Thonis ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podle čeho si vrah vybírá své oběti, kterým likviduje mozek, aniž by jim poškodil lebku? K vraždám přitom dochází na nejbezpečnějším území Euro-Ruské unie, a to v Thonisu, který vzdává poctu starověkému Egyptu. Detektivní příběh se odehrává v reáliích světa 23. století, které po Velkém úpadku změnila technologie SuanPchan. Čínská technologie z lidí udělala živoucí počítače. Ze znalostí se stala komodita, lidé si znalosti už nepamatují, ale kupují si je ve formě měsíčního pronájmu. Proto se ústřední dvojice může pustit do detektivního vyšetřování, aniž by s ním měla dříve zkušenost. Jak technologie změnila život a sexualitu lidí? Jak lidé vnímají existenci náboženského korporátu? A co se stane, když se při virtuálním sexu nedopatřením potkají lidé, kteří by neměli? Dvojice amatérů, Nefertiti a její nemocný otec Benedikt, se dobrovolně vrhá do vyšetřování, při kterém se dovídá nejednu dekadentní stránku svých současníků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294520/thonis-ZzG-294520.jpg 2.34
Žánr
Thrillery, Sci-fi, Erotika
Vydáno (ekniha), Martin Koláček - E-knihy jedou
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Thonis

Přidat komentář
jan1671
11.07.2017

Je to přesně ten typ knihy, kterou když si přečtete, tak nevíte, kam ji vlastně zařadit. Sci-fi podle prostředí, psycho-thriller podle toho jak jsou vystavěny hlavní postavy nebo krimi díky zločinu a zápletce? A nejste-li fanoušek všech tří žánrů současně, tak se vám prostě některé části líbit nemusí a každý názor bude subjektivní. Aby moje hodnocení bylo alespoň trochu objektivní, tak jsem to rozdělil. Kulisy a prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává - originální, nápadité a uvěřitelné. Za mne 5. Konání a pohnutky hlavních postav - dobře vystavěné, i když to nebyl ten typ postav, se kterými bych se mohl ztotožnit. Za mne 4. Zápletka a především napětí, které bych očekával od krimi, asi byly nejslabší částí této knihy - 3. Závěr. I když to není kniha, ke které bych se vrátil, tak řemeslně dobře provedeno a moje hodnocení je aritmetickým průměrem.

Nikolaoss
23.09.2016

Hodně dlouho jsem váhala, jak knihu hodnotit, jestli trojhvězdou nebo více. Je to totiž jedna z těch, kterým je potřeba dát šanci, přenést se přes začátek a nechat děj rozvinout a postavy se projevit. Potom už je to zajímavé čtení. Rozhodně se nejedná o žádný mainstream, ale bavilo mě to. A vraha jsem neuhodla, i když tady by to měl těžké každý :) Jestli to čte pan autor, prosila bych pokračování, nejlépe o tom, jak se dařilo Živě :) a jestli se stalo to, co pan vědec předvídal.


Autor a jeho další knihy

Kniha Thonis je v

Přečtených4x
Čtenářské výzvě2x
dalších seznamech1x