Kavkazan
ekniha

Umíral za vlast. Opakovaně. Třicátník Mirza, předčasně penzionovaný komparzista propagandistických filmů, se vrací zpátky do rodné vsi vysoko do kavkazských hor, kde se žije prostým životem bez elektřiny a s blahosklonným nezájmem o konflikt mezi gruzínskou vládou a separatisty. Mirza zažil jen filmovou válku probíhající ve stín... celý text

Umíral za vlast. Opakovaně.

Mirza zažil jen filmovou válku probíhající ve stínech skutečných bojů, ale přesto si z ní odnesl následky jako z té skutečné. Ale co je skutečnost a co stín?

Lidské drama Kavkazan se odehrává mezi středověkými obranými věžemi a líčí skličující střet s pravdou, když se hlavní hrdina dostane ke svému dětskému deníku. Mirza zjišťuje, že se už v dětství pohyboval mezi skutečností a stínem lži – jen si to neuvědomoval. Kavkazan přitom začíná truchlivě, ve světnici leží zesnulý stařec s psacím stojem vedle sebe.

Dvě verze minulosti.

Co je stín a co pravda? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/302383/kavkazan-5UA-302383.jpg 3.73
Romány
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Martin Koláček - E-knihy jedou

Dragell
11.08.2016

Bojovat za vlast se dá mnoha způsoby a když se Mirza vrací do své rodné vesnice, je svým bojem jako komparzista v propagandistických filmech již zničen. Jeho paměť mu přestala sloužit, a tak se rozhodl vrátit se na počátek, k prarodičům, a zjistit něco o své minulost.
Neodmyslitelnou společnost mu dělá jeho budík a papírek, které mu připomínají, kdy se má najíst.

Kniha vás k sobě připoutá, jak vás krůček po krůčku seznámí s vesnicí, jeho obyvateli a starými tajemstvími, která najednou vyplouvají na povrch.
Velmi se mi líbilo vykreslení postav v jejich nejtemnějších myšlenkách, pohnutkách či v rámci jejich neschopností.

Marselle
29.06.2016

Kavkazan je kniha, která se čte dobře. Nejprve jsem si myslela, že se Mirza vrací domů jen tak, protože se mu stýská po rodné vesnici a lidech kteří tam žijí, ale jak jsem četla dál zjistila jsem, že je to úplně jiný důvod který ho tam přivádí. Mirza si nic nepamatuje, ale jsou tu oběti, které zapomenout nedokážou.

Walter Slovo

Walter Slovo