dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Než jsem knihu vzala do ruky, sama jsem byla zvědavá, do které skupiny čtenářů se zařadím. Protože mi přijde, že kniha Ukaž mi má bud výborné hodnocení a nebo naopak jako úplný propadák :-D Já naštěstí musím říci, že se řadím do té první skupiny. Kniha mě opravdu bavila, byla neskutečně čtivá a místy mě donutila se taky zamyslet. Ocenila jsem i „poznatky a zajímavosti“, které byly vždy na začátku kapitoly. To že byl Lukasz blbec, asi úplně zmiňovat nemusím. Jednu hvězdičku ubírám za ten konec, protože mi úplně nesedl. Každopádně čtení jsem si užila a těším se na další knihy od autora.

24.01.2023 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Série Těžká kláda nám v rámci svého žánru nepřinesla absolutně nic nového :-) Myslím, že v erotických románech asi není nic, co by mě ještě mohlo překvapit. Autorka tady vsadila především na obroooooooovské ego hlavního hrdiny :-) Jinak je to taková ta klasika, neurazí - nenadchne. Velké plus knihy je čtivost, jde to opravdu samo, takže s knihou neztratíte příliš času a občas se i usmějete pod vousy. Každopádně nic nového nás tady nepotkalo :-)

09.01.2023 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Krásný a velmi bolestný příběh. Jen těžko si dovedeme představit, čím si lidé, jako je August v životě musejí dnes a denně procházet.. myslím, že knihu by si spoustu lidí mělo přečíst už jen z důvodu, aby pochopili.. jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě na ni nikdy nezapomenu.

18.12.2022 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Pokračování Savage triology mě určitě bavilo více, než předchozí díl. Autorka konečně vynechala úchylná slovní spojení, která mě v předchozím díle doslova ničila a zaměřila se tentokrát více na dějovou stránku. Je fakt, že "číči" se asi jen tak nezbavíme, ale určitě je kniha čtivá a bude vás bavit. Závěr knihy zůstal opět úplně otevřený a autorka si skvěle nachystala prostor na další díl, který si nutně budete chtít přečíst, protože vás bude zajímat, jak tohle všechno dopadne :-) Takže pokud hledáte oddechovou literaturu na pár večerů, určitě Neústupnou princeznu doporučuji. :-)

30.11.2022 4 z 5

Poslední opuštěná dívka Poslední opuštěná dívka Lisa Unger

Druhá přečtená kniha od této autorky a musím říci, že jsem opět byla spokojena. Možná bych i řekla, že mě kniha bavila o něco víc, než Cizinky ve vlaku. Ze začátku jsem měla trošku problém se stylem, jakým je kniha psaná - forma vyprávění mi úplně nesedla. Každopádně po chvíli jsem se do knihy začetla a zvykla si na to. V příběhu se nám prolíná minulost s přítomností, ale autorka vše dobře oddělila, takže čtenář bez problémů přechází z jednoho období do druhého, aniž by se v ději ztrácel. Závěr knihy se mi líbil, byl napínavý a možná trošku i dojemný. Celkově hodnotím 4,5 hvězdičky a do budoucna si ráda přečtu i další knihy od této autorky :-)

13.11.2022 4 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Druhý díl této série jsem četla s velkým časovým rozestupem, proto jsem trošku tápala v souvislostech, co se týkají života obou vyšetřovatelek :-) Každopádně kniha se mi četla dobře, děj nebyl nijak zbytečně natahovaný a já si to užila. Je fakt, že v rámci svého žánru tato kniha není nijak výjimečná, ale na druhou stranu určitě není špatná a těším se na pokračování této série. :-) Měla bych ovšem menší výtku a to, že nechápu, že nejprve v případu neskutečně tápají a pak mávnutím kouzelného proutku vše do sebe zapadne.. Na tom by se dalo určitě zapracovat, aby to nebyl takový skok, ale postupný vývoj případu. Ovšem obě hlavní vyšetřovatelky jsou fajn ženské a tvoří skvělou vyšetřovatelskou dvojici!

09.10.2022 4 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Výborně napsaný thriller, který mě chytil od první stránky a nepustil až do samého konce. Mám opravdu ráda knihy, kdy se nám postupně odkrývají tajemství a objevují se kostlivci ze skříně. Úplně jsem se vžila do kůže Alexe a prožívala jsem s ním celý příběh. Místy mi ho bylo až líto, jak se pohyboval na tenkém ledě a neustále odkrýval další tajemství a vzpomínky. Velmi také oceňuji prostředí, ve kterém se děj odehrával. Je vidět, že si s tím autor dal opravdu záležet, aby vše vykreslil do posledního detailu. Celkově jsem závěr knihy maličko odhadla, ale ve finále stejně přišlo velké překvapení, které mě tedy ani ve snu nenapadlo. Mrzí mě, že od autora u nás zatím vyšla pouze tato kniha. Doufám, že se dočkáme překladu i dalších knih! :-)

17.09.2022 5 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

U této knihy musím říci, že přišlo velké zklamání. Nápad na knihu by to byl dobrý, ale mě absolutně nesedl styl, kterým byla kniha napsaná. Když k tomu přidám velké množství postav a neustálé skákání z minulosti do přítomnosti, tak z toho vznikl jeden velký chaos. Místy jsem se přistihla, že vůbec nevím, co čtu. Bohužel tedy dávám pouze dvě hvězdičky, protože tohle se fakt nepovedlo. Přitom z tohoto tématu se dalo mnohé vytěžit, ale bohužel...

17.09.2022 2 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Druhý díl byl z mého pohledu trošku slabší, ale i tak v rámci svého žánru pořád povedený. Je pravdou, že mi Ruby a její paličatost lezla trošku na nervy, ale celkově se mi kniha líbila. Líbí se mi, jak autorka nechává závěr knihy otevřený, aby se čtenář měl na co těšit do dalšího dílu. Takže se na něj vrhnu co nevidět :-)

29.06.2022 4 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Jak už jsem místy byla u některých dílů zklamaná, tak tady musím říci, že to bylo důstojné zakončení celé série :-) Od začátku jsem se smála a užívala si celý příběh :-) Autorka tentokrát nesázela jen na erotickou zápletku, ale dala si více záležet na celkovém příběhu knihy. Nell mi místy trošku připomínala Natašu z prvního dílu, který já řadím s Třešničkami mezi nejlepší z celé série :-) .. Jsem ráda, že autorka tuto sérii již ukončila, protože myslím, že už by nám stejně více nabídnout nemohla, ale i když to nebyl nejlepší díl, jsem ráda, že to nebyl úplný propadák a já si mohla čtení náležitě užít :-) Dokonce i William s babičkou byli snesitelní! :D

28.06.2022 4 z 5

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Knihy od této autorky mě neskutečně baví. Líbí se mi kombinace erotiky, sarkasmu, humoru ale i menší krimi zápletky. Jsem ráda, že v knize není hlavním bodem erotika, ale je tu prostor i pro příběh a nějaké to vyšetřování. Série Prokurátor se mi moc líbila a i Kolotoč se čte velmi dobře a jsem ráda, že mám před sebou ještě další pokračování :-)

14.02.2022 5 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Kniha se mi velmi líbila. Měla opravdu velmi zajímavý námět, místy byla pochmurná, místy až smutná a jindy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Celkové téma knihy je opravdu hrozné, když si člověk představí, že to je opravdu možné. Hvězdičku ubírám, jelikož jsem cca od poloviny odhadovala kudy se příběh bude odvíjet. Ale i tak byla kniha čtivá, mrazivá a já jí s klidným svědomím doporučím dál.

12.01.2022 4 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Bohužel za mě tedy nejslabší kniha, co jsem od autorky četla. Banán i Třešničky byly skvělé, ale tady tomu prostě něco chybělo. Nebyl tam žádný náboj a nebýt Williama, tak se v knize vlastně ani nic nestalo. Obě hlavní postavy mi přišly extrémně nudné a do čtení jsem se musela opravdu místy nutit. Závěr knihy to trošku vylepšil, ale celkový dojem z knihy je spíše zklamání. Doufám, že Jeho balík bude zase pokračovat v duchu Banána a Třešniček.. :-)

01.12.2021 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Tentokrát bych řekla, že díl byl o něco slabší, než předchozí. Ale i tak se kniha četla velmi dobře. Autorka překvapila, že se pustila do vyprávění ve více časových horizontech, kde se nám na závěr vše spojilo v jeden celistvý příběh. Doufám, že toto není zakončení celé série a že ještě nějaký ten díl napíše :-)

14.11.2021 4 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Ze začátku knihy jsem měla trošku obavy, že mě nebude bavit. Trošku mě mátla forma DU a tak nějak celkově se to vleklo. Když jsem však četla další strany, milovala jsem knihu víc a víc. Ve finále jsem ji dočetla během pár dní. Je fakt, že místy jsem si hodně vzpomněla na knížku Andílek, ale to ničemu nevadilo. Podobnost tam sice místy byla, ale těchto psycho-románů s dětma není nikdy dost :-) každopádně knihu bych asi úplně neoznačila jako thriller, spíše bych to viděla jako psychologický román :-)

06.08.2021 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) Tentokrát se mé hodnocení přehouplo přes 3 hvězdičky :-) Za mě zatím nejlepší ze série, možná je to tím, že jsem si zvykla na více vyšetřovacích linek i množství postav (naštěstí jich v tomto díle nebylo tolik). Jediné co, tak chování Teodora i Matildy mi fakt leze na nervy, nejraději bych jim místo Fabiana dala pár facek :D Každopádně kniha super a těším se na uzavření série v podobě X způsobů smrti, jelikož plno věcí zůstalo nevyřešených.. :-) PS: Snad se dočkáme i Dunji...

19.11.2020 4 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Tuhle knihu by si měli povinně všichni přečíst, já to zvládla za jedno odpoledne :) A i kdyby si člověk měl zapamatovat jen jednu věc, je to úspěch! Parádní kniha plná humoru, nadsázky a příběhů ze života, které vám uvíznou v paměti. Za mě naprostá paráda. Vítkovo příspěvky jsem sledovala i na fb, sledovala jsem i jeho pořad na Mall.cz. Doufám, že v psaní bude dál pokračovat a třeba se někdy dočkáme i další knihy.

Jediné menší mínus - ta kniha se mi strašně špatně držela v ruce, tyhle malé a těžko ohebné formáty nejsou zvykem :D Ale to je jen taková kosmetická..Dávám plný počet! :-)

04.08.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Knihy jsem začala číst postupně. Je to tedy druhá kniha s komisařem Linnou a musím říci, že mnohem lepší, než Hypnotizér. Kniha mi přišla více propracovaná a děj příjemně plynul. Ze začátku jsem měla strach, že mě nebude bavit, protože politika mě moc nebaví, ale opak byl pravdou. Opravdu jsem byla napnutá a místy mi bušilo srdce a čekala jsem, co se stane dál. U knih se mi líbí, jak autoři střídají různé úhly pohledu a postavy. Doufám, že kvalita ostatních knih bude minimálně stejná, jako u tohoto dílu. A teď už hurá na Svědkyni ohně :)

08.05.2020 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Nevím proč, ale vůbec jsem se do knihy nemohla nějak dostat. První kniha Není úniku byla za mne jednoznačně lepší, ta mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat. Tady to na mě bylo už moc přitažené za vlasy, chvílemi jsem fakt netušila, co se to vlastně děje.. Myslím, že další knihy od tohoto autora (pokud budou) číst asi už nebudu..

08.09.2019 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Páni, to zase byla jízda. Začátek sice nudný, ale pak se člověk začte a nemůže knihu odložit. Posledních pár stran jsem doslova hltala a srdce mi bušilo jako o závod. Jediná výtka je v tom, že některé pasáže byly hrozně zdlouhavě popisovány. Člověk, který vědě nerozumí, tak stejně úplně nepochopil, co to tam Theo kouzlí :D Ale jinak bezvadný a doufám, že budou i další díly :)

16.05.2019 4 z 5