Dominika13 Dominika13 komentáře u knih

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Ranhojič je opravdu hutný příběh. Úžasné popisy krajiny, života ve středověku, kočovného i rodinného světa, studia medicíny. Kniha, při které jsem šla s dějem, byla jsem hned jednou a hned druhou postavou, mluvila jsem s nimi, léčila je, obdivovala Persii. Kniha skvělá pro dobrodruhy!

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Kniha se krásně četla. Párkrát jsem se přistihla, že se směji nahlas (což se mi často nestává). Film také úžasný.

23.07.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tak tady jsme se kamarádi vyšplhali na V.R.C.H.O.L. Malého prince můžete číst jak chcete, kolikrát chcete, můžete si myslet, co chcete, téměř nezáleží, kolik vám při čtení je let.. Příběh, bez kterého je každá duše chudší. Kniha, bez které je každá knihovna chudá. Troufám si říct. :-)

A ty kresby.. :-) !!

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Amerika. Tanec. Láska. Nevěra. Peníze. Přátelství. Smrt. Osamění. Velký Gatsby je úžasný! Při této knize se mi chtělo chvíli se smát, chvíli brečet, potom tancovat, nakupovat, cestovat, užívat si a tak pořád dokola. :-)

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Opravdu netradiční kniha k zamyšlení se nad silou lásky a obětování a odvahou podstoupit změnu. Po tomto vylíčení Einarovi "skoro proměny" jsem se o kousek blíž dostala k pochopení lidí uvězněných v cizím těle. Obětavost a podpora manželky Lily mi brala dech. Schopnost upozadit sebe ve prospěch druhého...obdivuji! Malířství je pro mě jako sen. Cítila jsem se skvěle v prostředí obrazů a vůně barev. Pro mě bonus Dánské dívky.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla do volného pokračování Milénia, tentokrát od Lagercrantze. Částečně mě i rozčiloval styl psaní, kterým se autor snažil co nejvíce přiblížit Larssonovu stylu. Ale nakonec mě svět technologií a savantů pohltil a za přečtení jsem byla ráda.

23.07.2018 4 z 5

Precizně vymyšlený soudní proces ohledně Lisbeth je správnou tečkou za touto trilogií, která samozřejmě pokračuje, ale pod hlavičkou jiného autora. Napadá mě jen otázka: "Je zbavení se tíhy minulosti a svobodná budoucnost skutečně to, co si Lisbeth nadevše přeje?" :-)

Na závěr mám jen připomínku k Lisbethině diagnóze. Aspergerův syndrom mi k její charakteristice úplně nesedí. Možná nějaká porucha osobnosti v mírnější formě, asociální chování.. Jen můj TIP. :-))

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Obchod s bílým masem je opravdu silné kafe stejně jako Lisbeth Salanderová. Tvrdohlavá, odvážná a bezprostřední hackerka je opravdu jedna z nejdůmyslnějších postav, která kdy byla stvořena! Obohacuje děj neskutečným způsobem. Ovšem postava kasanovy Mikaela Blomkvista nezůstává pozadu. Kvalitní novinář s čichem pro dobrý článek a krásné ženy mě baví.

"Pane Larssone, proč že jste si ty detektivky schovával v šuplíku?!" :-)

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Řekla bych, že autorka napsala nadčasovou knihu, aniž by si toho byla vědoma. Tolik omylů, zbrklých odsouzení a naopak přeceňování vlastností a charakterů druhých, kterých se dnes a denně lidé dopouštěli, dopouští a dopouštět budou.

Velmi ráda se začtu do reálných věcí, které se opravdu stávají. Další plus pro mne v této knize je stará Anglie. 18. století zkrátka mělo něco do sebe, když pominu mnohdy podřadné postavení žen. Zodpovědnost, vychování, morálka, kavalírství - stojí za ocenění.

Někdo by řekl, že je to jen příběh o lásce, který čtou praštěné holky. Nemyslím si.. Knihu jsem měla tu čest číst čtyřikrát a ani po páté se rozhodně nudit nebudu.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Martin je pro mě pan spisovatel a v sérii Písně ledu a ohně si každý najde své. Fantasy, historie, intriky, války, láska, nenávist, statečnost, intelekt, obětování se... Mohla bych jmenovat ještě dlouho, protože tato kniha má opravdu vše. Velmi ráda bych věděla: "jak to ksakru dělá?!" :-D Chybí mi hvězdičky.

21.07.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Nebaví mě styl psaní Rowlingové, ale to je čistě můj problém. Každopádně u této knihy mi to vůbec nevadilo. Příběhy jsou poutavé plus krásné kresby. Oceňuji.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Knížka má silnou energii. Četla jsem několikrát a chystám se na ni znovu. Pokaždé si odnesu zase něco nového a poučného (úsměv lenochoda, sílu žít, nekonečnost oceánu). K víře v Boha jsem se ještě nedostala, ale rozhodně vím, jakému příběhu ve finále uvěřím. No přece tomu se zvířaty!! :-)

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Pokud se neztratíte v několika časových pásmech a vytrváte, dojdete k úžasnému konci. Propojenost a provázanost osudů lidí přes několik generací je námět, který stojí za námahu. Překvapení a dík autorovi!

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Předčítač má styl a myšlenku. Rozpor mezi odhalením negramotnosti a kolektivní vinou, kterou má převzít jeden člověk, je pozoruhodný. Milování a zkušenosti výměnou za předčítání. V takových chvílích postrádám slova.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Romeo a Julie jinak na mě čekala u maturity. Nedá se říct, že by příběh byl originální, avšak je napsán neskutečně čtivě a jednoduše, že nelze než číst dál. Kniha mě osobně bavila a čtení jsem si užila.

21.07.2018 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Janička je má srdcovka, knihu jsem četla již několikrát. Charlotte píše květnatě a zároveň lehce. Trocha temnoty, která prostupuje dějem, k sestrám Brontëovým zkrátka patří a na příslušnou dobu se hodí. Před touto knihou lze pouze smeknout!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelená míle z pera S. Kinga je přímá, čtivá a na nic si nehraje. Vše je vylíčeno bez obalu a cukrlátek. Aby ne, když se ocitáme v prostředí věznice, kde lidé čekají na svou poslední zelenou cestu. John Coffey je muž, který vám vezme srdce svou dobrotou. Některé pasáže mi plynuly poněkud pomaleji, ale to této knize na velkoleposti neubírá, ba naopak.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Uff, tuto knihu jsem začala číst, protože ji četlo mnoho lidí kolem mě, ale po pravdě jsem byla zklamaná. Na mě příliš hysterické scény, otřepané věty a spoustu sexu, o kterém mi nevadí číst, pokud příběh není plytký. Jistě je to kniha na odreagování, ale pro takové příležitosti znám rozhodně lepší knihy! Čekala jsem více..

21.07.2018 1 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Ano! První kniha této trilogie je opravdu povedená a další díly nejsou výjimkou! Norská fantasy se přeci jen v maličkostech liší od ostatních druhů fantasy. Při čtení této knihy pustíte uzdu své fantazii. Autorkou doslova vykreslený svět, a všechny postavy v něm, je úžasný. Těším se na filmové zpracování.

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Dlouho jsem se nemohla začíst, příběh se spíše vleče. Zajímavý nápad o zjevení avatára, který určí mezi lidmi jednoho opravářem osudů. Avšak celkově mi kniha nepřijde dotažená do konce, něco mi v ní chybělo..

21.07.2018 2 z 5