dia.riedl

Přečtené 141Kdo se směje naposled
? - říjen 2019
Kdo se směje naposled 2014, A. Ardagh

Ne, nelíbilo se mi to. Hlavní hrdina mi byl dost nesympatický, jako by vypil všechnu moudrost světa. Přišlo mi, že na cvičení s Joeym nahlíží hrozně povrchně. Cokoliv mu zadal, se mu hned povedlo...no prostě bylo to silně neuvěřitelné. Navíc jsem neměla pocit, že by za svůj život a budoucnost nějak bojoval, spíš mu tak nějak všechno spadlo do klína.. Nezaujalo.


Deník kastelána
? - říjen 2019
Deník kastelána 2014, E. Boček

Psycho Deniska doporučuje...po skvěle aristokratce bylo tohle úplně jiné kafe. Nečekala jsem, že se v knize objeví tak těžká témata, ale autor je umí velmi dobře podat. Nejednou se mi tajil dech.


Poloviční král
? - říjen 2019
Poloviční král 2018, J. Hamouz


Aristokratka na koni
? - září 2019
Aristokratka na koni 2016, E. Boček


Králové Clonmelu
? - září 2019
Králové Clonmelu 2010, J. Flanagan


Obléhání Macindawu
? - září 2019
Obléhání Macindawu 2010, J. Flanagan


Čaroděj na severu
? - září 2019
Čaroděj na severu 2009, J. Flanagan


Výkupné za Eraka
? - září 2019
Výkupné za Eraka 2009, J. Flanagan


Nositelé dubového listu
? - září 2019
Nositelé dubového listu 2009, J. Flanagan


Ledová země
? - září 2019
Ledová země 2008, J. Flanagan


Aristokratka ve varu
? - září 2019
Aristokratka ve varu 2013, E. Boček

Slabší než první díl - doslova. Zarazilo mě, že je druhý díl tak třetinový oproti první knize. Nicméně je to stále skvělé vyprávění. Nesmála jsem se sice tolik, jako u Poslední aristokratky, dělat si legraci s Jeho Jasnosti mi přišlo trochu pod úroveň, ale jinak je to krásné. Těším se na pokračování!


Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne
? - září 2019
Králové Wyldu – Sláva nikdy nezestárne 2019, N. Eames


Poslední aristokratka
? - září 2019
Poslední aristokratka 2012, E. Boček

Asi nejhumornější kniha, jakou jsem četla! Krásný absurdní humor. Vynikající, nenáročné, běžím pro pokračování.


Heřmánkové údolí
? - srpen 2019
Heřmánkové údolí 2018, H. M. Körnerová (pseudonym)


Jedna želva za druhou
? - červenec 2019
Jedna želva za druhou 2018, J. Green


Birthday Girl
? - červenec 2019
Birthday Girl 2017, H. Murakami


Čarodějův odkaz
? - červenec 2019
Čarodějův odkaz 2017, O. S. Nečas (pseudonym)

Skvělé, skvělé, skvělé! Lehce parodické a absurdní, což mě velmi potěšilo. Dobře vystavěný příběh, postavy mě bavily jedna víc než druhá! Moc jsem se bavila, vážně skvělé čtení!


Kód horečky
? - červenec 2019
Kód horečky 2017, J. Dashner

Slabší než původní trilogie, dozvídáme se spoustu informací o ZLOSINU, ale děj jako takový téměř žádný. Některé myšlenky se dost opakuji a kniha je zbytečně natahovaná ke konci, který znáte ještě než knihu začněte číst.


Na zabití
? - červenec 2019
Na zabití 2015, P. Swanson

Teda, to bylo víc vražd, než v Midsomeru! :-) Teď vážně, moc dobrý psychothriller! Ted byl prima sympaťák, Lily trochu pošahaná, ale sexy, takže to nevadí. Příběh dobře gradoval, čekal mě nejeden šokující zvrat, tím víc napínavý, jak se střídaly kapitoly z pohledů různých postav. Opravdu můžu doporučit! Konec byl supr.


Půl krále
? - červen 2019
Půl krále 2018, J. Abercrombie

Za všechny padlé doufám, že z něj bude dobrý král.


Hon na ovci
? - červen 2019
Hon na ovci 2016, H. Murakami

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh, skvělé postavy a k tomu je to neskutečně čtivé!!


Rosemary má děťátko
? - červen 2019
Rosemary má děťátko 2009, I. Levin

Výborné! Konec byl sakra napínavý a až do té chvíle jsem knihu vůbec nepovažovala za horor. Takový pocit bezmoci nikdy nechci zažít, jde z toho hrůza jen při čtení. V jednu chvíli jsem ani já nevěděla, komu můžu věřit. A co teprve Ro! Navíc se kniha moc dobře četla. Co víc si přát!


Ten, kdo stojí v koutě
? - červen 2019
Ten, kdo stojí v koutě 2012, S. Chbosky


Slunečnice
? - červen 2019
Slunečnice 2018, S. Winman

3,5 hvězdičky.. A asi už nikdy nedostanu z hlavy písničku Wanderwall... Za mě trochu zklamání, nemám ráda takovýhle styl psaní - strohé krátké věty, takové jednoduché a hlavně bez emocí, kdy plyne jedna myšlenka za druhou. Přímá řeč bez uvozovek! Začátek se mi nelíbil, později jsem se do příběhu už víceméně ponořila, ale i tak mi byly hlavní postavy vzdálené. Příběh skáče mezi minulostí a přítomností, vracíme se ke vzpomínkám hlavních postav Ellise a Michaela. Musím říct, že část s Ellisem mě bavila víc. Nicméně postavy a očividně komplikovaný vztah mezi nimi, dostaly podle mě málo prostoru a kniha na mě nepůsobila uceleně.


Na východ od ráje
? - červen 2019
Na východ od ráje 2006, J. Steinbeck

Nádherná kniha!


Dívka s jahodami
? - květen 2019
Dívka s jahodami 2016, L. Stromme


Jednou časně zrána
? - květen 2019
Jednou časně zrána 2016, V. Baily

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala. Příběh plyne pozvolna, není tolik akční, ale četl se mi moc příjemně, některé chvíle, například čekání na vlak na nádraží, byly napínavé. Příběh Daniela je smutný, plný emocí a utajovaných pravd. Hlavní hrdinka, silná žena, mi byla velmi sympatická. Někdy se autorka zdržovala podle mě zbytečnými popisy, dokáže ale udržet čtenáře a překvapit. Kniha se mi moc líbila.


A bůh se odmlčel
? - květen 2019
A bůh se odmlčel 2012, J. Yallop

Ve finále to nebyla špatná knížka, příběh se mi celkem líbil, dokázal i překvapit. Ale není to nejlépe napsané. Často jsem musela číst mezi řádky, abych pochopila, co se událo. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, občas mi přišla i vyloženě hloupá, taková husa. Vojáka jsem ale měla celkem ráda. Pro mě to tedy dost zachraňovaly části z minulosti. Spousta věcí mi přišla nedořešená, autorka je prostě utla. Bláhově jsem čekala silný romantický příběh. Nebylo to ono..tři hvězdy


Dracula
? - duben 2019
Dracula 1997, B. Stoker


Dej mi své jméno
? - duben 2019
Dej mi své jméno 2018, A. Aciman


Ledový drak
? - duben 2019
Ledový drak 2008, G. R. R. Martin


Rozvaliny Gorlanu
? - duben 2019
Rozvaliny Gorlanu 2008, J. Flanagan


Betonová zahrada
? - duben 2019
Betonová zahrada 2002, I. McEwan

Odporné a mrazivé, ale pořád velmi čtivé a zajímavé. Jen tam občas byly velké skoky z jedné scény do druhé, nerozuměla jsem postavám, proč co dělají, všichni byli takoví chladní. Alespoň Derek mě trochu vracel do reality.


Temnými hvozdy
? - únor 2019
Temnými hvozdy 2017, E. Carroll


Vykoupení
? - leden 2019
Vykoupení 1935, J. Schneider

Taková trochu telenovela, ale bylo to čtivé a romantické..I když na dnešní poměry už poněkud zastaralé.


Pečovatel
? - prosinec 2018
Pečovatel 2004, M. Hayder

Tohle byla fakt slabota, docela lituji, že jsem tak urputně sháněla a kupovala celou sérii. Vadilo mi snad všechno, vyšetřovací tým nedělá nic jiného, než že chlastá, všechny ženský svádí Cafferyho (boooooože),Caffery má depky, Rebecca je histerka. Fakt nechápu ty jejich hádky, oba jsou tak pitomě tvrdohlaví. Případ sám byl jedna velká nuda. K rozuzlení...ach jo...žádný důkazy, nic, a těch 250 stránek předtím jsem četla jako k čemu. Prostě blbost, nelogické spojitosti. Divně uchopený happy end...u poznámky toho dělníka jsem fakt měla chuť knížkou mrsknout o zem. Jediná část, kdy mě čtení bavilo bylo 8 stránek o Stevenovi... A Cafferyho jednání třeba například s Tracey mě fakt zařáželo. A vůbec vždyť on není tak skvělý detektiv, nebo tomu nerozumím, nebo já nevím!? Ale za tohle chování by měl chlapeček dávno padáka, no ne? Nechápu to, další díly, které jsem četla, byly fakt dobré.. Dobře, je to beletrie a jo každý správný detektiv je pohledný samotářský alkoholik, s tím nemám problém, vždyť proto to čtu, ale tohle byla hrůza.


Lovec draků
? - prosinec 2018
Lovec draků 2007, K. Hosseini


Mapa z kostí
? - prosinec 2018
Mapa z kostí 2006, J. Rollins (pseudonym)

Biblická evangelia, Tři králové, supravodivé zmagnetizovatelné zlato, Egypt, Alexandr Veliký, Sedm divů světa, Řecká mytologie, sadistický záporák, zrada na každém kroku, superinteligentní a vševědoucí členové Sigmy, romantická lovestory... No to už bylo na mě trochu moc. Ani po přečtení nemám ponětí, k čemu jsme jako měli dospět, co byl tedy cíl Dračího Dvora?? K čemu ty příběhy od Vigora.. Dohromady to vůbec nedávalo smysl. Tenhle díl za mě dost slabý. Jasně, akce, napětí ani humor nechybí...Ale jinak nic moc tentokrát.


1 2 3 4 >