domi88 domi88 komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Emma by byla opravdu "královnou ročníku" :) Byla mi velmi sympatická a taky rozumná. A pana Knightleyho jsem si zamilovala snad hned na první straně :) Opravdu " rytíř" dobrých mravů.

25.08.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Dojemné a vtipné. Moc se mi kniha líbila.

24.08.2016 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Tak tohle mě fakt bavilo, snad nejlepší díl :) Těpice jsem si strašně zamilovala :-x

24.07.2016 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Bylo to na mě až moc drsné a přitažené za vlasy. A ten komisař mi nepřijde ničím zvláštní, ani jedinečný.

09.09.2015 2 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Trvalo mi, než jsem se knihou prokousala, ale stojí za to. Oskar byl zvláštní a jedinečný člověk.

09.03.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Do pana Darcyho jsem se zamilovala i ja. Moc se mi libi realismus umocneny ironii a jak Austenova predpokladala budouci reakce zen.

10.10.2014 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mě se líbilo, jak nakonec do sebe vše zapadlo. Četla jsem jedním dechem.

19.09.2014 4 z 5

Na odpočinutí u moře super, zasmála jsem se a pěkně se četla.

14.09.2014 4 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

I slzička ukápla. Ani jedna strana nepřišla nazmar, nádherný příběh. Už se těším na Monu Lisu

21.08.2014 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Na Vernea jsem se vrhla takřka z povinnosti, že jsem od něj nic nečetla. Bylo to fajn, oddych a u vody super, obrázky, kapitoly. Jinak perfektní ponorky, skafandry, lampy... Velmi nadčasové, pěkné.

23.07.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Mě se líbí Remarquova myšlenka, že hrdina musí být vždy " na scéně", bez něho přestává kniha existovat. Taky se mi moc líbí prostý a jednoduchý způsob , jak autor vyjadřuje myšlenky, nálady a zkušenosti. Co se týče příběhu, tak mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Mám oblíbenější knihy od Remarqua.

09.07.2014 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Joan jsem začala mít ráda až na konci a vůbec až potom jsem pochopila její jednání. Příběh je zvláštní, jakoby se postavy vznášely někde ve vakuu. Celou knihu jsem cítila jakoby něco zlého doznívalo a něco zlého se blížilo. Meziválečné období je vystiženo moc dobře.

06.05.2014 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tenhle příběh je nádherný. Úplně jako bych byla s nimi v jejich době. A ta láska, no krásné. Akorát ty poslední tři strany bych vynechala a domylsela,že zažili ještě jedno léto. A Gottfrieda je škoda.

09.04.2014 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tak jsem si asi zamilovala dalšího autora. Pěkná balada o lásce. Ani se mi nechce věřit, kolik měl hrdina štěstí. A jak to je pěkně vymyšleno, s tím odkazem obrazů :) Pěkné.

26.03.2014 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

na 250 stránce mě Wendy i Jack už pěkně štvali. A to upozornění na obálce?

11.01.2014 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

nějak mě to nenadchlo, vím, že na 100 stranách toho moc nejde, ale nějak jsem asi nepochytla hloubku této novely. Na východ od ráje je moje nej, ale toto se nedá ani přirovnat. Chudák Lennie :(

03.01.2014 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dlouho mi trvalo, než jsem dala šanci druhému dílu. první byl ze startu moc rozvleklý, naopak druhý se četl sám od první strany. Úžasná zápletka a celkové propojení. Jen mě trochu překvapil konec - opravdu malinko fantaskní.

08.09.2013 5 z 5

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Přečtením Evženie Grandetové jsem zjistila, jak má k sobě realismus a naturalismus blízko. Tento typ hrdiny mi vůbec nevyhovuje, ale pokud někdo chce pochopit kritický realismus: postava ovlivňována prostředím, postava z nižší společnosti,objektivní vylíčení doby a charakteru postavy tak tímto se trefí do černého. Stačilo mi. Chci své romantické hrdiny :)

20.09.2016 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Kniha se sice jmenuje Anna Elliotová, ale mám pocit, jako by to vůbec nebylo o ní. Stojí tam, kde ji postaví, udělá co se jí řekne. Kde je má oblíbená hrdinka typu Elizabeth Bennet, Emma Woodhouse nebo Marianne Dashwood???

25.08.2016 2 z 5

Slabučké :( ...