dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Skvělý, boží, nejlepší, já nemám prostě slov :-) Marsonsová je pro mě srdeční záležitost a opět se ukázalo, že autorka je opravdu neskutečná a má nám stále co nabídnout. Kniha má náboj od první stránky, krátké kapitoly se čtou doslova samy a než se nadějete, jste na konci knihy. Tentokrát v knize nebylo úplně takové napětí, které by mi působilo infarktové stavy, ale i tak jsem se u čtení neskutečně bavila. Námět sekt byl brilantní a já jsem s napětím očekávala, jak se příběh bude dále vyvíjet. Jsem ráda, že jsme se opět setkali s mladičkou Tiffany a doufám, že v dalších dílech ještě dostane prostor ukázat, co v ní je :-) Snad se brzy dočkáme dalšího dílu, protože už teď se nemůžu dočkat, co na Kim a její partu čeká :-)

13.06.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tedy já smekám klobouk a tleskám. Lisa Regan se po právu řadí mezi mé nejoblíbenější autory. Protože to, co dokázala napsat v tomto díle je úplně neuvěřitelné. Příběh mě neskutečně pohltil, užívala jsem si každou stránku a s napětím jsem očekávala, jak celá kniha dopadne. Josiina minulost je velmi bolavá, ale jsem ráda, že jsme dostali možnost se o všem dozvědět takto brzy a nemusíme čekat na další díly. Autorka umí psát svižně, ale zároveň klade velký důraz na detail a dává si záležet na tom, aby vše do sebe zapadlo do posledního kousíčku. Opravdu parádní díl a já se už nemůžu dočkat, až se pustím do čtvrtého pokračování této skvělé série! :-)

15.10.2023 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další neskutečný díl, který byl plný napětí :-) Opravdu u těchto knih oceňuji, že s každým dílem se nám postupně otvírá minulost Kim. Je to taková skládačka, kdy s každým dalším dílem přidáme puzzlík do skládačky. Líbí se mi, že i tentokrát byly dvě dějové linky, které se nám na konci příběhu spojily do jednoho. Jen proboha, můžete někdo už dát Kim a jejím kolegům zbraň? Jako jít do akce jenom s nožem, to opravdu nepochopím. Každopádně posledních 100 stran jsem přečetla na jeden zátah, protože to nešlo odložit. Srdce jsem měla až v krku a užívala jsem to do poslední chvíle. :-)

30.01.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Skvělý začátek nové detektivní série. Částečně jsem pachatele odhalila, ale celkovou pravdu se mi uhodnout nepodařilo :-) Postava Kim mě hrozně moc bavila a při postupném odkrývání její minulosti mi běhal mráz po zádech. Velmi doufám, že se v dalších dílech dozvíme více z její minulosti. Těším se na další pokračování a doufám, že mě tato série bude bavit :-)

12.12.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Ellison je prostě borec! Málo která série má takto zvyšující se kvalitu! Opravdu klobouk dolů, autorka umí zaujmout a ta kniha vás nepustí, dokud jí nedočtete. A ten konec? Proč? Chci okamžitě, nahned teď další díl! :-) Opravdu boží série!!!

03.06.2021 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Konečně jsme se dočkali pokračování série s Erikou Fosterovou. Musím říci, že ač mám Kate ráda, tak Erika a její banda mi neskutečně chyběla. Robert Bryndza opět ukázal, proč je mým nejoblíbenějším autorem. Zase se mu povedlo napsat neskutečně dobrou detektivku se skvělou zápletkou. Znovu a znovu mě přesvědčuje o tom, že jeho knížky si musíte přečíst za každou cenu. Kniha měla krátké a svižné kapitoly, které vám doslova mizí pod rukama a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou. Vraha jsem trošku odhadla, ale bylo to spíš střílení od boku, než můj přesný tip :-) Jsem ráda, že mě autor nezklamal a já doufám, že další díl s Erikou na sebe tentokrát nenechá dlouho čekat! :-)

18.12.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Opravdu krásná kniha, která mě chytila za srdce. Člověk si u čtení uvědomí plno věcí, ale musím říci, že místy mi bylo z lidské rasy opravdu smutno. Z tohoto důvodu si pravděpodobně nepustím film, protože vidět na živo některá zvěrstva asi úplně nepotřebuji. Kniha je doplněna i o nádherné ilustrace. Určitě doporučuji si ji přečíst, je to čtení na jedno propršené odpoledne :-)

23.02.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět další neuvěřitelný příběh. Moc se mi líbí, jak má příběh dvě dějové linky, ale pořád zůstává jasný a srozumitelný. Angela je naprostý profesionál ve svém oboru. Umí čtenáře zaujmout a její knihy vás vtáhnou do děje a bude vás to nutit číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám máte knihu tak rychle za sebou, že si na konci říkáte, kdy že jste to vlastně stihli přečíst? Oceňuji, že všemi knihami je vedená hlavní dějová linka s Kim, kdy se pokaždé dozvíme něco z její černé minulosti. Opravdu smekám a těším se na další díly, i když vím, že už mi jich bohužel moc nezbývá :-)

08.02.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Přečtení druhého dílu ze série na sebe nenechalo dlouho čekat. Opět to byla parádní jízda plná zvratů, napětí a tentokrát i bolesti. Opět se nám odkryla minulost Kim a musím se přiznat, že jsem i uronila slzu. Tento díl byl zaměřený na psychickou hru a autorce se tohle opravdu povedlo. Souběžně se v knize vyšetřují dva případy a i když u jednoho je jasné, o co jde, i tak mě to neskutečně bavilo. Určitě doporučuji se do téhle série pustit a já se teď jdu vrhnout na třetí díl, tak jsem zvědavá, co si na nás autorka nachystala :-)

14.12.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato kniha mne velmi zasáhla. Řadí se mezi první knihu s tématem židovství, jakou jsem přečetla. Poutavý příběh, který nenechá čtenáře chladného a neustále ho nutí nad tím vším přemýšlet. Člověk si uvědomí plno věcí a opravdu jsem vděčná za dobu, ve které žijeme. Autorka vše popsala natolik autenticky, že jsem si někdy až moc živě představovala hrůzy, které se v koncentračních táborech děly.

23.08.2018 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Za sebe se musím přiznat, že postava Davida mi úplně neskutečně přirostla k srdci. Líbí se mi styl jeho práce a tentokrát musím ocenit, že to nebylo tolik bezhlavé, jako tomu bylo v prvním díle. Je jasný, že pořád jsou chvíle, kdy má více štěstí než rozumu, ale to tak k těmto příběhům patří. Přeci nám hlavní postavu nezabijí hned v prvním díle, že? :-) Celkově je dějová linka dobře promyšlená, a i když jsem pachatele odhalila o něco dříve, vůbec mi to nevadilo. Moc se těším na další díly a doufám, že mě budou bavit stejně, jako první dva.

15.10.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Opět neskutečná jízda plná překvapení. Prvních cca padesát stran bylo dobrých, ale pak překvapivě přišla část knihy, která mě prostě nudila. Přišlo mi, že se tam toho příliš moc nedělo, pořád se přejíždělo z jedné části země do druhé a věci spolu zdánlivě nesouvisely. Ale naštěstí jsem knihu nevzdala, vydržela a díky za to! Pak přišla smršť a já hltala stránky jako divoká. Strašně moc oceňuji to, jaký má autor smysl pro detail. Vše bylo v závěru dokonale vysvětleno a objasněno a i když už víte, kdo je pachatel i tak vás čeká ještě několik desítek stran, díky kterým vše do sebe zapadne. Tilly a Poe jsou mojí oblíbenou dvojicí a já už se nemůžu dočkat, až se s nimi znovu setkám :-)

30.06.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

V knize Pavouk tentokrát dostala hodně prostoru Saga Bauerová, která musí společně s týmem vyřešit zapeklitý případ vražd, kdy pachatel posílá Saze cínové figurky s nápovědou o další oběti a místě, kde se vražda stane. Celkově je příběh opravdu brutální a autoři nás opravdu nešetří. Při čtení knihy mi neustále běhal mráz po zádech, místy mi opravdu bušilo srdce jako splašené a já hltala stránku za stránkou. Je pravda, že pachatele zjistíme poměrně brzy, ale ani to neubírá knize čtivost – ba naopak. Dostaneme se do hlavy zločince a závěrečné rozuzlení je prostě skvělé. Jediné, co bych už ocenila, aby Jurek Walter už pro jednou zůstal u ledu a více jsme se k němu nevraceli. I přes to knihu hodnotím plným počtem hvězd a smekám před autory, protože jejich knihy jsou opravdu neskutečně promyšlené a propracované a já se k nim vždy budu ráda vracet.

15.01.2023 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Knihy od této autorky neumím, snad až na jednu výjimku hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. Zase se budu opakovat, ale skvělá kniha. Tentokrát jsme otevřeli Kiminu skříň plnou strašidelných kostlivců a ukázaly se nám ošklivé vzpomínky na její dětství a minulost. Po tomto dílu zase o něco víc chápeme, proč je Kim, jaká je. Jsem zvědavá na další díl, ale jsem opravdu smutná, že mi jich už zbývá tak málo :-)

27.03.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Další strhující jízda v podání Angely Marsonsové. Tato autorka umí psát neuvěřitelně čtivé příběhy, které mě opravdu baví. Na začátku knihy jsem si říkala: " Bože, to jako na více jak 400 stránkách budeme řešit únos dětí? To mě v půlce přestane bavit..." Ale opak byl pravdou. Příběh mě neskutečně pohltil a já se těšila na každou další kapitolu. Je pravda, že teda nechápu, jak policistka může u sebe nemít zbraň a další jiné drobné nesmyslnosti, ale budiž.. Já jsem se skvěle bavila a oceňuji, že i tentokrát jsme se dočkali dvou vyšetřovacích linek. Už se nemůžu dočkat, jaká překvapení pro mě schovává čtvrtý díl :-)

18.12.2021 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Za mě asi nejlepší díl celé série. Neskutečně napínavý děj, kdy sice možná tušíte, kdo by to mohl být, ale stejně vás to celé dostane. Kniha je opravdu čtivě napsaná, já se začetla a najednou koukám a polovina knihy byla za mnou. Lottie s Boydem tvoří dokonalou dvojku a oběma bych jim přála, aby našli to, co hledají. Rodina Lottie se opět bude otřásat v základech a odkryje se nám pár dalších střípků z minulosti. I tentokrát dávám pět hvězdiček, to prostě nejde jinak. A já jen doufám, že další díly na sebe nenechají dlouho čekat.

12.09.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět velmi silný a poutavý příběh. Kniha mě bavila od první do poslední věty. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, kdo za tím vším stojí. Už nedočkavě vyhlížím další díl, protože tahle autorka mě vážně baví. Dobrá práce a určitě doporučuji přečíst oba díly :-)

29.03.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělé čtení, od začátku do konce jsem byla napnutá a nemohla jsem přestat číst. Velmi se těším na další pokračování od tohoto autora

23.08.2018 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Druhý díl z této série opět nešetří na brutálnostech a od samého začátku do toho autorka šlape z plných sil. Líbí se mi, že příběh má spád, autorka zbytečně nezbíhá do detailů, které by odváděly pozornost a je zde kladen důraz na detail a vše je postupně dokonale vysvětleno. Jen možná bych už maličko ubrala na tom, co všechno se dozvídáme o hlavních hrdinech, protože v jednu chvíli bych řekla, že se spíše řešily životní osudy vyšetřovatelů, než příběh jako takový. Ale vzhledem k tomu, že jsem si Luca i Avu velmi oblíbila, tak mi to vlastně ani tolik nevadilo. Samotný příběh je místy opravdu brutální, ale pořád jsem čtení zvládala lépe, než "zubaře" v prvním díle :-D Jsem zvědavá, co nás čeká v pokračování, ale zatím je to pro mě velmi slibný začátek celé série.

30.04.2023 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Za mě velmi povedený začátek série, do které jsem se po dlouhé době konečně pustila. Musím říci, že Frost je velký sympaťák a jako vyšetřovatel mi velmi sedí. Kniha se mi četla dobře a i když jsem pachatele úplně netrefila, tak jsem si čtení užívala každou chvilkou. Určitě se těším na pokračování této série.

31.07.2022 4 z 5