Doomiiniikaa Doomiiniikaa komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Konec mi přišel trochu urychlený, autorka se mohla víc rozepsat, ale jinak moc pěkná kniha :)

03.08.2017 5 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Za den přečtené, užasná kniha :)

21.08.2016 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Konec mi přišel nereálný, jinak velmi krasná kniha !!

23.07.2016 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Příjemné oddechové čtení :) kniha je jednodušší a milejší, kdežto seriál je vášnivější a dramatičtější, obojí má něco do sebe :)

16.06.2024 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Po prvních pár stránkách jsem knihu odložila s tím, že to asi nebude nic pro mě …, ale poté, co vyšel druhý díl jsem se do ní znovu pustila a za den dočetla. Stálo to za to, dozvěděla jsem se příjemnou formou spoustu zajímavých faktů o naší historii a jen lituji, že tato kniha nevyšla když jsem ještě byla na škole a tyto fakta do sebe musela násilím cpát :D

08.06.2024 4 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Bohužel autorka nasadila vysokou laťku předešlými knihami a i když je to příjemná oddechovka, tak jsem zklamaná. Ale vliv může mít, že u této knihy zrovna nejsem cílovka.
Každopádně hezky propracované téma.

28.03.2024 3 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Oddechovka pro věkovou skupinu 15-20 let.

14.09.2023 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Poslední díl této série mě malinko zklamal. Rozhodně se mi líbilo téma tohoto dílu, to že se většina příběhu zaobírá výcvikem Nesty a kněžek mi nevadilo, naopak jsem měla aspoň možnost zjistit více o bojové strategii. Nápad s Valkýrama mě taky nadchnul ikdyž je lehce naivní si myslet, že je tak jednoduché se jí stát. Akce se zde také objevovala, jen mohla být asi více rozložena, protože mi přijde, jako kdyby si to autorka uvědomila až na konci knihy a napsala ji tam, co nejvíce. Když už píši o konci knihy, tak konec Briallyn byl dost chabý a tak hrozně jednoduchý .. ale obřad, kterého se účastnily se mi naopak líbil. Stejně tak se mi líbilo zakončení Nesty, Feyre a Kotlíku.

Dvě věci mi na této knize vadily, ale jen za jednu mohla autorka a tou začnu. Až moc sexuálních scén a až moc přehnaných. Zlata Feyre a Rhys, kteří tom měli tak nějak vyvážené.
Druhý problém jsou překlepy .. a že jich bylo.

Celý příběh je o vývoji Nesty, o jejím vztahu k sobě a k lidem okolo ní. A až vedlejší rolí je nějaká ta akce,příběh o klenotech apod. To je to, co mě trochu mrzí, příběh jako takový mi přijde zanedbaný. To nic, ale nemění na tom, že i jen příběh Nesty a jejího okolí se mi líbil.

15.04.2023 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Z celého tohoto dílu mám pocit, že tomu něco chybí a doufám, že mi to třetí díl dá.
Jude je až moc zaujatá mocí až někdy působí dost hloupě a Cardan začíná být sympatičtější a ikdyž se autorka snaží postupně prozrazovat proč je takový a takový, kdybych si teď přečetla první díl, stejně bych nechápala, proč se chová tak jak se chová. Romantická linka je zde opravdu lehká (asi jen ve dvou kapitolách) a spíše se řeší politika,intriky,zrady a převraty, což mě vždy překvapí. Líbí se mi, že autorka dává váhu i vedlejším příběhům.
Stále mi svět víl nesedí do světa lidí.

19.03.2023 4 z 5

Naše zakázané vášně Naše zakázané vášně Chloe Gong

Chápu, že někomu se to líbit může, ale mně to nevyhovuje už od samého začátku. Styl psaní, myšlení hlavních postav, charaktery postav, prostředí.. celkově mi to nesedlo a skončila jsem u 6. kapitoly .. takže knihu nechci odsuzovat, protože třeba se to nakonec rozjede,ale já si raději půjdu číst něco,co mě opravdu baví než se tu nutit do tohoto.

22.01.2023 2 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

(SPOILER) Průměr.
Příběh nápaditý, jen škoda, že ho autorka trochu víc nepropracovala. Ikdyž na druhou stranu,co se taky dá vecpat do 314 stran. #standalone
Romantická linka se zde těžce hodnotí, protože ano najít zde chemii je opravdu těžké,ale nadruhou stranu, o tom ten příběh je (víly nemají emoce).
Konec mě velice zklamal. Zabít krále, který vládl odvždy na pouhých dvou stránkách knihy mi přijde opravdu uspěchané a silně pohádkové.
A ačkoliv kniha měla silný potenciál nakonec se z ní vyklubalo malé zklamání, které mě ovšem neodradí od dalších autorčiných knih.

08.01.2023 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Kniha mě neskutečně překvapila, ani né tím, že země víl je krutá (, protože to už se dozvídáme ve spoustě jiných fantasy), ale když se tak zamyslíme ani jedna postava není kladná a přesto to všechno nějak funguje a příběh si oblíbíte. Svět víl pojatý zas z trochu jiného úhlu se mi neskutečně líbí, ikdyž dle popisu mi přijde neskutečně malý,jako by se snad jednalo o pár měst, což mi nedává smysl,ale třeba se to ještě vybarví. Další zajímavostí je, že se zde objevuje i svět lidí a ke všemu se tyto dva světy běžně prolínají, na tento pohled jsem zatím v žádné fantasy nenarazila.
Romantická linka se tu opravdu jen objeví a zas zmizí, takže si můžete vychutnat spíše dobrodružnost příběhu a tak trochu detektivní příběh, který má nečekané rozuzlení.
Z konce mám trochu smíšené pocity. Dříve úhlavní nepřítel je teď spojenec? Z minuty na minutu? Ale zas jiné detaily jsou opravdu propracované.
Ať to má sebemenší mouchy, příběh jako takový,postavy, děj a prostředí za mě rozhodně 5*

26.12.2022 4 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Za mě asi ne. Nechci knihu nijak shazovat, protože věřím, že někomu se tento styl líbí,ale já už bych ji znovu nečetla.

05.12.2022 1 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Čtivý příběh, který je zasazen do zajímavého prostředí plného postav s potenciálem. Hodnotím jako jedno z lepších fantasy a rozhodně doporučuji. Postavy mají už v prvním díle zajímavý charakterový vývoj a tak jsem zvědavá na další dva díly. Často jsem si při čtení vzpomněla na Sarah J. Mass a její Skleněný trůn a přišly mi některé prvky velice podobné.

30.06.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Příběh je hezký, všechno ohledně děje oceňuji a hodnotím 5*, akorát mi už hodně vadilo,jak si Poppy neustále něco nalhávala,to bylo po pár stránkách už otravné, stejně tak hádky a románky, které vedli s Casteelem, a bylo to už ohrané a stále dokola to samé. Škoda, že se autorka nevěnovala více příběhu jako takovému.

13.06.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Samozřejmě i tento díl je naprosto skvělý, ale někdy mi přišlo, že už je toho moc, takové přehlcené vším

20.12.2020 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Ikdyž mi první díl přišel skvělý, tak tenhle je ještě lepší!

23.05.2020 5 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Do knihy jsem se začítala opravdu dlouho a odtrhnout jsem se nemohla až někde za půlkou.
+ Myšlenka knihy je opravdu zajímavá, - ale rudá kralovna je veliké zklamání (podle všeho by měla být krutá, ale vlastně vůbec není)
Co jsem tak pochopila, autorka chtěla, aby se každá knihomolka, která si myslí, že není hezká cítila přesně jako Kelsea. Někdy je až moc často zmiňované, že hlavní hrdinka není hezká.
- Některé "erotické" vsuvky mi přišly opravdu zbytečné a k danému okamžiku se to někdy moc nehodilo.
+ Celkově kniha byla zajímavá a možná si někdy přečtu další dily.

16.11.2019 3 z 5

Navěky Navěky J. M. Darhower

Líbilo se mi,jak se v příběhu pořád dělo něco zajímavého. Někdy jsem moc nechápala Carminovo chování ,ale jinak úžasný příběh

09.08.2017 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Kniha byla užasná, určitě patří mezi mé nejoblíbenější, už jen proto že se s hlavní hrdinkou hodně ztotožňuji, až na ten zvrat :)

08.11.2016 3 z 5