Diggitty Diggitty komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já jsem nadšená. Česká autorka, která nejde odložit. Velice čtivé, oceňuji jednoduché vysvětlení, žádné složité sci-fi. Jen mi trošku chybělo vysvětlení motivů. Ale celkový dojem to neskazilo. Celou dobu napnutá jak kšandy. :D

01.03.2023 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Detektivky Louise Penny jsou důkazem, že se dá napsat chytrá poutavá detektivka a nemusí být nechutná... Výborně se čte, totálně jsem se zamilovala do Three Pines, sympatický vyšetřovatel, sympatické postavy... těším se na další díly, na to hlubší průnik do života hrdinů knížky.

12.11.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Vyborná knížka, od první do poslední stránky, nešlo přestat čís, nic navíc, četla se perfektně a ten dozvuk po přečtení, trval dlouho, vřele doporučuji...

09.10.2018 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Super čtení. Mám ráda geniální psychopaty a Anson je fakt boží. O konci... trochu jsem si domyslela, co se z toho vyklube, ale nic to nezměnilo na překvapení, které se dostavilo, když se to skutečně stalo.
Zhltla jsem první díl, druhý naštěstí vyšel záhy, třetího se nemůžu dočkat :)

18.01.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

První dojem po přečtení byl takový, jakože... dobrý, mělo to spád, nenudila jsem se (knížku jsem dala za dva dny, nedala se odložit), pořád se tam něco dělo... Dlouho jsem nemohla kousnout takový ten hrdinský komplex hlavní hrdinky, sem tam mi přišla přehnaná, ale byla sympatická takže se to dalo. Když jsem se dostala nakonec, neměla jsem pocit promarněného času, takže jsem hodnotila jako lepší průměr.
Nicméně po pár měsících, jsem dostala strašné nutkání se ke knize vrátit a dát si ji znovu :) A zase to byla jízda :) Něak se dostane pod kůži :)

17.01.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborně... Dobrá od začátku do konce. Už když jsem knihu dočítala, jsem doufala, že bude pokračování a poté s potěšením zjistila, že bude a snad ne jedno. Rodina hlavního padoucha byla děsná, opravdu je člověk musí mít nerad, až začne padoucha litovat. Je možné se platonicky zamilovat do psychopata? :D

12.03.2019 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Wow wow wow... mazec od prvního dílu do posledního. Napínavé od první chvíle, pravda, někdy už to bylo moc, moc napínavé, překombinované, člověk se moc těší a spěchá na konec, tak ho J.D. pozdrží další omáčkou, ale to nijak nekazí celou tu jízdu, protože byla naprosto skvělá. A ten Konec, ano konec je s velkým K. Nevybavuji si žádnou podobnou sérii, která by mě držela takhle napnutou, měla tak parádní konec a navíc ještě dodala tu největší těčku na úplném konci. Rozhodně doporučuji :)

12.11.2020 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

(SPOILER) Mě se knížka líbila. Sice kapku zdlouhavější, ale čtivé, děj plynul, zdánlivě se tam nic velkého nedělo, ale pořád držel v napětí, až jsem měla nutkání kapitoly přeskakovat, dozvědět se víc a rychleji. Spravedlnost na konec potěšila, jen bych ocenila víc rozebrat, konec spíš otevřený.
Po přečtení jsem byla spokojená, dovedu si představit knížku číst za čas znovu.

14.09.2023 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha měla dlouhý nástup, četla se dobře, ale do půlky knihy jsem se na čtení netěšila. Pak se rozjela, až mě mrzelo, že je konec. Na druhý díl se těším moc. Pecka :D

12.03.2019 5 z 5

Germania Germania Harald Gilbers

Pozor, obsahuje spoiler :D Super detektivka, od začátku do konce čtivá, není tam nic navíc, vše hezky vysvětleno, závěr příjemně překvapil. Skvěle vykreslená doba, vřele doporučuji.

01.06.2018 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Čtivé, ale poměrně ploché. Hezká myšlenka o tom, že svět není černobílý, ale čeho je moc... :)
nicméně, díky krátkým kapitolám knížka rychle odsejpala.

24.11.2022 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

No já vám něak nevím. Knížka je poměrně čtivá, dala jsem jí na tři zátahy, nicméně klasika ve stylu natahovaný začátek, natahovaný začátek a pak zničehonic konec. Začíná mi vadit frustrovanost hlavní hrdinky. Vždycky udělá přesně to, co dělat nemá, ale naštěstí pro ní, to relativně dobře dopadne. Jak jinak. Tak snad budou další díly nápaditější.

03.05.2022 3 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Amber Cowie

(SPOILER) Tak po dočtení téhle knížky na mě padla depka. Detektivky a thrillery čtu převážně kvůli dobrým koncům, tahle knížka byla spíš o srážce s realitou dnešního dne, kdy má navrch ten, kdo nejvíc lže.
Knížka byla čtivá, jen jsem v průběhu začala být alergická na překladatelčino oblíbené slovo vřískat. Tajně doufám v pokračování, které by zjednalo spravedlnost, ale faktem je, tímhle je knížka výjimečná.

20.02.2022 4 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Dobrá knížka, začátek má pomalý rozjezd, kolikrát jsem se musela do čtení nutit, ale když už jsem se donutila, nemohla jsem přestat a nikdy mi to nepřišlo jako ztráta času.
Dobrý příběh, dobré postavy, hodně se těším, až se pustím do dalšího dílu :)

01.05.2019 5 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

No, já z této knihy tak nadšená nejsem, při prvním čtení odloženo v první čtvrtině, dočetla jsem o rok později, protože nemám ráda rozečtené knihy. Byla poněkud přitažená za vlasy, ale je čtivá a poté, co se knížka rozjede se čte jedním dechem. Jen těžko uvěřitelná a chvílemi se zdá, že některé pasáže byly přidány jen pro ,,efekt,, nebyly nijak relevantní k příběhu, jen pro větší šokování. Ale co se musí nechat jsou ,,nachytávky,, to mám ráda, drží to čtenáře ve střehu a pozná se, jestli opravdu čte nebo jen ,,prohlíží,,.

27.12.2023 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Já vám nevím, čekala jsem trochu víc. Napínavé to bylo, čtivé taky, nicméně dost předvídatelné. Ale možná je to tím, že čtu spoustu thrillerů a někdy je to na jedno brdo. Nicméně, určité dám víc knížek od této autorky. :)

01.03.2023 2 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Mám ráda Darcy, ale tuhle knihu zatím považuji za její nejslabší (zatím se prokousávám Strašidelnými domy). Je opět čtivá, jen mi tam neustále něco chybělo. Předchozí díly se mi libily víc.

01.03.2023 2 z 5

Tož nečetlo se to úplně špatně, místy člověk skoro hltal, nicméně, něco málo tomu chybělo. Nic moc zajímavou, poměrně běžnou zápletku s natáhlým koncem, nahrazuje snaha o co největší brutalitu. Jako, funguje to :) Je to napínavé, těšíte se na konec, ale po zavření knížky by to ještě něco ... chtělo....

12.11.2020 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak něak nevím... první půlka se mi četla hodně špatně, přišla mi zmatená, nevím jestli špatným překladem nebo mi nesedí autorčin styl psaní. Pak jsem si na styl psaní zvykla, čekala co se z knihy vyklube a najednou bum, je po všem. Strašně rychlý useknutý konec.
Kniha mě nalákala na název a na opuštěný ostrov, ale nebavila mě, místy byla Sarah dost otravná a ten konec mě doslova otrávil.

17.01.2020 1 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Knížka se čte dobře a rychle, někdy skvěle pobavila :) Zápletka dobrá, konec předvídatelný, ale jako vůbec bych se nezlobila za další díl. Pozn. pro autora: Chtělo by to něco vymyslet. :D

22.10.2018