Onlinedia.riedl

Přečtené 185Slunečnice
? - prosinec 2020
Slunečnice 2020, Jana Benková


Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne
listopad - prosinec 2020
Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne 2019, Nicholas Eames


Prosím vás, sestřičko
? - prosinec 2020
Prosím vás, sestřičko 1998, H. M. Körnerová (pseudonym)

Pro mě oddechové čtení, mám ráda spisovatelčin styl.


Krev ve stopách
? - listopad 2020
Krev ve stopách 2016, Jan Hartman

Moje druhá kniha od Jana Hartmana a opět se mi moc líbila. Byla úžasně čtivá, stránky mi ubíhaly pod rukama. Příběh byl napínavý a zajímavý, ač se jedná o fikci. Možná bych ocenila větší propracovanost, mrzel mě docela nevyužitý potencionál jedné postavy - profesora, mohl se rukou autora víc projevit a bombardovat nás informacemi. Také jsem se trochu ztrácela ve vedlejších postavách, ale na druhé počtení už se doufám zorientuju.


Žhavé olovo, chladné železo
? - listopad 2020
Žhavé olovo, chladné železo 2017, Ari Marmell


Krev elfů
? - listopad 2020
Krev elfů 1998, Andrzej Sapkowski


Meč osudu
? - listopad 2020
Meč osudu 2016, Andrzej Sapkowski


Zimní oheň
? - říjen 2020
Zimní oheň 2020, Anders de la Motte

Čekala jsem od knihy žánrově spíš detektivku, tady šlo spíše o odkrývání vztahů, ale i tak jsem si knihu moc užila. Všechny postavy byly dobře vykreslené, překvapení na konci jsem přešla trochu rozladěná, za mě by to mohlo mít jiné rozuzlení. Také, a to hlavně v druhé půlce knihy, mi některé scény nebo detaily v zápletce připomínaly Muži, kteří nenávidí ženy (u jedné scény fakt nešlo jinak) Za mě ale super čtivá a celkem napínavá kniha.


Vítr z hor
? - říjen 2020
Vítr z hor 2019, Andy Wildwood

V prvé řadě děkuji autorovi za to, že se mi jeho kniha dostala do rukou. Líbil se mi kontrast dobra a zla, ať už v samotném ději, tak ve střídání romantiky a brutálních scén. Libil se mi svět, ve kterém se příběh odehrává, nápad s chortoji. Jen mi to přišlo takové povrchní - postavy jako podle šablony, Jon mi nepřipadal vůbec přitažlivý se všemi těmi jizvami, chyběl mi nějaký motiv pro Ságy..také mi moc nesedla mluva - na prostředí a na tu dobu a vůbec v určitých situacích mluvily postavy příliš spisovně (především jsem se vzdycky zasekla u slova "zde"). Dlouhé popisy krajiny se mi líbily, nevadí mi metafory a poetické líčení, jen jich tam bylo dost a knihu tak hodně natahovaly. Necítila jsem z knihy také žádné napětí, ale to je dáno tím stylem. Knihu ale hodnotím jako dobrou a určitě skvele propracovanou, pro mě jen trochu nudnou. Asi chápu, že to všechno tak mělo být, takhle hrdinské fantasy asi vypadá, ale není to pro mě bohužel ten pravý šálek čaje.


Světlo mezi oceány
říjen 2020 (02.-15.)
Světlo mezi oceány 2013, M. L. Stedman


Poslední přání
? - srpen 2020
Poslední přání 1999, Andrzej Sapkowski


Hlas kukačky
? - srpen 2020
Hlas kukačky 2019, H. M. Körnerová (pseudonym)


Hvězdný prach
? - srpen 2020
Hvězdný prach 2007, Neil Gaiman


Tokyo Story
? - červenec 2020
Tokyo Story 2020, Tereza Macková

Lehká, svižná a milá knížka.


Byly tady, a už nejsou
? - červenec 2020
Byly tady, a už nejsou 2017, H. Beck (pseudonym)

Čekala jsem od knihy něco jiného. Myslela jsem, že se pouštím do napínavého psychologického thrilleru, jenomže od úplného začátku známe celou pravdu, tím pádem se žádné napětí nekoná. Celkově mě kniha vůbec nebavilo, připadala mi oproti jiným dost jednoduše napsaná. Vážně, co mě tam mělo překvapit, když od začátku známe pachatele, známe motiv, víme, co se děje s dětmi, až na pár výslechů na začátku nikdo nic nevyšetřuje...a Audřin problém s manželem vyšuměl doztracena, akorát se tím zaplácla polovina knihy...


Odvrácená tvář lásky
? - červen 2020
Odvrácená tvář lásky 2016, Colleen Hoover


Vesmír versus Alex Woods
? - červen 2020
Vesmír versus Alex Woods 2013, Gavin Extence


Prokletý rok
? - červen 2020
Prokletý rok 2020, Kim Liggett

Za mě to takový boom teda není. Do příběhu jsem se vůbec nedokázala ponořit. Svět byl vykreslený moc dobře a v knize byla spousta malých detailů, které ho krásně dotvářely. Bohužel příběhová linka mi nepřišla ničím originální. Ze začátku jsem měla pocit, že čtu Hunger games a později se mi vybavil seriál The 100..viz. třeba hodně zmiňovaná romantická linka. Ta se mi ale musím říct z prvu líbila, ale potom to začalo být zbytečně přeslazené ("..má jediná naděje na šťastný život"). Chování dívek v táboře mi přišlo přehnané a naprosto nelogické, chyběl třeba nějaký historický nástřel, proč to tak v tom světě je, to bych si řekla 'je to děsné, ale je to fantasy kniha, takže super', místo toho, že nám to bylo celou dobu tajeno s tím, že "o prokletém roce se NEMLUVÍ" Obzvlášť chování princezny manipulatorky mě celou knihu rozčilovalo. Závěr byl i v celku překvapivý a držel mě v napětí, jen jsem se těšila na ten proslov. Takhle nevěřím, že by se stala nějaká změna


Vlk
? - květen 2020
Vlk 2015, Mo Hayder

Příběh je našlápnutý od první stránky, celá kniha je skvěle napínavá a překvapivá. Při čtení mi kolikrát bylo docela úzko, když jsem nevěděla, co od postav mohu čekat. Příběh je dost dobře zamotaný, nicméně konec mě musím říct trochu zklamal. Přišlo mi to až moc překombinivané, když k tomu nevedly žádné stopy v průběhu děje. Ale celkově jsem si knihu fakt užila, Caffrery je úžasný, když si vzpomenu, jak jsem trpěla u Pečovatele...tady jsem ho žrala. I ostatní postavy včetně Honeyho a Moliny - byli skvělí tahouni příběhu.


Na západní frontě klid
? - květen 2020
Na západní frontě klid 1967, Erich Maria Remarque


Poslední bitva
? - květen 2020
Poslední bitva 2006, C. S. Lewis (pseudonym)


Bohové a stvůry
? - květen 2020
Bohové a stvůry 2014, Jan Hartman

Je to to super knížka. Moc dobře se čte. Jen mě mrzí, že je taková nedotažená...ke konci knihy se úplně nesmyslně objeví nové postavy a podle mě, kdyby se autor pořád soustředil na ty hlavní, mohl být konec zajímavější (konečná pointa je ale moc dobrá!) Hrozně mě baví tyhle teorie o náboženstvích...stvoření světa a tak...pár "myšlenek" už mi ale přišlo opravdu přes čáru... Přesto ale doporučuji, kdo má rád Browna a Rollinse...tohle je taková hezká česká napodobenina :-)


Stroj času
? - květen 2020
Stroj času 1992, Herbert George Wells

Hodně zajímavá kniha, krásně se četla. Má představivost jásala...neustále na příběh a hlavně na Poutníka myslím...vrátí se někdy? Zajímavý pohled na budoucnost neuvěřitelně vzdálenou.


Čarodějův synovec
? - květen 2020
Čarodějův synovec 2005, C. S. Lewis (pseudonym)


Lakomec
? - květen 2020
Lakomec 2008, . Molière (pseudonym)

Rychlé, vtipné. Má oblíbená scéna je, když Kleant a Harpagon požádají Jakuba, aby je rozsoudil :-) Pokud váháte nad čtením, podívejte se alespoň na záznam hry nebo filmové zpracování z Funesem :-)


Ostrov lhářů
? - květen 2020
Ostrov lhářů 2015, Emily Jenkins


Červený vrch
? - květen 2020
Červený vrch 2014, Jamie McGuire

Za mě super čtení :) První půlka byla sice mírně nezáživná, nedokázala jsem se sžít s postavami. Možná, kdyby byl začátek trochu víc natažený, ovšem zajímavě, a nešlo se hned do akce, bylo by to více uvěřitelné. Druhá půlka je mnohem lepší a konec pořádně napínavý, kdy už jsem všem fandila a netrpělivě očekávala, co se stane na další stránce. Líbilo se mi vyprávění z různých pohledů a také propojení postav. A ta trocha romantiky na dojmu z knihy neubrala. :)


Chyť mě, jestli to dokážeš
? - květen 2020
Chyť mě, jestli to dokážeš 2003, Frank W. Abagnale


Lev, čarodějnice a skříň
? - květen 2020
Lev, čarodějnice a skříň 2006, C. S. Lewis (pseudonym)


Šifra mistra Leonarda
? - květen 2020
Šifra mistra Leonarda 2008, Dan Brown


Městečko Pines
? - květen 2020
Městečko Pines 2013, Blake Crouch


Hugo a jeho velký objev
? - květen 2020
Hugo a jeho velký objev 2012, Brian Selznick

Naprosto miluji film, a když jsem viděla tuhle knížku v levných knihách, nemohla jsem ji tam nechat! Je nádherně zpracovaná a příběh, který vypráví je kouzelný, uchvátil mě už ve filmu. Ovšem musím říct, že film mě oslovil víc. V knize je všechno řečeno hrozně ve zkratce, postavy nedostanou tolik prostoru a taky se stalo, že v knize byly mezery, které jsou ve filmu zvládnuté mnohem lépe. Možná, kdyby autor méně spoléhal na obrázky a k vyprávění se víc rozepsal, nebylo by to tak krkolomné. Tak tedy pokud vás oslovil film a samotný příběh, určitě vás knížka mile potěší, pro mě je ale bohužel film lépe zvládnutý. A chci strašně vyzdvihnout výběr herců a celkové zpracování filmu!! V knize se mi moc líbil dovětek samotného Huga o automatonu (kdo četl, ví), který ve vás zanechá krásný kouzelný pocit z knihy :-)


Hrabě Monte Cristo I. kniha
? - květen 2020
Hrabě Monte Cristo I. kniha 1957, Alexandre Dumas, st.

Já jsem tak ráda, že jsem si tohle dílo přečetla!! Doma jsme knihy měli strašně dlouho, ale tak nějak jsem si představovala, že to bude dlouhé, nudné, moc popisné... Jak jsem se mýlila! Příběh jsem do té doby neznala, neviděla jsem filmy, nic. Už od začátku mě kniha dojala tím, jak skvělá je. Je neskutečně čtivá. První knihu (tedy 1. a 2. díl) jsem přečetla během víkendu a naprosto jsem si příběh zamilovala. Nebojte se toho, moc moc moc knihu doporučuji!


Hrabě Monte Cristo II. kniha
? - květen 2020
Hrabě Monte Cristo II. kniha 1957, Alexandre Dumas, st.

3. a 4. díl je, spíš než o příběhu, o postavách, jejich vztazích, osudech. Edmond Dantes zosnuje svou pomstu, pomalu ale odhodlaně a se vší genialitou. Neskutečně mě bavily momenty, kdy se vám propojily informace z první knihy a vám v hlavě cvaklo takové to uvědomění. Naprostá pecka!


Hrabě Monte Cristo III. kniha
? - květen 2020
Hrabě Monte Cristo III. kniha 1957, Alexandre Dumas, st.

5. a 6. díl od začátku sviští. Vždy mi přejelo po zádech mrazení, když se postavy dovídaly pravdu. Jen konec byl trochu natahovaný. Nevím, co víc říct, než to, že mě kniha naprosto dostala, všechno jsem prožívala s Edmondem, tu zášť, pocity zadostiučinění. Výborné dílo!


Plavba Jitřního poutníka
? - květen 2020
Plavba Jitřního poutníka 2006, C. S. Lewis (pseudonym)

Tak tohle byl snad nejlepší díl z celé série!


Studna ve stínu
? - květen 2020
Studna ve stínu 1960, Katharine Susannah Prichard

Opravdu krásná kniha! Krásně se čte, popis australské krajiny je famózní, to sucho, rozlehlé pláně, samota, vedro, stádo divokých koní... Příběh sám je moc hezký. Konec mně dojal. "Tauera činyma púdyňa, tauera džiner malbína..."


Hra věží
? - květen 2020
Hra věží 2012, Daniel O´Malley

Tak to byla pecka! Skvěle propracovaný děj a "svět" Skupiny. Akční, zábavné a zajímavé, postavy naprosto parádní. Myfanwy především. Ta ženská mi padla do oka hned v parku a neustále mě překvapovala. Gestald je velice zajímavá postava! Palev nahoru, s nikým podobným se nejspíš v knize nesetkáte. Výborně vymyšlené byly i některé schopnosti, Eckhart s Gubbinsem mě bavili..! Skvělý napínavý příběh, jen konec mi přišel trošku natahovaný, ale poslední kapitola mě tak nějak pohladila na duši.


Posel
? - květen 2020
Posel 2012, Markus Zusak


Nebudete se bát ničeho zlého
? - květen 2020
Nebudete se bát ničeho zlého 2017, John Searles


1