Onlinedia.riedl

Prosím vás, sestřičkoProsím vás, sestřičkoH. M. Körnerová (pseudonym)

Pro mě oddechové čtení, mám ráda spisovatelčin styl.

28.12.2020

Krev ve stopáchKrev ve stopáchJan Hartman

Moje druhá kniha od Jana Hartmana a opět se mi moc líbila. Byla úžasně čtivá, stránky mi ubíhaly pod rukama. Příběh byl napínavý a zajímavý, ač se jedná o fikci. Možná bych ocenila větší propracovanost, mrzel mě docela nevyužitý potencionál jedné postavy - profesora, mohl se rukou autora víc projevit a bombardovat nás informacemi. Také jsem se trochu ztrácela ve vedlejších postavách, ale na druhé počtení už se doufám zorientuju.

25.11.2020

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

Čekala jsem od knihy žánrově spíš detektivku, tady šlo spíše o odkrývání vztahů, ale i tak jsem si knihu moc užila. Všechny postavy byly dobře vykreslené, překvapení na konci jsem přešla trochu rozladěná, za mě by to mohlo mít jiné rozuzlení. Také, a to hlavně v druhé půlce knihy, mi některé scény nebo detaily v zápletce připomínaly Muži, kteří nenávidí ženy (u jedné scény fakt nešlo jinak)
Za mě ale super čtivá a celkem napínavá kniha.

30.10.2020

Vítr z horVítr z horAndy Wildwood

V prvé řadě děkuji autorovi za to, že se mi jeho kniha dostala do rukou.
Líbil se mi kontrast dobra a zla, ať už v samotném ději, tak ve střídání romantiky a brutálních scén. Libil se mi svět, ve kterém se příběh odehrává, nápad s chortoji. Jen mi to přišlo takové povrchní - postavy jako podle šablony, Jon mi nepřipadal vůbec přitažlivý se všemi těmi jizvami, chyběl mi nějaký motiv pro Ságy..také mi moc nesedla mluva - na prostředí a na tu dobu a vůbec v určitých situacích mluvily postavy příliš spisovně (především jsem se vzdycky zasekla u slova "zde").
Dlouhé popisy krajiny se mi líbily, nevadí mi metafory a poetické líčení, jen jich tam bylo dost a knihu tak hodně natahovaly. Necítila jsem z knihy také žádné napětí, ale to je dáno tím stylem.

Knihu ale hodnotím jako dobrou a určitě skvele propracovanou, pro mě jen trochu nudnou.
Asi chápu, že to všechno tak mělo být, takhle hrdinské fantasy asi vypadá, ale není to pro mě bohužel ten pravý šálek čaje.

29.10.2020

Tokyo StoryTokyo StoryTereza Macková

Lehká, svižná a milá knížka.

20.07.2020

Byly tady, a už nejsouByly tady, a už nejsouH. Beck (pseudonym)

Čekala jsem od knihy něco jiného. Myslela jsem, že se pouštím do napínavého psychologického thrilleru, jenomže od úplného začátku známe celou pravdu, tím pádem se žádné napětí nekoná. Celkově mě kniha vůbec nebavilo, připadala mi oproti jiným dost jednoduše napsaná. Vážně, co mě tam mělo překvapit, když od začátku známe pachatele, známe motiv, víme, co se děje s dětmi, až na pár výslechů na začátku nikdo nic nevyšetřuje...a Audřin problém s manželem vyšuměl doztracena, akorát se tím zaplácla polovina knihy...

08.07.2020

Prokletý rokProkletý rokKim Liggett

Za mě to takový boom teda není. Do příběhu jsem se vůbec nedokázala ponořit.
Svět byl vykreslený moc dobře a v knize byla spousta malých detailů, které ho krásně dotvářely. Bohužel příběhová linka mi nepřišla ničím originální. Ze začátku jsem měla pocit, že čtu Hunger games a později se mi vybavil seriál The 100..viz. třeba hodně zmiňovaná romantická linka. Ta se mi ale musím říct z prvu líbila, ale potom to začalo být zbytečně přeslazené ("..má jediná naděje na šťastný život").
Chování dívek v táboře mi přišlo přehnané a naprosto nelogické, chyběl třeba nějaký historický nástřel, proč to tak v tom světě je, to bych si řekla 'je to děsné, ale je to fantasy kniha, takže super', místo toho, že nám to bylo celou dobu tajeno s tím, že "o prokletém roce se NEMLUVÍ"
Obzvlášť chování princezny manipulatorky mě celou knihu rozčilovalo.
Závěr byl i v celku překvapivý a držel mě v napětí, jen jsem se těšila na ten proslov. Takhle nevěřím, že by se stala nějaká změna

05.06.2020

VlkVlkMo Hayder

Příběh je našlápnutý od první stránky, celá kniha je skvěle napínavá a překvapivá. Při čtení mi kolikrát bylo docela úzko, když jsem nevěděla, co od postav mohu čekat. Příběh je dost dobře zamotaný, nicméně konec mě musím říct trochu zklamal. Přišlo mi to až moc překombinivané, když k tomu nevedly žádné stopy v průběhu děje. Ale celkově jsem si knihu fakt užila, Caffrery je úžasný, když si vzpomenu, jak jsem trpěla u Pečovatele...tady jsem ho žrala. I ostatní postavy včetně Honeyho a Moliny - byli skvělí tahouni příběhu.

30.05.2020

Kafka na pobřežíKafka na pobřežíHaruki Murakami

Pro mě nejlepší Murakamiho kniha, co jsem četla. Příběh si mě hned po pár stránkách získal a ani jedinou stránku jsem se nepřestala bavit. Ač pro mne byly některé symboly opět nepochopitelné, viz. flétna. Všechny postavy mi přirostly k srdci, hlavně Kafka a pan Óšima. Příběh byl hezky ucelený, což se mi stalo u Murakamiho poprvé, že bych knížku nezavírala totálně zmatená.

20.04.2020

Jíst, meditovat, milovatJíst, meditovat, milovatElizabeth Gilbert

Trochu jsem čekala, že to bude víc odlehčené. První dvě části mě ale vůbec nebavily, poslední část se mi nevím proč četla nejlépe, ale pořád jsem narážela na něco, co mě rozčilovalo. Asi je to tím, že k těmto věcem ohledně duchovního rozvoje jsem docela skeptická. Čekala jsem, že se u knížky víc pobavím.

29.03.2020

Císař Nihon-džinuCísař Nihon-džinuJohn Flanagan

Dějově trochu jednodušší a pomalejší, ale nové prostředí bylo celkem zajímavé. Horáce mám díl od dílu radši, Will mi na druhou stranu připadá občas ještě takový nedospělý. Co se týče romantiky, úplně mi to do příběhu nesedí, ani do celé série, nevím..I když jedna dvojice se k sobě podle mě hezky hodí, s druhým párem je to rozpačité, hlavně proto, že Alyss mi je děsně protivná..

22.03.2020

Měsíční zahradyMěsíční zahradyS. Erikson (pseudonym)

Při čtení kniha může působit dost chaoticky, přeskakujeme nejen mezi postavami a místy, ale často i v čase (jednu scénu vidíme z více pohledů, některé si předcházejí nebo na sebe scény navazují, ale sledujeme postavy na jiném místě, apod.). Bylo pro mě také těžké orientovat se v cechách asasínů a Spárů a vůbec, kdo je na čí straně, kdo co tajně plánuje a s kým. Do toho všeho ještě vstupovali bohové... A tak i když ke konci už jsem vnímala příběh víc jako celek a některé věci zapadly do sebe, nepamatovala jsem si například informace ze začátku knihy a u některých postav jsem ztrácela nit (když se objevili dejme tomu ve třetině knihy, pak dlouho dlouho nic, už jsem si je jen špatně zařazovala - takový Lamač kruhů, Toc).
Protože se chystám v sérii pokračovat, přečetla jsem Měsíční zahrady vzápětí podruhé a díky tomu to byl dokonalý zážitek, od prvních kapitol mi všechno dávalo smysl, wow momenty musím říct stojí opravdu za to (některé chvíle - např co se děje okolo Pačesa, Rychlýho Bena...co dokázal Paran..i všechny intriky ve městě) no jsem nadšená!
U této knihy je prostě potřeba trpělivost a hodně pozornosti a také to ze začátku bráttak, jak to je. Vykašlala bych se na listování ke "slovníčkům" vepředu i vzadu, autor vám většinou v textu připomíná kdo daná postava je, ke komu patří nebo co dělá pomocí oslovení.

17.03.2020

Půl světaPůl světaJoe Abercrombie

Z pokračování jsem nadšená, za mě bylo Půl světa i dokonce lepší než první díl. Nové postavy jsou sympatické, mají hloubku a s příběhem se vyvíjí. Staré postavy si pak zamilujete ještě víc. Jarvi s Rulfem jsou neskuteční :-D.
Jediné, co bych vytkla, je možná lehce natahovaný konec.

14.01.2020

Prázdniny v EvropěPrázdniny v EvropěLadislav Zibura

Ilustrace v téhle knize jsou dechberoucí, na pohled je prostě nádherná, velký plus za mapu putování! Obsahem mi ale přišla nejslabší, na to, jak je obsáhlá, mi přišlo, že jsme jednotlivými zeměmi jen proletěli a až na pár míst, které Ládík vyzdvihl, jsem si téměř nic nezapamatovala. Skoro každé setkání také proběhlo krátce a vtipných hlášek a situací bylo asi nejvíce v Polsku, jinak pomálu.
Přesto se knížka četla skvěle, svižně, člověk z ní vyloženě cítí tu bezstarostnost "ono se to vždycky nějak vyřeší". Poznala jsem spoustu míst, která bych chtěla navštívit a vůbec, jako i u předešlých knih, mě při čtení chytla neskutečná touha vydat se taky za dobrodružstvím!
Moc mě také potěšilo napsané poděkování čtenářům od autora vložené do knížky, myslím, že žádný spisovatel nemá ke svým čtenářům takhle blízko :)

13.01.2020

Tvůj perfektní rokTvůj perfektní rokCharlotte Lucas

Nebylo to špatné, postavy byly dost zajímavé a osobité. Jak Hannah tak Jonathanovi jsem fandila, Leo byl velmi milý.. Nicméně někdy se prostě objevilo otravné klišé, jako náhodné souhry okolností, kterých bylo na můj vkus až příliš. Jinak hlavní zápletka byla super, některé nápady z diáře se mi moc líbily, že jsem dokonce uvažujovala o tom, že je vyzkouším.

28.11.2019

Královský rubínKrálovský rubínAgatha Christie

Záhada španělské truhly a Outsider byly vynikající. Slečna Marplová v poslední povídce mě moc nezaujala. Poirot je prostě klasa!

19.11.2019

Kdo se směje naposledKdo se směje naposledArjuna Ardagh

Ne, nelíbilo se mi to. Hlavní hrdina mi byl dost nesympatický, jako by vypil všechnu moudrost světa. Přišlo mi, že na cvičení s Joeym nahlíží hrozně povrchně. Cokoliv mu zadal, se mu hned povedlo...no prostě bylo to silně neuvěřitelné.
Navíc jsem neměla pocit, že by za svůj život a budoucnost nějak bojoval, spíš mu tak nějak všechno spadlo do klína..
Nezaujalo.

14.10.2019

Deník kastelánaDeník kastelánaEvžen Boček

Psycho Deniska doporučuje...po skvěle aristokratce bylo tohle úplně jiné kafe. Nečekala jsem, že se v knize objeví tak těžká témata, ale autor je umí velmi dobře podat. Nejednou se mi tajil dech.

08.10.2019

Aristokratka ve varuAristokratka ve varuEvžen Boček

Slabší než první díl - doslova. Zarazilo mě, že je druhý díl tak třetinový oproti první knize.
Nicméně je to stále skvělé vyprávění.
Nesmála jsem se sice tolik, jako u Poslední aristokratky, dělat si legraci s Jeho Jasnosti mi přišlo trochu pod úroveň, ale jinak je to krásné. Těším se na pokračování!

13.09.2019

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaEvžen Boček

Asi nejhumornější kniha, jakou jsem četla! Krásný absurdní humor. Vynikající, nenáročné, běžím pro pokračování.

02.09.2019

Čarodějův odkazČarodějův odkazO. S. Nečas (pseudonym)

Skvělé, skvělé, skvělé! Lehce parodické a absurdní, což mě velmi potěšilo. Dobře vystavěný příběh, postavy mě bavily jedna víc než druhá!
Moc jsem se bavila, vážně skvělé čtení!

23.07.2019

Kód horečkyKód horečkyJames Dashner

Slabší než původní trilogie, dozvídáme se spoustu informací o ZLOSINU, ale děj jako takový téměř žádný. Některé myšlenky se dost opakuji a kniha je zbytečně natahovaná ke konci, který znáte ještě než knihu začněte číst.

13.07.2019

Na zabitíNa zabitíPeter Swanson

Teda, to bylo víc vražd, než v Midsomeru! :-)
Teď vážně, moc dobrý psychothriller! Ted byl prima sympaťák, Lily trochu pošahaná, ale sexy, takže to nevadí.
Příběh dobře gradoval, čekal mě nejeden šokující zvrat, tím víc napínavý, jak se střídaly kapitoly z pohledů různých postav.
Opravdu můžu doporučit!
Konec byl supr.

07.07.2019

Půl králePůl králeJoe Abercrombie

Za všechny padlé doufám, že z něj bude dobrý král.

28.06.2019

Hon na ovciHon na ovciHaruki Murakami

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh, skvělé postavy a k tomu je to neskutečně čtivé!!

24.06.2019

Rosemary má děťátkoRosemary má děťátkoIra Levin

Výborné! Konec byl sakra napínavý a až do té chvíle jsem knihu vůbec nepovažovala za horor.
Takový pocit bezmoci nikdy nechci zažít, jde z toho hrůza jen při čtení. V jednu chvíli jsem ani já nevěděla, komu můžu věřit. A co teprve Ro!
Navíc se kniha moc dobře četla. Co víc si přát!

21.06.2019

SlunečniceSlunečniceSarah Winman

3,5 hvězdičky..
A asi už nikdy nedostanu z hlavy písničku Wanderwall...
Za mě trochu zklamání, nemám ráda takovýhle styl psaní - strohé krátké věty, takové jednoduché a hlavně bez emocí, kdy plyne jedna myšlenka za druhou. Přímá řeč bez uvozovek!
Začátek se mi nelíbil, později jsem se do příběhu už víceméně ponořila, ale i tak mi byly hlavní postavy vzdálené.
Příběh skáče mezi minulostí a přítomností, vracíme se ke vzpomínkám hlavních postav Ellise a Michaela. Musím říct, že část s Ellisem mě bavila víc.
Nicméně postavy a očividně komplikovaný vztah mezi nimi, dostaly podle mě málo prostoru a kniha na mě nepůsobila uceleně.

18.06.2019

Na východ od rájeNa východ od rájeJohn Steinbeck

Nádherná kniha!

17.06.2019

Jednou časně zránaJednou časně zránaVirginia Baily

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala.
Příběh plyne pozvolna, není tolik akční, ale četl se mi moc příjemně, některé chvíle, například čekání na vlak na nádraží, byly napínavé.
Příběh Daniela je smutný, plný emocí a utajovaných pravd. Hlavní hrdinka, silná žena, mi byla velmi sympatická.
Někdy se autorka zdržovala podle mě zbytečnými popisy, dokáže ale udržet čtenáře a překvapit.
Kniha se mi moc líbila.

27.05.2019

A bůh se odmlčelA bůh se odmlčelJacqueline Yallop

Ve finále to nebyla špatná knížka, příběh se mi celkem líbil, dokázal i překvapit. Ale není to nejlépe napsané. Často jsem musela číst mezi řádky, abych pochopila, co se událo. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, občas mi přišla i vyloženě hloupá, taková husa. Vojáka jsem ale měla celkem ráda. Pro mě to tedy dost zachraňovaly části z minulosti.
Spousta věcí mi přišla nedořešená, autorka je prostě utla.
Bláhově jsem čekala silný romantický příběh. Nebylo to ono..tři hvězdy

08.05.2019