DomYell DomYell komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Hane druha kniha. Uplne jina a uplne zase prekvapive dobra. Stylem psani mi to hodne pripominalo nebozku Z. Frybovou a vlastne trosku i Hartla (mozna to je tim, ze je to jen par mesicu, co jsem prelouskal vsechny jeho dosud vydane knihy).

Ac tak, ci onak...je tu dej, ktery ma zvrat, prekvapeni, vsechno se to tak hezky promichava, jako bonus se vlastne bavime o temer stoleti jedne rodiny a lidi kolem...

Skvela kniha na skvele vecery a nebo na dovolenou (do hotelu?) :)

23.08.2021 5 z 5

Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku aneb Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

Nekolikrat jsem to cetl.. S postupem casove vzdalenosti od "Smutne" revoluce kniha ztraci svoje kouzlo. Avsak pro vsechny fandy devadesatek je to povinna literatura!

Dej ma spad, prijemne se zene kupredu, sem tam nejaky zvrat, prekvapeni...

Verim, ze v dobe sveho vydani (tedy i aktualnosti k tomu, co se delo..) to musela bomba.

Pet hvezd za prijemne cteni!

23.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemam rad, kdyz kniha nenaplni ocekavani. Podle komentaru jsem mel vysoke ocekavani o knize.... Ale kniha to jeste predcila!!!

1. Je videt, ze pani "autorka" AM si dala praci s textem. Nebal bych se to ani nazvat "remeslne zpracovani"

2.Dej je krasne cleneny - casem i osobami

3.Neni to ani dlouhe, ale zase ani moc kratke.

4.Normalne by byla vytka - nemam rad, kdyz nekdo pise o holokaustu, paklize ho nezazil.. Ale... V pripade AM dokazu privrit oci... Jeji: "napsala jsem to, co prozil nekdo jiny" verim.

5.Kniha by si zaslouzila film

15.08.2021 5 z 5

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Hlavne mladi lide hledaji stesti v penezich. Doufaji, ze najdou tiskarnu na ne zakoupenim tohoto titulu, nebo jemu podobnemu. Chteji zit zivot v luxusu, obdivu, uspechu, inspirace ostatnim a nevim v cem vsem....

Roky leti... Ulitavaji i sny... Bohove sestupuji z nebes a stavaji se smrtelniky...

Prozreni... Autori knih: bud milionar za noc, chudy(cti spatny) tata a bohaty (dobry) tata opravdu zbohatli... Z jak velke casti za to mohou tyhle bludne knihy muzeme se jen domnivat....

Stesti zacina znamenat neco jineho. Uz to neni penezenka vetsi nez mobil a sny o tryskaci... Prichazi na svet prvni, druhy... dite, hypoteka.. Prvni zdravotni problemy.. Zivotni zvraty.... A pak vlastne stesti je hmatatelne a bohatstvi se zacina odvijet od pocitu uspokojeni v zivote a jeho proziti.

Kniha je kravina, ztrata casu. Da vam pouze falesne predstavy a nadeje.
Delejte, co vas bavi, doufejte, ze za to budete mit krejcar. Nebojte se novych veci/situaci. Jestli neco dneska vypada spatne, zitra to muze vypadat lepe. Vazte si slusnych lidi kolem sebe, i kdyz s nimi nebudete vzdy souhlasit. To znamena byt "bohaty".

Ps. Ta 1 hvezdicka je pouze za stylistickou formu, ktere porozumi i kojenec

15.08.2021 1 z 5

Kniha je jako snidanovy dezert. Rano zacnete, dve kafe stihnete a uz jste na konci a zacatku obeda.

Pribeh si uzasne hraje s fantazii. Na jedne strane mala holcicka a na druhe... No kdo cetl, vi.

Skoda, ze neni delsi... Ale to jsem si povzdechl i u TO... Tak jeste stesti, ze SK ma tolik napsano a knihy se daji cist i vicetkrat bez omrzeni.

05.08.2021 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Moc moc moc dobry! Akcni dej, letici jako tryskac... Stranka za strankou... Adrenalin, akce, mazec. Citil jsem z toho prichut 1984 a konec...byt to napsane o 20let pozdeji, hadal bych inspiraci s 11.zari. Rozhodne jedna z nejzabavnejsich knih tohoto roku

04.08.2021 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Dam 5 hvezd... Protoze:
-Casti s autobiografii se mi libi
-Navod, jak lepe psat asi nevyuziji, ale nekdo jako King asi vi, co pise, jak se pise

01.08.2021 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Nezbytna knizka pro fanousky Kinga, akce, desu, drama a nevim ceho jeste. Dilko na urovni To.. S temer polovicnim obsahem, ale se stejnou chuti. Od 3. ctvrtiny to ctete v kuse. Bylo to strasne utrpeni, to muset zacvaknout a jit do prace/spat a nevedet, co bude za dalsi strankou.

30.07.2021 5 z 5

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Ze zacatku jsem si rikal, ze to bude na 5 hvezd, v pulce na 4 a ke konci na 3. Byt kniha 2x delsi, skonci jako odpad :D

Namet dobry - vodni krize, svet v riti, atd...
Zpracovani se tak nejak propadalo stale do horsiho a horsiho

Co me stvalo, spisovatel je asi fanda Tesly a tak slovo Tesla v ruznych padovych obmenach je nejcasteji se vyskytujici se slovo.. A to nema co delat v knize, ktera neni o autech a je o nejake utopii.

27.07.2021 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Mam rad knihu i filmy. Tohle je jizda.. Jako kdyz kamion rozmazne dite na silnici. A bacha na kocky, co se zdaji mrtve a prijdou domu.

Carrie Carrie Stephen King

Jemna kniha o lasce, dvou mladych zlomenych odloucenych srdci a jak se nakonec znova potkaji...

Zert

Dobra kniha o nabozenskem fanatismu, tyrane dceri, arogantni spolecnosti pocukrovane neprirozenem a krvi.

Mlha Mlha Stephen King

Uz je tomu vice let, kdy jsem cetl tuhle knihu. Od te doby jsem jeste nekolikrat cetl pouze Mlha, protoze to je neco tak perfektniho. Filmove zpracovani stoji za nic... Z nudy se clovek podiva a to je cele... Ale tahle povidka.... To je uplne jine zradlo. Sednout, prilepit se k zidli a do konce se neodtrhnout. To je asi nejlepsi zpusob, jak si ji uzit.

23.07.2021 5 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Krasne napsane/posbirane. Dekuji, ze jsem se narodil, kdyz ta doba koncila a nezazil jsem vyhorene papirny, recitace delnicke tvorby, bonzovani na kamarady a vsechny ty nesmysly okolo. Jeste jednou dekuji.

15.07.2021 5 z 5

Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí Steve Jobs – Můj život, má láska, mé prokletí Chrisann Brennan

Zpusob napsani je dobry, obsah... Tezko rict.. Muze byt vyborny, ale psany emocemi, takze bod dolu. Rozhodne to muj osobni nazor na SJ nezmenilo a stale je to ten vyjetej hipik s vizi a bez srdce :D

15.07.2021 2 z 5

Silne zklamani a nebo prehnana ocekavani? Tesil jsem se na zabavnou oddechovou "storku" party kamosu na rece a odmenou mi byla nuda, co se tahla, jako olej.

07.07.2021 2 z 5

Případ Marie Navarové Případ Marie Navarové Arnošt Lustig

Technicky je kniha pomerne dobre zpracovana. Rozhodne je i ctiva (rozmyslel jsem na zaklade komentaru nize jestli se do ni pustit). Obcasne opakovani deje mi trochu vadilo a rekl bych, ze v urcite casti pan Lustig ujel od deje a jako by chtel naposledy rict svetu, co si mysli o te dobe...

K samotnemu pripadu M. N.nevim, co bych rekl. Mel jsem z toho pocit beznadeje. Na jedne strane je muz, ktery chce zlikvidovat Cechy, na druhe strane zena, ktera poskytne prvni pomoc nepriteli. Jeden jedna nelidsky a jedna jedna lidsky... A nelidsky je za to "odmenena".

Gabcik a Kubis jsou opravdovy hrdinove. Nas narod v moderni historii ma bohuzel malo vzoru vzdoru. I pres vsechny ty nasledky, kdyby bylo vice muzu cinu, nemuselo by se stat tolik spatnych veci.

24.06.2021 4 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Nebudu polemizovat o vysledku a ocekavani nejznamejsiho procesu s nejznamejsim veznem od Smutne revoluce.

Kniha je sebeobhajujici zpoved ve smyslu: "Ja jsem zlodej a jsem dobry zlodej. Ja nejsem vubec spatny clovek. Jsem ferovej kluk, co ma rad sport a moje zlodejna je stejne neskodna, jako prodavani kytek v kvetinarstvi a hlidani deti ve skolce"

90.jsou, budou sporna a legendarni tema nas vsech. Nema smysl zabrehavat do co kdyby, bylo/nebylo a do nejakych nepodlozenych fikci. Je mi lito nasich spoluobcanu, co ve zlodeji vidi celebritu a nejradsi by ji i kandidovali na prezidenta. Medialni prostor a vyzdvihovani pana Kajinka rozhodne neni nic, co by stalo za obdiv. Nevim jestli je pan Kajinek vinny, za to, co byl posledne souzen... Urcite si taky vytrpel svoje.. Ale kriminalnikem se stal uz diky svym zlodejnam a takova osoba by nemela mit verejny prostor k sireni svych evangeliich pravdy o slusnem "jen" zlodeji.

Panu Kajinkovi preji plno zdravi a stesti na svobode a i druhou sanci na normalni zivot a ctenarum preji dostatek nestranosti a vlastniho usudku k posouzeni, co je dobro a co uz dobro neni.

16.06.2021 1 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Pro ty z nas, co pamatuji uz skoro 20 starou PC hru Port Royale ma kniha pridanou hodnotu. Dej jako takovy bych hodnotil prumerne, zaver byl prece jen lepsi. Vlastne se da i rict dobry. Nezaujate bych dal jeste o hvezdicku mene, ale mam proste rad "fantasmagorie" od MC.

16.06.2021 4 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Libilo se mi misto a doba, ve kterou se dej odehrava. Zpracovani mohlo byt lepsi. Byl problem se zacist.

05.06.2021 3 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Mel jsem skutecne problem, se do knihy zacist...z nejakeho duvodu me proste neoslovila.. Pouze "koreni" stare mysticke Prahy situaci lehce zlepsovala.

30.05.2021 2 z 5