Denčaa Denčaa komentáře u knih

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Kniha se mi celkem líbila. Hlavně její design. Avšak její obsah mi mnohdy připadal napsaný jak pro náctileté holčičky, začátečnice, které potřebují zasvětit do tajů krásy, módy, vkusu a podobných věcí o kterách holky pojednávají.

06.03.2016 4 z 5

Pomsta Pomsta Martina Cole

Dlouho jsem se rozhodovala jaké hodnocení dám. Kniha nebyla špatná, ale přislo mi, že by se dala o polovinu zkrátit. Byl to zajímavý příběh, kde mě asi nejvíce překvapil konec, což jsem počítala, že se nestane. Libí se mi hlavně podtext příběhu - člověk který může mít vše nemá to hlavní, rodinu a lásku.

05.03.2016 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Od příběhu jsem čekala něco víc, ale v konečném důsledku to byla pěkná kniha. Člověk si sice v tomto případě všechno domyslí v průběhu čtení, avšak je to právě tak kniha, která je ideální pro relax. Nezatíží hlavu, ale jste spokojení s dějem. Je tam všechno - láska, nepřátelství, tajemství a zvrat v podobě rodiny, kterou jsem absolutně nesnášela. Trochu mě tam štvala postava věcně píšící nepříjemné zprávy. Romantika jak má být a tuto spisovatelku rozhodně nezavrhuji a už koukám po další její knize.

01.02.2016 4 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Po přečtení prvního dílu jsem dala šanci i tomu druhému s tím, že pokud se příběh a celkový obsah knihy nikterak nezmění, tak po dalším díle už nesáhnu. Stalo se. Záleptka se nikterak nelišila. Ba co víc, zhoršila se. Příběh sám o sobě vypadá zajímavě, ale ve své podstatě mi příjde hodně nesmyslný. Příběh postavený na tom, že dva lidé jsou pro sebe to nejhorší, co je v životě potkalo mi vážně nedává smyls. Milostné scény jsem i přeskakovala, jelikož to bylo porád dokola. A najednou jsem byla na konci knihy..Další díl? Ne, děkuji.

22.01.2016 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tyto příběhy úžasně naladí na vánoční atmosféru a připomenou, že zázraky se opravdu dějí. Svátky jsou opravdu někdy bláznivý čas, ale také magický. Každý příběh byl jedinečný. Těžko však vyzdvihnout jeden z příběhů. Také humor nechyběl. Příběhy byly uvěřitelné, což jim dodává na kouzelnosti. A tady je důkaz, co všechno se může stát, když hodně nasněží.

14.12.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tajemství na každém kroku. Neuvěřitelně poutavý příběh mě úplně pohltil. Je to jedna z těch knih, kdy absolutně netušíte, jak se postavy nakonec zachovají. Každý příběh ženy byl úžasný a ještě lepší bylo, jak se propojovaly. Nejvíce mě dostal epilog. Ano, nikdy se nikdo nedoví co by bylo kdyby...

11.12.2015 5 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Jako první jsem viděla film, který mě úplně nadchl. Když jsem v knihkupectví zahlédla tuto knihu musela jsem ji mít a přečíst si ji. Bohužel to nebylo takové jako film, samozřejmě. Příběh sám o sobě se mi moc líbil. Dozvědět se, jak funguje taková Zoo je opravdu poučné a čtivé. Ale na druhou stranu se příběh trošku vlekl a byl hodně roztáhlý, takže u hodně pasáží jsem se nudila. Ale to se týká převážně jen začátku. Když už Benjamin Zoo vlastní a potýká se s nejrůznějšími starostmi a poznává veškerá zvířata, tak tehdy si mě kniha úplně získala. Nejvíc jsem se nasmála u pasáže s dikobrazem.

11.11.2015 3 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kniha mě moc nezaujala. Toto byl hodně klišé příběh a člověka tam nic moc nepřekvapilo. Kromě pár vtipných momentů příběh jede v zajetých kolejích. Škoda. Na toto téma už bylo napsáno spoustu knih a některé byly opravdu lépe zpracované, než tato. Nicméně, autorku nezavrhuji a přečtu si další z jejich příběhů. Dublin Street beru jako rozjezdovou cestu.

08.10.2015 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Úžasný závěr celé série. Nic bych tam asi nezměnila, vše dopadlo tak, jak mělo. Jen mě opravdu mrzí že je toto úplný konec. O těchto hrdinech bych četla až do aleluja. Možná bych si jen představovala lepší zakončení Izzy a Simona, ale i toto bylo moc pěkné.

28.09.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Jeden z nejkrásnějších příběhů, jaký jsem kdy četla. A zatím ten nejlepší od této spisovatelky. Na jejich knížkách se mi líbí, že člověk nemůže počítat s ničím, ani s dobrým koncem. Je to příjemná změna, od těch tuctových knih. Člověk se do knížky aspoň líp začte. Hlavní postavy si mě úplně získaly. No a když jde v příběhu i o bezpečí a ochranu zvířat, tak opravdu nemám co dodat...

02.09.2015 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Dávám sice stejné hodnocení jako prvnímu díle, ale tento mi přišel slabší. Prostě ze stany Abby to bylo lepší. Ale bylo fajn, doplnit si informace a pohledy na situace od Travise. Moc se těším na další pokračování, jelikož epilog vypadal dost lákavě.

27.08.2015 4 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Velice inspirativní kniha. Od začátku do konce čtete příběh člověka, který se rve o život a postavení v něm. Toto je pomyslná bible pro těžké chvíle. Obdiv, to je slovo, které vyjadřuje mé postavení k autorovi. Někdy život není fér, ale tady máme důkaz, že osud se dá změnit. Stačí jen bojovat. Doufám, že od tohoto autora příjde ještě nějaká kniha. Mínus dávám snad jen za občas vleklé pasáže a pražský slang, ale na to si člověk zvyknul. Naopak bych vyzdviha úžasné přirovnání snad ke všem věcem na světe.

16.08.2015 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Všem, kdo četli Bez naděje a chystají se na tuto knihu, radím, nečtěte je hned po sobě. Knihy jsou skoro stejné, ale i hodně odlišné. Ztracená naděje je super knížka, ale když čtete stejný děj dvakrát, je to trošku nuda. Ale začátek a konec, který v Beznaději nebyl, byl úžasný, to jsem přečetla jedním dechem. Střed knihy byl pro mě známý, ale z jiného pohledu to taky nebylo špatné. Ale i tak to dojme.

10.08.2015 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Tento díl byl naprosto skvělý. Projevila se mi u něj taková ta závislost na příběhu, kdy jsem musela číst pořád dál a dál. Oproti minulé knize byla tato nabitá vším, co v této sérii očekávám. Tady jsem opravu netušila, co se může stát. Milostné příběhy se dost vyostřily, takže jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Ale mrzí mě konec jednoho z párů na konci knihy. Možná že se tento díl stane mím nej. Ale už se těším na to pokračování, bohužel poslední.

05.08.2015 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Tento díl byl zatím asi nejslabší. Přislo mi, že je to nějaká rozjezdová plocha pro další dvě pokračování, tak snad se dočkám pořádné dávky démonů, lovců stínů, čarodějů apod. v ještě větší akci než doposud. Hlavně mi vadilo, že je tak velká část knihy věnovaná Simonovi, jelikož, jak už jsem řekla v komentáři na přechozí knihu, tuto postavu mám ráda nejméně. I hlavně po tom co udělal té malé holce. Ale na druhou stranu se rozběhlo mnoho milostných příběhů, s protěšky, které k sobě opravdu pasují (pro mě Magnus a Alec, ale samozřejmě i Clary a Jace). Kvůli všem postavám v knize doufám, že už se Clary naučí pořádně bojovat.

28.07.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Jedna z nejvíce emocionálních knih, za poslední dobu. Musím se přiznat, že prvních pár kapitol mě to moc nechytalo, ale jakmile tam bylo to tajemství, četla jsem dál a dál. Čekání na odhalení bylo hrozné, ale ještě horší ta pravá podstata příběhu. Když už si člověk myslel, že už toho víc být nemůže, dostal další sodu a profackování. Hodně krutý příběh, ale zároveň tak nádherný, až vám to trhá srdce. Bohužel, takové věci se opravdu dějí...to je na tom asi to nejsmutnější.

21.07.2015 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zase další úžasné pokračování! Do knihy jsem se docela hodně začetla. Hlavně z důvodu odhalení jak že to vlastně mezi Jacem a Clary je? Bylo to docela jasné, ale i tak jsem byla napjatá jak kšandy u kalhot. Pořád si nemůžu oblíbit postavu Simona. Nevím čím to je, ale tento pacholek mi příjde v příběhu docela zbytečný. Konečně se toho hodně objasnilo ohledně okruhu osob, s kterými měl Valentýn co dočinění. Ale mám ten pocit že o pravém Jonathanovi jsme neslišeli naposledy.

16.07.2015 5 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Už dlouho mě žádná kniha neoslovila tak moc, jako právě Americký sniper. V knize je vše, co v ní být má - akce, humoc, dojemné pasáže, poučné věty a láska. Po přečtení této publikace jsem měla pocit, jako bych Kyla opravdu znala. Zbytečně nic neokecával, šel rovnou k jádru věci, ale přitom se člověk dozví vše co potřebuje, možná i víc než potřebuje. Jeho život byl opravdu bohatý a tato kniha musela být asi hodně zkrácená, aby nepřesáhla úměrnou část pro běžného čtenáře. Je to trošku vlastenecky napsané, ale na druhou stranu, bylo to od něj hezké. Viděla jsem i film, takže vím, jak to s ním dopadlo. Škoda ztratit takového člověka a neobyčejnou osobnost,

09.07.2015 5 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Docela dobře se kniha četla. Je to taková ta romantická story, kde je více méně všechno předvídatelné. Trošku mě štvaly ty neustálé rozchody hlavních hrdinů, ale na druhou stranu, co jiného by se tam za drama dalo použít. Ale jinak příjemné počtení. Líbilo se mi prostředí Londýna i Říma, které dodávala na romatičnosti, ale i ponurosti. Jsem zvědavá, co dalšího vyjde od této autorky.

05.07.2015 4 z 5

Všechny jeho sny Všechny jeho sny C.C. Gibbs (p)

Konečně dočteno, sláva! Snad nikdy jsem u knihy tolikrát nepřemýšlela, jestli má cenu ji dočíst. Ale když člověk přeskočí ty sexuální pasáže, má zfouklou půlku knihy. Myšlenkové pochody postav byly snad ještě víc k neuvěření, než v předchozích dílech. Pořád jsem se ptala, jestli je toto možné. Upřímně, takovýchto dětí bych litovala...Od této spisovatelky už nejspíš nepřečtu ani čárku.

30.06.2015 2 z 5