Bohatý táta, chudý táta

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost. Po dvaceti letech od první publikace vychází nové rozšířené vydání, které je aktualizováno pro dnešní dobu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425338/bohaty-tata-chudy-tata-dj0-425338.jpg 3.8863
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma

Rich dad poor dad, 2000

Kniha Bohatý táta, chudý táta

tomas3272
včera

Velice pěkná a hlavně čtivá kniha, což jsem absolutně nepředpokládal. Není to návod jak zbohatnout, což ostatně prostě napsat ani nejde, spíš vás autor provází svým procesem učení o financích a nejen to. Rozhodně doporučuji.

Jrsnbl

Kniha nenese název "10 zaručených tipů, jak vydělat rychle a hned", a proto je třeba se k ní tak i chovat. Koukám, že v recenzích tohoto titulu se vyskytuje dost naštvaných reakcích, ve kterých se lidé vypisují, že jim kniha z praktického hlediska vlastně nic nepřinesla. To je dle mého názoru blbost.

Bohatý táta, chudý táta mě trochu ponořila do světa peněžního. Nikdy jsem o něj nejevil zájem, byl jsem k němu skeptický, na výraz "investovat" jsem byl alergický a bál jsem se ho. Robert Kiyosaki vás nějakým způsobem dostane do té "podnikatelské" nálady. Dovede vás nad svými útratami a příjmy opravdu přemýšlet. Jakožto 19letý student mám možnost se v rychle měnící se době ještě zařídit. Jsem otevřen změnám a příležitostem, které dnešní doba nabízí. Nebýt této knihy, o tom složitém ekonomickém světě bych nic nevěděl, a asi bych se ani nic dozvědět nechtěl.

Jak jsem již zmínil, je třeba tuto práci brát s jistým odstupem. Nemůžeme ji brát doslovně. Je však důležité se nad svým životem zamyslet a zeptat se, zda svůj život vedeme správným směrem. A k tomuto přemýšlení vás titul rozhodně dovede. Nemohu dát hodnocení nižší jak 5 hvězdiček, od knihy jsem toho totiž moc nečekal, dala mi toho ale neskutečně mnoho.

PetraKysova

No knihu som čítala dlhšie než je u mňa bežné. Bola trošku ťažšia na porozumenie ale musím povedať že bola veľmi poučná. Naučila ma rozdiel medzi aktívami a pasívom. Čo ma dosť prekvapilo lebo som si myslela že niečo je aktívum a ono to je pasívum.
Dobré myšlienky nie len pre investovanie ale tak nejak všeobecne pre život.
Knihu si určite znova prečítam. Odporúčam.

Veeczko

Tato kniha by měla být povinnou četbou...A tímto bych skončila. Kniha je to skvělá, velmi přínosná a přečtu si ji ještě minimálně dvakrát, protože napoprvé si myslím, že člověk nemůže obsáhnout všechny cenné informace, které nám autor dává.

Vřele doporučuji.

cziss

Kniha je nesmysl. Je to jenom business model, kdy hlupákům prodáváte knížky nebo semináře jak zbohatnout a přitom vaše primární a často jediné příjmy jsou to aktivita.

PietroGrencik

Toto sú základy ktoré musí ovládať každý úspešný investor či podnikateľ.

Pre niekoho veľmi jednoduché, až triviálne.

It's simple, but not easy.

PS: na YouTube je aj celá audio kniha ;)

voshi

Navod na zbohatnuti necekejte. Inspirativni, nutici k zamysleni a premysleni o vecech v sirsim kontextu. Dle me si zde kazdy najde kousek pro sebe, co muze ve vetsi ci mensi mire aplikovat ve svem zivote a jednani. Popisovani danovych vyhod a pravidel v USA mi cetbu trochu rusilo. Rekapitulace pasazi na me pusobilo zkostnatele, divne. Ale nejvic me doziraly texty pocatecnich odstavcu "Co chtel Robert rict" a "Doplnujici dotazy". Skoda papiru. Jinak vyborne cteni. Predcilo ocekavani.

adales

Určitě zajímavé k přečtení, zvlášť pro někoho, kdo se potřebuje zorientovat v možnostech zvýšení svého jmění či způsobu obecného nakládání ze svými financemi. Nicméně univerzální návod na to jak zbohatnout zde nehledejte. Spoustu čtenářů si asi uvědomí, že právě běží svůj "krysí závod", někoho ta kniha možná inspiruje k tomu, aby to změnil a začal přemýšlet nad pojmy jako "aktivní a pasivní příjem", někdo další nad tím třeba jen mávne rukou, že ten krysí závod mu v zásadě vyhovuje a nemá ambice jej měnit.