Jana Eyrová

kniha od:


Koupit

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život...

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31502/jana-eyrova-xk7-31502.jpg 4.62966
Orig. název:

Jane Eyre (1847)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (420)

Kniha Jana Eyrová

Přidat komentář
intelektuálka
12. května

I já jsem se po letech znovu setkala s Janou - přemýšlím, zda ještě v literatuře je postava, která vyznívá tak kladně ...

Jana je sirotek, který i přes náročné dětství dokáže najít své místo v životě a naplnit si život láskou ...

Její cesta je kostrbatá - plná překážek a nepochopení - ale ona je bojovnice ...

Opět dílo, které má přesah do dnešních dnů a které pokládám za klasické - znovu se k němu ráda vracím a vždy Janě držím pěsti ... a doporučím.

Rossel
07. května

Nečekala jsem to, ale tenhle román mě opravdu vzal za srdce. Děj není samozřejmě nijak zvlášť překvapivý, ale zpracování autorkou je perfektní.
Především bravurní postava Jany, upřímné a nespoutané dívenky, které se v dětství dostalo zejména krutosti a bezpráví. Přesto nezahořkla a nepřišla o svou svobodomyslnost a nezkrotnost. Je to hrdinka racionální, skromná a zásadová, ale vřelá k lidem a ke světu. Pracovitá a spravedlivá, velmi silná a přesto křehká. Na první pohled možná trochu šedá myš, uvnitř však barevná jako jarní louka. Přesto pořád velmi uvěřitelná a autentická.
Děj je hodně popisný, ale čtivý a procítěný. Charaktery obecně dobře prokreslené a prostředí skvěle vylíčené. Co dodat? Nedá se nedoporučit :)

PetuliX
06. května

Opět další kousek z povinné četby.. přiznávám, že jsem se na dílo ani trochu netěšila.. ač jsem ho četla někdy na střední (cca rok 2013-14?) a již si nepamatuji všechny detaily, vím, že mě kniha velice nadchla.. asi by to chtělo re-reading.. o něco později jsem ji koupila babičce a musím říct, že i ona byla z děje nadšená a jsem moc ráda, že jsme o ní pak mohly společně pohovořit :)

SirIvan
03. května

Příběh mě naprosto očaroval. Tohle si musíte přečíst!❤

tomik2132
30. dubna

NAPROSTO ÚŽASNÝ PŘÍBĚH. Příběh lásky Jany Eyrové a pana Rochestra patří dnes už mezi klasická literární díla. Určitě stojí za přečtení i dnes. Čtivě napsaná a mistrně promyšlený příběh, který Vás chytí za srdce. Je to krásný příběh lásky, kterou jen tak něco nezlomí a navíc silná a osobitá Jane, která se v životě musí vypořádat s plno překážkami. DOPORUČUJU!

Lucik100
27. dubna

Na dobu, ve které bylo dílo napsáno, je to velmi povedené dílo. Téměř nikde se nenacházela hluchá místa, kde by se nic nedělo.

berka4151
18. dubna

Krásná, klasická romance, které ani těch 170 let neubírá nic na čtivosti.

Micha-Él
17. dubna

Ke knize mě přivedlo filmové zpracování z roku 2006, které mě doslova uchvátilo. Román toto uchvácení však ještě znásobil! Zamilovala jsem se do příběhu, který Jana prožívala, její strasti i radosti jsem zažívala s ní. Nádherné dílo právem se řadící do klasiky, ukazující emancipaci ženy a zároveň obsahující emocemi nabitý milostný příběh Jany Eyrové a pana Rochestera. Nelze opomenout ani vynikající tajemnou atmosféru knížky, bez níž bych si knížku těžko tolik užívala. Charlotte mistrně popisuje krajiny, počasí a všechno ostatní. I když nemám v oblibě zdlouhavé popisy, Janu bych si bez nich nedokázala představit. Moc se mi líbí psychologická propracovanost hlavní hrdinky.... :)