DommiP DommiP komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Válečnou tématiku miluju. Kniha se četla rychle, bavila mě, byla chytlavá. Určitě doporučuji.

19.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Už jen proto, že je to skutečný příběh to má svoji hloubku. Miluju tuhle tématiku. Kniha se četla rychle a určitě bych ji doporučila dál, protože tyto knihy by se měli číst.

19.12.2018 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kniha je čtivá a dost lechtivá, moc si nedovedu představit jak bych zrovna tohle dílo popsala u maturity.

19.11.2018 3 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Zábavný, čtivý, super :)

19.11.2018 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tahle knížka nikdy nezklame. Jak kniha tak sériálové zpracování je naprosto úžasné. Nikdy mě neomrzí si v klidu sednout a jedním dechem přečíst tuhle krásnou knížku.

Babička Babička Božena Němcová

Na základní škole jsme ji museli číst, což byla asi ta chyba. Myslím, že v mladém věku člověk nedocení a neobjeví tu podstatu, kterou Němcová sdělovala. Za mě určitě ne, nepřišla jsem tomu na chuť ani podruhé a vlastně jsem se jí prokousala jen díky maturitní četbě.

15.10.2018 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších a nejkrásnějších knih, co jsem četla. Milostný příběh, který probíhá v době první světové války. Bohužel konec je tragický jak už jde odhadnout z děje, ale prostě je to PETR A LUCIE! naprostá klasika a krása v jednom. A zaručuji že ji za jeden den přečtete.

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Některý z povídej mě bavily více, jiné méně. Ovšem je to klasická literatura a určitě by ji měl číst každý, protože určitě každý si k ní najde určitou cestu.

15.10.2018 2 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Krásné příběhy se smutným a poučným koncem. Čtivé a povídky nejsou dlouhé. Určitě ideální pro ty co tolik nečtou a potřebují vyplnit seznam maturitní četby.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro mě naprostý vrchol literatury. Vykreslení krizových situacích a jednotlivých popisů je naprosto úžasné. Hlavní postavy mě bavili, provázanost starého rybáře a mladého chlapce, který ho obdivuje je naprostá bomba. Navíc metoda špičky ledovce, kdy si každý domyslí, co potřebuje.... Doporučuji.

15.10.2018 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělé drama, čtivé a krátké. Určitě doporučuji k maturitní četbě.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Naprostá klasika a krása v jednom. Ovšem ne každý dokáže pochopit co tím autor chtěl říci.

15.10.2018 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Čtivé už jen díky tomu, že člověk si díky filmu vybaví postavy v hlavě. Hrozně mě to bavilo a určitě doporučuji k maturitní četbě.

15.10.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Geniální ! Určitě by si měl každý přečíst, alegorie na totalitní režimy a vlastně velmi dobrá prognóza budoucích dějin. Až neuvěřitelné.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tuhle knihu můžete číst znovu a znovu a nikdy Vás neomrzí. Skvěle popsaný příběh, popsání událostí za války. Podle mě super. Určitě doporučím i porovnání s filmem.

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Roztomilý komiks.

15.10.2018 1 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Začátkem jsem se nemohla prokousat, moc mě to neoslovilo, zbytečné popisovaní věcí na začátku příběhu. Od poloviny se děj rozjel a konec byl dost předvídatelný. Knížka se mi líbila, ale znova bych ji nejspíš nečetla.

15.10.2018 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Nádherný, nádherný! Zpracování naprosto úžasný! Člověk si ty nejkrásnější musí minimálně založit a číst pořád dokola!

06.09.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek je pro mě genius, čte se to na jeden nádech, kniha je čtivá, milá.

05.09.2018 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Dílo, které jsem si vytáhla u maturit a asi do konce života budu proklínat to, že jsem se podívala na film a četla knížka a poté se mi konec celý smíchal. Jinak příběh super.

05.09.2018 3 z 5