dia.riedl dia.riedl komentáře u knih

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Konečně jsem se dostala k téhle knize.
První díl byl za mě lepší, dobrodružnější, úsměvný, milý, hlavní hrdinové jsou neuvěřitelní.
Ve druhém díle se všechno neskutečně táhlo a vše se točilo kolem té zatracené ženské.
Ovšem konec to vyzdvihl a vyplatilo se na něj čekat.
Sluhové našich Mušketýrů mě bavili celou knihu. Felton byl také dobrá a zajímavá postava! Jen Konstance u mě ke konci knihy poměrně klesla, nu což.
Dobré, příjemné čtení.

28.11.2018 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Čekala jsem něco dočista jiného. Opravdu nemusím znát tajemství veřejných záchodků. Jediné, co mě bavilo, byly Yvonovy verše a některé předčítané úryvky...

29.10.2018 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Po celém příběhu mě srazil na kolena až autorčin doslov.

27.10.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Řekla bych, že jsem dostala to, co jsem očekávala. Všechno do sebe logicky zapadlo. Jasonovi jsem strašně fandila, někdy jsem obavou o něj nemohla až dýchat, ale ze všeho se jaksepatří dostal a i se s těmi situacemi podle mě vypořádal reálně.
Napínavý závěr už mi přišel maličko navíc, kdyby měl pouze jednoho protivníka, možná by to fungovalo lépe a dalo by se to lépe pochopit. Tohle mi přišlo dost potrhlé.
Navíc SPOILER si stejně myslím, že ze všech jich byl on ten jediný, který tam skutečně patřil. Přece ostatní byly jen jeho rozštěpené části. No nevím, kvantová fyzika není můj šálek kávy, ale u NĚJ to vše začalo odchodem z párty, ti ostatní podle mě prostě nebyli TEN Danieli manžel.

Kniha vás donutí přemýšlet, je dobře napsaná, žádné zbytečnosti kolem. Doporučuji

14.10.2018 4 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Za mě byl tento díl slabší než další, které jsem četla. Téma mi není moc blízké a přišlo mi to příliš brutální. (Teď mám trochu obavy pouštět se do Pečovatele..)
Je to ale velmi dobře napsané, Mo Hayder mi prostě sedí.
Hodně mě baví osobní život Cafferyho. I ostatní mi přirostli k srdci, hlavně Essex.
Těším se, až se objeví Blecha.

01.08.2018 3 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Hodně zajímavá kniha, krásně se četla. Má představivost jásala...neustále na příběh a hlavně na Poutníka myslím...vrátí se někdy?
Zajímavý pohled na budoucnost neuvěřitelně vzdálenou.

29.07.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Může obsahovat spoilery

Kniha se čte jedním dechem, je napínavá, zvrat je výborný a perfektně načasovaný. Ale. Kniha nepřináší nic nového...přijde mi, že všechny thrillery co teď vychází (Dívka ve vlaku, Pusinka, Manželé odvedle, Žena v okně apod.) jedou podle stejné šablony, hlavně co se týče postav a částečně i rozuzlení....hlavní postava má do určité doby nějaký charakter, ne vždy sympaticky, a po zvratu dochází ke zlomu i u té postavy a zrovna tady mi to bilo do očí...a také se mohla více řešit Jane, ne pořád Cass a její prášky a telefonáty...
Četla se opravdu dobře, ale spíše mě naštvala...

14.07.2018 3 z 5

Bohové a stvůry Bohové a stvůry Jan Hartman

Je to to super knížka. Moc dobře se čte.
Jen mě mrzí, že je taková nedotažená...ke konci knihy se úplně nesmyslně objeví nové postavy a podle mě, kdyby se autor pořád soustředil na ty hlavní, mohl být konec zajímavější (konečná pointa je ale moc dobrá!)
Hrozně mě baví tyhle teorie o náboženstvích...stvoření světa a tak...pár "myšlenek" už mi ale přišlo opravdu přes čáru...

Přesto ale doporučuji, kdo má rád Browna a Rollinse...tohle je taková hezká česká napodobenina :-)

20.06.2018 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Kniha byla supr. Je to spíše vypravování o skutcích Robina a jeho zbojníků než ucelený příběh. Kniha je hodně romantická, ze vší té lásky už mě ale trochu bolela hlava..
Robin a jeho přátelé jsou samozřejmě skvělí!

03.06.2018 4 z 5

Lapkové Lapkové Tom Cooper

Za mě průměr :/
Postavy zajímavé, při čtení si mě kniha dokázala udržet, ale styl si mě úplně nezískal.
Vtipné hlášky, ale jednou přečteno a dost..
Obálka je jinak moc pěkná.

25.05.2018 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Nechápu sice, co si mám z knihy odnést, ale je tak krásně temná, zvracená a divná, že mě to vlastně ani netrápí, že jsem to nepochopila, příběh mě zároveň bavil. Ilustrace a celé grafické zpracování knihy je úžasné, dělá mi na poličce radost :-)

25.05.2018 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Příběh je zajímavý, zápletka je skvělá, ale napětí žádné. Alespoň u mě.
Styl psaní se mi líbil a bylo tam i jedno milé překvapení v ději. Jinak to bylo poměrně předvídatelné, přestože jsem příběh neznala z žádných adaptací (v seriálu od bbc byla zápletka hodně změněná).
Nakonec si ale ráda přečtu další knihy s Holmesem.

06.05.2018 3 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Od téhle knihy jsem se nemohla odrthrnout! Takový napětí!
Tohle se opravdu povedlo!
A ten konec! Já tu Paigeovou praštím!

02.05.2018 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Neskutečná akce od prvních stránek! Jsem ještě víc zmatená a napjatá!
Co se to tam u všech všudy děje, frase!

01.05.2018 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Tohle bylo výborné!

15.04.2018 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Příjemná jednohubka, vtipné, napínavé. Hlavní postava sice není žádný sympaťák, ale má něco do sebe. Kapitola, kde vypráví svůj příběh, mě trochu nudila.
Nejraději jsem měla Toma Marvela.

06.04.2018 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Vím, že je to nadčasové dílo, dokonale vystihuje dobu, každý by si ji měl přečíst, a tak dále.
Mě se ale strašně nelíbila. Musela jsem se nutit do čtení. Ano, co jsem taky od této knihy čekala, že? Jenže ta alegorie se zvířaty, kdy prasata píšou a čtou a podobně, prostě je to ošklivý. A na slovo "soudruh" jsem už alergická.
1984 naproti tomu mi přišlo skvělé.
Možná mi tu opravdu vadila ta zvířata, ale to je právě asi to hlavní v této knize, já vím.
Kdybych se měla rozhodovat podle nadčasovosti a tak, dala bych víc, ale ten příběh se mi tak moc nelíbil, že nemůžu jinak.

02.04.2018 2 z 5

Děs Děs L. Ron Hubbard

Tohle je kniha, kterou jsem jako dítě několikrát brala do ruky, protože mě hrozně zaujala ta obálka. Kniha mě ale nikdy nebavila a po pár stránkách jsem jí zavírala.
Teď jsem se rozhodla ji pokořit!.. Což jsem vůbec nemusela protože jsem kápla na kámen úrazu - tahle kniha totiž není pro děti, haha..
Přečetla jsem jí jedním dechem, jsem z ní nadšená, bylo to tak střelené, občas znepokojující, ale přímo pastva pro fantazii. Lowry mi padl do oka od začátku.
Nebudete se sice bát, jak možná slibuje zařazení do žánru "horor", ale párkrát mi nebylo zrovna příjemně z věcí, které se v knize děly. Konec byl celkem šokující, ale hlavně jsem ráda, že má kniha nějakou pointu! A nevím jak je to s tou logičností, na kterou nás sám autor upozorňuje v předmluvě, ale nemám moc potřebu to dílo rozebírat stránku za stránkou, abych se dobrala vysvětlení..
Kniha mi od včerejšího večera leží v hlavě a už zavítala k mé kamarádce, abych to měla s kým probrat.

19.03.2018 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Občas příliš akční a'la Indiana Jones, jinak velmi propracovaná zápletka opřená o skutečné legendy nebo fakta.
Místy vtipné a celkově kniha funguje prostě výborně!
Co nejdřív sáhnu po další Rollinsově knize!

13.03.2018 4 z 5

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

V dětství to byla má velmi oblíbená kniha!

10.03.2018 5 z 5