každé kapitole se něco děje, kdy v první polovině knihy sledujeme spíše vznikající vztah, v druhé polovině pak reakce okolí.

Kniha je psána střídáním dvou pohledů, takže můžeme nakouknout do hlavy jak Danielovi, tak Kitovi, protože oba kluci jsou jak nebe a dudy a hlavně jeden hledá kamaráda a ten druhý tak trochu něco více.

Alenčina noční můra v Říši divůAlenčina noční můra v Říši divůJ. Green

Tak mám první čtení za sebou. Přiznám se, že jsem se pohihňávala, když jsem se neohroženě probojovávala příběhem k vorpálovému meči a pak najednou konec, chybělo heslo. Tak dobře, už chápu počáteční slova, že tuhle knihu nepůjde jen tak dokončit, takže výzva přede mnou.

Velmi se mi líbí zpracování, máte možnost volby využít vícero schopností na řešení situace. Mimo jiné je vzadu jedna strana s variacemi kostky, takže můžete hrát i v mhd a postupně brát kostky z této strany jako hody. V příběhu se opakovaně objevují hesla, bez kterých se dál moc dobře nedostanete, takže je potřeba šmejdit ve všech koutech (což když jste v bludišti, je to pěkná motanice).

A co je úplně luxusní třešničkou na dortu? Jsou to ilustrace stylizované stejně jako ta na obálce, které prochází celým příběhem.

Tak schválně, jak dopadne další čtení a změní můj názor?

Válka zrcadelVálka zrcadelT. Matoušková

Svižný dobrodružný příběh, který vás zavede do mnoha koutů nové země - tentokrát se totiž nepodíváme do Podmoří. Hlavní hrdinka není žádný klaďas, naopak umí ostatním pěkně zavařit, ovšem když se objeví problémy s krvavou magií, která láká puklinami děsivá stvoření, musí se jim vydat na stopu.

Líbivá temná atmosféra vás dostane stejně jako fantasy prvky, které autorka do knihy zakomponovala. Škoda jen, že se nerozepsala více, tahle kniha by si to jistě zasloužila.

Roden24Roden24M. Šimkovičová

Tentokrát jsem zkusila něco od našich sousedů a musím říct, že mne povídka Roden24 opravdu dostala. Škoda jen, že se jedná o povídku, dokázala bych si tento příběh představit i o rozsahu knihy.

Příběh o tom, jaké by to bylo, kdybychom měli tabletku, která by nám nahradila 9h spánku. Jaké by to bylo nemuset spát? Rozhodně budeme mít spoustu času na další aktivity. Jenže žádné léky nejsou bez vedlejší efektů a právě na toto téma se zaměřila autorka textu.

Přináší nám nejen náhled do vztahů, protože na Zemi jsou dvě skupiny - jak spící, tak věčně bdící. Odhaluje nám ale i možné extrémní případy, které mohou vzniknou užíváním.

Zajímavý příběh byl zpracován i jako audiokniha a namluven celou řadou interpretů (každá postava má vlastního). Elena Podzámská jako interpretka hlavní postavy se svým podmanivým hlasem do příběhu ovšem vkládá mnohem více a spolu s dramatizací audioknihy dodává ději zajímavou atmosféru.

Na lovuNa lovuM. Spooner

Další z tak populárních retellingů, tentokrát na Krásku a Zvíře.
Přiznám se, že tentokrát mne čekalo knižní zklamání. Příběh je opravdu pomalý, velmi se táhne, sází na opakování stejných akcí, nedal mi jakoukoliv příležitost se do něj začíst.

Konec pro mě nebyl nijakým překvapením, tak nějak nám hlavní hrdinky tajemství Zvířete prozradí už v polovině knihy a ten zvláštní románek je prostě k neuvěření.

Ale abych nebyla jen záporná, na knize mne zaujaly malé pasáže na počátku kapitol, které byly věnovány myšlenkám a pocitům Zvířete a byly také graficky provedeny tak, aby i obrazově znázorňovaly stav jeho mysli.

Enderova hraEnderova hraO. S. Card

Úžasné dílo, které i po tolika desítkách let od svého prvního vydání dokáže novým čtenářům stále co říct. Válka s mimozemskou civilizací je stále aktuální a ti nejlepší vojevůdci se hledají a rekrutují z řad dětí díky jejich neposkvrněnému myšlení. Ovšem co všechno jsou lidé schopni udělat, aby z nich udělali supervojáky?

Především manipulace a psychologická hra je to, co hýbá hlavním dějem knihy o nadprůměrně inteligentních dětech, kteří se rozhodnou pomoci své domovině. Rozhodně doporučuji přečíst všem.

Tvář vodyTvář vodyG. d. Toro

Kam zařadit Tvář vody? Nejspíše do temné fantasy romance. Atmosféra je neuvěřitelná, postupně vyvýjející se vztah mezi postavami a navíc tajemný božský tvor vytrhnutý z hloubi džungle.

Velmi se mi líbí práce s postavami, jejich vykreslení i drobné výstřednosti, které jim pomáhají roztříštit všednost. Jak se jejich životy změní, když se střetnou s mýtickým stvořením?

V neposlední řadě určitě stojí za zmínku tempo knihy, které nás strhne do víru čtení. Zhruba v poslední třetině knihy mne překvapila velká akce, která v podstatě mohla knihu zakončit, protože poté nastala taková klidnější pasáž. Nakonec se ale vše strhlo v překvapivé zakončení.

Jinak pozor, nic pro křehké bytosti, dočkáme se i nějaké té krve.

Mrtvý klíčMrtvý klíčD. M. Pulley

Pořád všude slyším o Mrtvém klíči jako úžasné knize, která je navíc od začínající autorky, tak jsem se nakonec nechala zlákat její namluvenou podobou.

Kniha má opravdu ledacos do sebe, předně se mi moc líbily dvě časové úrovně, ve kterých jsme procházeli Clevelandskou bankou - ať už za časů její slávy, ale take v době jejího zapomenutí, kdy se Iris při zakreslování plánu budovy procházela 20 let nedotčenými prostorami a odhalovala všechna ta tajemství. Jako by na vás dýchl duch budovy z celého příběhu.

Dvě časové/dějové linie do sebe navíc perfektně zapadají a vy si postupně děláte obrázek o tom, co se vlastně stalo. Bohužel poměrně velká čast knihy je pomalá, rozkoukáváme se kolem, snažíme se zorientovat v postavách a ten opravdu výborný spád nastává spíše až v poslední třetině. Příběh nabere tempo, přihodí nějakou tu akci a hlavně napětí.

A abych se ještě vrátila k audioknižní podobě - překvapivě ji namluvil muž, tedy Robert Mikluš, ačkoliv hlavními hrdinkami jsou ženy. I přesto jeho přednes dodal audioknize výbornou atmosféru.

Stavitelé ArestonuStavitelé ArestonuJ. Pecinovský

Čtenáři volali po doplnění informací o Arestonu a po trilogii Areston jim bylo vyhověno prequelem Stavitelé Arestonu. Ty nás tentokrát zavedou jinam a se známými postavami se setkáme jen okrajově v jedné části knihy. Je to spíše takové stručné převyprávění historie jedné civilizace z pohledu hlavního hrdiny. Pro čtení této knihy doporučuji přečíst celou trilogii Arestonu, neboť se opravdu spíše jedná o informace doplňující děj právě této trilogie.

Lukáš a profesor NeptunLukáš a profesor NeptunP. Štarková

Dětská poučná kniha, která vás provede jedním dnem malého Lukáše. Ten má svoji oblíbenou hračku profesora Neptuna, s kterým se společně věnují astronomii. Ale vše musí probíhat přesně podle předem daného řádu, bez jakýchkoliv odchylek - Lukáš je totiž autista a svět kolem sebe vnímá trochu jinak.

Kniha je bohatě ilustrovaná, písmem přizpůsobená pro školáčky, kterým podá zajímavé informace velmi lehce pochopitelným způsobem. Pokud totiž malé děti mají ve svém okolí autistu, nemusí jej nejprve pochopit a právě s tím jim má pomoci tato kniha.

V závěru knihy se také jako bonus objevuje několik stran pro dospělé, kde je konkrétně rozepsán přístup k autistovi a další s tím související projevy a informace. Dalším bonusem je možnost stáhnout si ke knize i pracovní listy pro děti.

Za mě rozhodně velmi přínosná kniha a to nejen pro děti, ale také jejich rodiče.

Vládce ArestonuVládce ArestonuJ. Pecinovský

Závěr vesmírného dobrodružství opět plný akce, zvratů a mrtvol. Sice se dočkáme konce vyprávění našeho hrdiny Sršně, ovšem opět nedostaneme odpovědi na naše zvědavé otázky ohledně původu Arestonu. Pro zvědavce je připravena další kniha, prequel Stavitelé arestonu, který by vše měl objasnit.

Napříč Jižní AmerikouNapříč Jižní AmerikouP. Svoboda

Kouzelná kniha bohatá na pestrobarevné fotografie, které vás provedou 5 zeměmi Jižní Ameriky. Zažijte společně s autorem a cestovatelem jeho pouť a objevte kouzlo cizích zemí.
Text je zde cca na 40 stranách a hodilo by se jej zformátovat do dvou sloupců pro lepší čitelnost. Stránky jsou totiž netradičního širšího formátu, aby vynikly fotografie. Ty jsou stěžejním prvkem celého vyprávění a potěší každého milovníka cestování.

09.12.2017

ŠepotáníŠepotáníA. Howard (pseudonym)

Fantasy příběh s jedním velkým dobrodružstvím v tak trochu jiné Říši divů. Trošku mne mrzelo, že hlavní hrdinka celým světem a úkoly procházela zcela bez obtíží, ačkoliv to bylo na závěr vysvětleno, přesto mne to ochudilo o prožitek z dobrodružství.
Pro příběh je velmi podstatná milostná dějová linie, kde o Alyssino srdce bojují rovnou dva chlapci. Ta se náhodně střídavě přiklání k jednomu a k druhému. Mnohdy všechno to hašteření probíhá na úkor samotné výpravy po novém světě.
Pozor, v knize se nachází i více méně morbidnější výjevy.
I přesto byl závěr překvapivý a uspokojující.

28.11.2017

Sídlo červaSídlo červaG. R. R. Martin

Sídlo červa je svojí délkou spíše povídka, ale i přesto dokáže na tak málo stranách předat atmosferický příběh naplněný akcí, strachem a odhalením pravdy. Příběh temnějšího rázu s lehce morbidními prvky doplňují také čtyři černobílé ilustrace, které podtrhují probíhající situace. Byla jsem knihou příjemně překvapena.

31.10.2017

Volání netvoraVolání netvoraP. Ness

Dojemný příběh sledující život mladého chlapce, jehož maminka má vážnou chorobu. Jak se s tím třináctiletý hoch dokáže vypořádat? Jak se dá předpokládat, moc dobře ne, kolem sebe kope a všechno své trápení drží uvnitř sebe.
A proto jej začne navštěvovat po nocích netvor, který mu vypráví poučné příběhy a očekává, že až bude chlapec připraven, podělí se o ten svůj.
Příběh pro mladé o prioritách v životě, o vážné nemoci, která se může vyskytnout v každé rodině.

Poslechnuta audiokniha, je opravdu výborně načtena Janem Vondráčkem, který doslova vdechnul život starému, moudrému netvorovi a do kontrastu ovládnul hlas malého drzého hocha. Rozhodně doporučuji.

22.10.2017

Pěšky mezi buddhisty a komunistyPěšky mezi buddhisty a komunistyL. Zibura

Vtipný a netradiční cestopis o jednom odvážlivci, který pěšky prošel Nepál a Čínu. Opravdu netradiční dobrodružství díky tomu, že nenocuje v hotelech, ale spoléhá na hvězdné nebe či pohostinnost lidí - protože přeci jen tak se nejlépe pozná zdejší kultura. Díky jazykové bariéře se Ladislav Zibura občas připlete do situací, které jsou ať už více či méně milé. Jediné, co mi příběh lehce kazilo, byl cyklus Špatné básně, které byly místy nevhodné.
Posloucháno audioknižně - velmi se mi líbí, že si autor audioknihu namluvil sám a je tak opravdu osobitá.

03.10.2017

Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

Krátký, svižný, čtivý příběh přinášející napětí na každé straně a temnější atmosférou. Studenti střední školy se dostanou ke zvláštní sociální síti, která vyplní každé jejich přání za splnění přidělených úkolů. Pokládá tak zajímavou otázku - co všechno jsme ochotní udělat pro své tužby? Kniha odráží problémy mladých, nepochopení či strach, ale také nahlíží do jejich vlastního vědomí a svědomí.
Thriller pro mladé, odpolední jednohubka, která by rozhodně neměla ujít vaší pozornosti.

28.09.2017

ElementumElementumJ. Dittrich

Kniha mne příliš neoslovila, je roztahaná, určitě bych se neváhala zasáhnout a proškrtat spoustu přebytečných scén. Díky tomu chybí nějaké napětí, něco, co by mne do knihy vtáhlo - četla se mi opravdu pomalu.
Hlavní hrdina je typický Gary Stue - tragická minulost, ale pohledný, dokonalý, bez chyb, zvládne si zajistit na novém místě novou lásku prakticky okamžitě, nemluvě o rychlosti a bezchybnosti při učení ovládání živlů.
Je to autorova prvotina, která by potřebovala více péče, ale věřím, že jakmile se autor řádně rozepíše a nabere zkušenosti, dočkáme se lepších knih.

18.09.2017

Řád zlomených křídelŘád zlomených křídelA. d. Bodard

Kniha se zajímavě zpracovaným tématem padlých andělů, kromě křesťanství zabíhá i do římské či asijské mytologie a přináší netradiční příběh.
Kniha je dějově natahována a užívá velké množství popisů, myšlenkových pochodů aj. Možná právě proto byla pro mne méně čtivější.

31.07.2017

Zkouška ohněmZkouška ohněmA. Del Col

Krásně vykreslený akční komiks, který se svým příběhem zamíří chvílemi i do minulosti. Navštívíme známé salemské čarodějnické procesy. Komiks působí spíše jako úvod do příběhu, končí otevřeně.
Postavám by bylo zavhodno věnovat více pozornosti, abychom pochopili v některých chvílích jejich motivace. Na druhou stranu mne mile potěšil bonus ve formě článku na konci knihy, který se věnuje historické události - tedy salemským procesům tak, jak se skutečně odehrály.

24.07.2017

FrostFrostO. Fuchs

Akční fantasy protkané historickými prvky. Svižné, čtivé, tak akorát teď během letních dnů k vodě. Psáno z pohledu hlavního hrdiny jeho vlastním jazykem - hovorovou češtinou.
Celá kniha je jedno velké dobrodružství plné zbraní, přestřelek a osobitého humoru, který si utahuje snad ze všeho, protože hlavní hrdina je takový ten klasický nepřemožitelný machýrek, co to o sobě ví. Nemluvě o jeho slabosti pro krásné ženy.

05.07.2017

Útěk z ArestonuÚtěk z ArestonuJ. Pecinovský

Sršeň už je pár let na Arestonu, a tak by se mohlo říct, že už vlastně všechno zná a zapadne do chodu vězeňské "planety". Opak je ale pravdou a zapletením se s inkvizicí to teprve začíná. Takové akční dobrodružství odehrávající se sice ve vesmíru, ale přeci jen v uzavřeném prostoru, ovšem s velkolepým finále.
Některé čtenářské otázky ohledně chodu Arestonu jsou hned v počátku hravě vysvětleny díky interview se Sršněm. Další díl jich ovšem spoustu nových připraví, takže je se rozhodně nač těšit a nad čím novým dumat.
Škoda jen těch několika překlepů, které vás sem tam vytrhnou jinak z úžasného a netradičního počtení.

24.06.2017

Náhodní lhářiNáhodní lhářiL. Valenová

Italské pláže jsou pro první románek jedním s nejkrásnějších možných míst. Nemusí to ale vždy končit vesele. Zvláště když se ten druhý neobjeví na schůzce a vy jej objevíte s jinou. Je to ale jen krátká dovolená a už se s dotyčným nemusíte nikdy vidět. Jaké je ovšem Elenino překvapení, když se Michael objeví u nich doma jako výměnný student?

Nenávist mezi těma dvěma je cítit ve vzduchu. Michael běhá za děvčaty a Elena se mu snaží znepříjemnit život. Když mu je ale neustále v patách, začíná objevovat drobnosti, které k jeho životu nepatří. Kdo je tedy Michael?

Přímá řeč je zde zajímavě řešena a některé anglické rozhovory jsou v knize vedeny částečně česky a částečně anglicky, aby čtenáři připomínaly, že spolu hovoří cizinci. Anglická slova/fráze jsou ovšem jednoduchá a snadno jim porozumí každý.

Co se týče hlavních hrdinů, oba na mne působili lehce nesympaticky. Elena vystupuje jako naštvaná mstitelka a Michael je sukničkář, který se nebojí randit i se dvěma slečnami zároveň. I přesto spolu tato dvojka vytváří zajímavou a místy zábavnou atmosféru.
Příjemná oddechovka.

19.04.2017

ArestonArestonJ. Pecinovský

Areston je podivné umělé těleso pohybující se vesmírem, které jednou za 8 let potkává Zemi. Jedná se o naprosto uzavřený prostor bez možnosti úniku či ovládání. Pouze při připlutí k Zemi se otvírá vchod.

A to by nebyl člověk, aby nevymyslel objektu speciální účel – proč se nezbavit všech těch kriminálníků a neodklidit je pryč ze Země právě do toho tělesa? Žádní strážci, žádné věci na cestu, vše musí fungovat uvnitř objektu samostatně. A jestli plavbu přežijí, pak se mohou po osmi nebo více letech vybraní jedinci vrátit.

Jenže co když se na takovou cestu dostanete omylem? Snad jako nepohodlný novinář, který prostě někomu ležel v žaludku?

Kniha má pomalejší začátek, trochu nás ukolébává, když nás seznamuje s fungováním Arestonu. Pak ale nahlédneme dál, dočkáme se i konfliktních situací a poštveme proti sobě nejednoho vrahouna.

Příjemné počtení v originálním světě, které ovšem končí až příliš otevřeně a předkládá před nás hned několik otázek, na které musíme hledat odpovědi v dalším díle.

01.04.2017

Bílá cestaBílá cestaL. Flewelling

Ale a Seregil se dočkali nového přírůstku do jejich party. Je to podivné dítě nedítě bílé kůže a se schopnostmi léčit krví a zabíjet zpěvem. Kdo by takového tvora nechtěl? A přesně to je ten problém, chtějí jej všichni, ať již k použití nebo jej pro jistotu rovnou zabít. Tak mocné magické stvoření přeci nesmí běhat po světě!

Tentokrát příběh postrádá mnohé oproti prvním třem knihám. Nepřátelé známe, intriky se nijak moc nekonají a vše máme prokouknuté. Naši hrdinové jen pobíhají sem a tam, aby zjistili něco o podivném tvorovi. Alespoň ty šarvátky a noční plížení nám nejsou odepřeny a zpestřují příjemně knihu.

Za mne bohužel zatím nejslabší díl z celé série, který příběhově navazuje na ten předchozí. Tam jsme se totiž dozvěděli, jak se tahle dvojice k podivnému dítěti dostala.

30.03.2017

Návrat stínuNávrat stínuL. Flewelling

Po přečtení prvních třech dílů jsem zbytek odložila na později. A byla to opravdu chyba. Ačkoliv tenhle díl není postaven jako ty předchozí na intrikaření, akci a dobrodružné výpravě, je plný napětí a emocí.

Seregil a Alek se dostávají do rukou otrokářů a jsou zvlášť rozprodání. Je to takové drobné "dobrodružství" odehrávající se v jednom domě, i přesto zde rozvíjí zajímavý příběh a mimo jiné tentokrát nám blíže představí alchymii.

Všechno je to napínavé klubko, osud nejistý a shledají se vůbec ti dva někdy? Příběh výborně připravuje půdu pro další knižní dobrodružství.

16.02.2017

Zrádcův měsícZrádcův měsícL. Flewelling

Vzpomínám si, jak jsem knihu četla poprvé, byla jsem z ní zmatená, spousta nových pojmů, vztahů mezi jednotlivými rody. A proč? Protože se přesouváme dějově na území Aurënfaieů, tedy dlouhověkých lidí, o kterých jsme doposud slyšeli jen okrajově.

Při druhém čtení jsem již byla zorientovaná lépe, mohla jsem si více užít čtení, i přesto mi přišlo zdlouhavé, natahované. Nejspíše také proto, že je děj založený na intrikách a akce a dobrodružství je nyní pomálu.

I přesto se mi kniha líbila, přivítala jsem ve hře nové tvory - dráčky a užívala jsem si atmosféru tohoto místa.

05.02.2017

IlluminaeIlluminaeA. Kaufman

Výborná kniha plná akce, napětí, mezihvězdného dobrodružství a špetkou škádlivé romantiky, které do YA literatury neodmyslitelně patří. Kniha pro vás přichystala nejedno překvapení a to nejen příběhově, ale i zpracováním.
Za mě osobně mi v knize něco chybělo díky zpracování formou chatů, mailů, tj. jakýsi souhrn dokumentů. Možná právě proto by mohla kniha oslovit dnešní mládež, která má blízko k internetu, čtení všech těch příspěvků na sociálních sítích a klasické knihy ji moc nelákají.

23.01.2017

Klíč k časuKlíč k časuN. V. Ščerba

Napínavá akční fantasy pro mládež s notnou dávkou intrik. Plnohodnotný nový svět, do kterého jsme postupně uvedeni, v jehož chodu se naše mladinká hrdinka doslova ztratí. Všichni jsou proti ní a snaží se ji využít pro své vlastní cíle. Kdo je tedy opravdovým přítelem? Škoda jen otevřeného konce.

18.12.2016

Císařovy čepeleCísařovy čepeleB. Staveley

Vynikající dobrodružná fantasy sledující osudy císařových dětí - válečníka, mnicha a ministryně.
Kniha plná akce a napětí vás chytne a nepustí. Jedna z mých výjimečných ponocovaček, protože jsem příběh prostě musela dočíst. Jedinou výtkou jsou bohužel chyby vyskytující se v textu, které vás občas vyruší od čtení.

09.12.2016

Shannarův mečShannarův mečT. Brooks

Od knihy jsem očekávala velkolepé dobrodružství, bohužel jsem v hlavě neustále porovnávala až podivuhodné podobnosti s Tolkienových dílem, utápěla se v rozsáhlých popisech a snažila se najít cestu k postavám, kterým něco chybělo.
Za sebe mohu říct, že to je jedině kniha pro někoho, kdo nečetl Tolkiena. Kniha může nabídnout několik zajímavých scén a soubojů.

30.11.2016

Panský klubPanský klubD. Kapča

Muži měli odjakživa své skryté touhy, které si doma nemohli splnit. A právě od toho je tady luxusní Panský klub, který každému svému klientovi vyhoví ve všem možném i nemožném. Slovo nemožné zde totiž neexistuje.

S knihou prožijete spousty erotických scén, ale o to více brutálnějších, mnohdy zavánějících smrtí. Zkusíte okusit, kde jsou vaše hranice, co vše dokážete ještě přečíst?
Ačkoliv se jedná o autorovu prvotinu, má co nabídnout a netradičním způsobem obzvláštní váš den.

14.11.2016

ProhnanýProhnanýK. Hearne

Výborné, svižné a především humorné urban fantasy. Pokud hledáte oddechovku plnou mystických stvoření a bohů, rozličných potyček, pak neváhejte sáhnout právě po této knize. Druida Attika a jeho psa Oberona jsem si opravdu zamilovala.

05.11.2016

1 2 >