Denninka Denninka komentáře u knih

To To Stephen King

Ke knížce jsem se odhodlala až po shlídnutí filmu, který mě dost bavil aniž bych věděla dopředu, o co přesně tam půjde. To byla moje první kingovka a musím teda pochválit autorovu fantazii, někdy mě opravdu dostávalo, co se všechno nedočtu. Moc se mi líbily postavy a kontrast dětství a hororu se mi líbilo. Jediné co můžu vytknout, je délka příběhu, moc mě nebavily mezihry a zklamal mě trochu konec, ten mi celkově k příběhu moc neseděl. Ale jinak knížka super.

26.02.2018 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Nebyl to pro mě typ knihy, u který by mě příběh zcela pohltil. Na mě až moc podrobně popisné. Po celou dobu čtení mě držela atmosféra tajemství, které bude na konci vyjasněno a to příběh hezky zakončilo. Ale mezi TOP knížky nemohu zařadit.

06.10.2017 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Knížka opět hezká, ale už to nebylo úplně ono jako Psí poslání. Přišlo mi, že autor více dává do popředí příběh lidí než samotného pejska. Ale když se na oba díly podívám zpětně, tak je to hezký jeden příběh, nad kterým jsem se několikrát dojala, což se mi u žádných knížek ještě nestalo :-) Doporučuju všem pejskařům.

06.08.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherná a zároveň smutná knížka!!! Každý, kdo má rád pejsky, by si jí neměl nechat ujít. U knížky jsem brečela a smála se zároveň. A teď mě čeká pokračování.

10.07.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Opět pohodové a úsměvné čtení. Možná mi Erotikon přišel o něco vtipnější, ale tenhle příběh byl originální o 2 různé pohledy na celý příběh a o to víc jsem si to celé užila. Doporučuji :-)

14.12.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Název knížky mě naprvní pohled zaujal a nezklamal mě pak ani obsah. Místy byl děj až moc na mě drsný, do detailu popsaný, ale i tak jsem se u čtení vůbec nenudila. Až do konce jsem byla napnutá, jak celý příbě dopadne. Během čtení jsem se do období 16.století úplně vžila a jsem ráda, že jsem tuto dobu nezažila.

17.08.2016 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knížka se pěkně četla. Co se mi v knížkách líbí, tak je střídání postav a časové prolínání a to přesně tato knížka splnila. Děj byl moc zajímavý a určitě další knížku od autory vyzkouším.

20.05.2016 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Asi jsem se nechala zlákat popiskem na obálce knížky, kde je zmíněn Harry Potter. Při čtení knížky jsem se musla přemlouvat, abych to dočetla. Děj mě vůbec nezaujal a místy jsem se úplně ztrácela, kdo je kdo a kde se děj odehrává. Další díly možná časem, jen ze zvědavosti.

17.04.2016 2 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Mě knížka bavila. Chvílemi mi Pat připomínal dokonce i Forresta Gumpa, hlavně kvůli tomu častýmu běhání :-) Souhlasím s již zmíněným komentářem, že scén z fotbalu bylo trochu víc, ale ani to nemění na mém hodnocení. A teď si můžu konečně pustit už dlouho slibovaný film.

18.03.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Celá série Vraní dívka se mi velmi líbila. Jen z toho velkého počtu postav jsem se občas ztrácela a na závěr jsem čekala větší oficiální rozuzlení, ale jinak hodně podařená temná kriminálka.

14.09.2015 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tuto knížku jsem četla po Malém pražském erotikonu a opět mě autor mile naladil. Knížka se četla úplně sama a jen doufám, že pan Hartl brzy napíše něco nového.

16.07.2015 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Chcete někdo letní pohodou knížku? Tak to je přesně Malý pražský erotikon. Hodnotím to jen kladně, vtipné scénky a někdy i absurdní situace, ale to mě právě na knížkách baví, co vše je lidská mysl schopná vymyslet a pan Hartl nápady tedy nešetří :-)

30.06.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih patří k nejzajímavějším knížkám, které jsem dosud četla. Nejen, že tématika židů v 2. světové válce mě zajímá, proto jsem si jí i vybrala, ale styl psaní tuto knížku ještě povznesl. Za originální považuji Smrt v roli vypravěčky. Knížka byla místy úsměvná i navzdory té době, v které děj se odehrává. Včera jsem knížku dočetla a pro porovnání se chystám podívat na film.

06.05.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druhý díl se mi o chloupek líbil víc než ten první. Byl dobrodružnější, více fotografií a závěr byl pro mě nečekaný. Těším se na další pokračování.

13.04.2015 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Hodnotím velice kladně originální pojetí knihy, kdy příběh je vyprávěn z pohledu malého chlapce. Ze začátku mi trvalo nějakou chvíli než jsem si zvykla na způsob vyjadřování, ale pak se četla knížka téměř sama.

05.03.2015 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Dávám k hodnocení plný počet, protože druhý díl Vraní dívky byl opravdu lepší. Kniha se četla sama a konec mě velmi překvapil. Moc se těším na další díl.

18.01.2015 5 z 5

Překvapilo mě, že je tu tolik rozdílných názorů na tuto knihu, a proto jsem sama byla zvědavá, jak se bude knížka líbit mě. Mě se Stařík líbil, je to zase něco jiného a kromě jedné části jsem se opravdu bavila. Pak jsem si hned pustila film, ale nenadchnul mě. Možná to bylo i tou švédštinou, ale samotný děj nebyl pro mě tak záživný, jako tomu bylo v knize, kde toho bylo mnohem více. Analfabetku také plánuji zařadit do mé knihovny, ale až časem.

13.08.2014

Prvootec Prvootec David Vais

Zajímavě pojaté období prvního roku dítěte a jeho vliv na rodiče, tady zejména na otce. Koupila jsem si knížku v těhotenství a čtení mě pobavilo.

30.08.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavá krimi. Líbilo se mi pojetí střídání dvou postav vyprávějící stejný příběh.

22.03.2018 3 z 5

Tento díl byl podle mě hodně slabý. Dočetla jsem to už jen z principu. To že autor vymýšlí nereálné situace mi nevadí, na to jsem si u něj už zvykla, ale tento děj mě ničím nezaujal. Stařík nejlepší i Analfabetka se mi líbila, ale tohle bohužel ne.

16.03.2017 2 z 5