Germania

V rozbombardovaném hlavní městě Říše dochází k sérii vražd žen, jejichž zohavené mrtvoly pachatel aranžuje k válečným pomníkům, přičemž všechny oběti mají nějaký vztah k NSDAP. Podle znalce však vrahem není odpůrce režimu, ale naopak oddaný nacista. Židovský komisař Richard Oppenheimer, kdysi nejúspěšnější vyšetřovatel berlínské kriminálky, je Gestapem znovu povolán do služby. Oppenheimerovi nyní nejde jen o přežití jiných, ale i o své vlastní. Co by následovalo, pokud by případ vyřešil?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319399/big_germania-PKo-319399.jpg 4.341

Richard Oppenheimer 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Garamond

Germania, 2013

Kniha Germania

Milonak

Vždy mě bavily knihy, které se odehrávají v ne úplně tradičním prostředí a to doba druhé světové války splňuje. Spojení esesáka a židovského bývalého elitního komisaře je tak trošku pohádkové, ale celkem funguje a v této mezní situaci je i logické. Celé pátrání a okolnosti vyšetřování výrazně ovlivňuje válka a právě to z ní dělá netuctovou knihu - masové vrahy žen přece známe z mnoha jiných knih, ale tady je to i trošku jinak podáno. Čtení "odsejpalo", místy to už bylo na hraně uvěřitelnosti, ale určitě stojí kniha za přečtení.

alibaba72

Přečetl jsem jedním dechem a doufám, že nám přeloží další díly :-)

Fanda74
24.02.2020

Výborná detektivka. Spojuje se zde syrovost severských detektivek (i když autor se v tom tak "nevyžívá") a historický román, pohled na život v Berlíně v době, kdy Němci pomalu prohrávali válku a město čelilo náletům spojenců. Kromě linky vyšetřování několikanásobné vraždy, je napínavé sledovat osud vyšetřujícího Žida. Za mě výborná kniha.

Lumír23
15.01.2020

Velice poutavé, napínavé a čtivé.

ThomasRuhe
04.04.2019

Mám rád detektivní romány z neobvyklého prostředí. Případ z nacistického Německa tam rozhodně patří. Dobře je popsán jak průběh vyšetřování tak atmosféra Berlína v roce 1944. Jen mám pochybnosti, že by SS povolalo k vyšetřování židovského komisaře, ať už by byl sebelepší, ale to dojem z knihy nekazí.

astra3
24.02.2019

Velmi zajímavá kniha plná hodnověrných reálií. Mě moc bavila. Pěkné počteníčko. Pro mě lepší než Mokrá ryba od V. Kutschera.

Francois17
30.12.2018

Nakonec to nebylo špatné, trochu to připomínalo trilogii Temný Berlín od Philipa Kerra, ale ta byla podstatně svižnější.

Regger
13.07.2018

Zajímavé a napínavé. Život v Berlíně roku 1944. Bomby a hrůza jsou banální každodenní skutečností.