domi88 domi88 komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Steinbecka jsem si zamilovala, když jsem četla Na východ od ráje, ale tohle jsem nemohla skousnout. Zvládla jsem 170 stran a dál to nešlo. Postavy jsou pěkné, ale číst přípravu králíka na 20 stranách a zabíjačku na dalších dvaceti, pak dálnice... Vím, že je to především o životě chudých lidí v Americe ve 30. letech, ale mě to zkrátka nechytlo.

24.02.2014

Prvních dvacet stran bylo strašně náročných na soustředění, Ale pak se začtete a je to bezva. Moc hezký a překvapivý příběh, co se týče Vladimira. A opravdu je to o tom, že " Ráj se zdá dost žádoucí jen v zakázaném ovoci."

10.02.2014 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Opravdu mi bude Owen Meany chybět. I přes jeho panovačnou povahu. Je to velmi pěkný příběh o přátelství a osudovosti. A styl Irvingova psaní je vyjímečný.

07.02.2014 3 z 5

Macbeth / Macbeth Macbeth / Macbeth William Shakespeare

Docela řežba.Příběh je opravdu velmi pěkně zasazen na skotské pláně a vřesoviště. Hezky z příběhu čiší ta "pochmurná scenérie".

27.01.2014 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Začátek zdlouhavější, ale pak se děj začal velmi pěkně proplétat a happy end nechybí.

24.01.2014 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Dáma s kaméliemi tvoří krásnou trojici s Wertherem a Manon. Vůbec jsem nevěděla, že na základě tohoto příběhu je Verdiho La Traviata a že na pozadí je autobiografická láska Dumase mladšího. Je to krásné, dojemné a plné naivní a pošetilé lásky.

14.01.2014 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

na 250 stránce mě Wendy i Jack už pěkně štvali. A to upozornění na obálce?

11.01.2014 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

nějak mě to nenadchlo, vím, že na 100 stranách toho moc nejde, ale nějak jsem asi nepochytla hloubku této novely. Na východ od ráje je moje nej, ale toto se nedá ani přirovnat. Chudák Lennie :(

03.01.2014 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

S filmem nesrovnatelné, tak krásně vybarvené postavy, nic nebylo tlačeno na sílu, ale tak nějak to pěkně plynulo. Moc hezký příběh, perfektní charaktery postav, při čtení jsem skoro věděla, co si ta postava myslí, a jak by se takový člověk zachoval. Krásné.

02.01.2014 5 z 5

Život a milování Život a milování Émile Zola

Řekla bych, že v tomto díle jsou zbytky romantismu. Jsou to tři povídky o lásce. Neřekla bych, že ve mě zanechaji delší stopu. Mám ráda romány a charaktery postav. Tady byly jen krátké příběhy.

12.12.2013 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Tuhle knihu jsem ze sebe nemohla setřást ještě 2 dny... nic pro me.

10.12.2013 3 z 5

Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice Othello, benátský mouřenín / Othello, the Moor of Venice William Shakespeare

Asi mi chybělo jeviště, ale zdálo se mi to takové strohé, useknuté.Nereálné. Myslela jsem, že bude hra víc .. vášnivá? :(

04.12.2013 3 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Tenhle příběh neměl chybu. Tak krásné postavy,tak moc hezky vykresleny, až jsem měla pocit, že to jsou moji příbuzní :)

03.12.2013 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Nemám říct, co víc než ostatní - zdá se to jako předzvěst Dallas 63, četla se sama, politika mě také nebavila, na několika stránkách mě mrazilo. Přála bych mu lepší osud.

05.11.2013 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Četlo se to dobře, příběh byl vymyšlen taky dobře, ale dvoustránkové kapitoly mě vytáčely a Joona Linna byl tenhle díl nějáký divný. A ten kliše konec.... tři hvězdy a to jsem hodná :(

23.10.2013 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Je to krásný příběh . Statečný hrdina, a taková neskutečná láska. Na konci jsem ani nechtěla, aby ty řádky tak rychle utekly.

14.10.2013 4 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Straaaaašně smutné a tolik lásky, postavy,... Super

04.10.2013 4 z 5

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Patřím k té skupině, že opravdu netuším, co tím chtěl autor říci :(

20.09.2013 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dlouho mi trvalo, než jsem dala šanci druhému dílu. první byl ze startu moc rozvleklý, naopak druhý se četl sám od první strany. Úžasná zápletka a celkové propojení. Jen mě trochu překvapil konec - opravdu malinko fantaskní.

08.09.2013 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Láska, porozumění a pokora. Moc pěkné. Taky ji nejspíš budu číst dětem.

27.08.2013 4 z 5