Denčaa Denčaa komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tak dojemný příběh! Jojo opět předvedla, že mistriní ve vyprávění smutných příběhů, který Vás prostoupí až do morku kostí. Naštěstí konec nebyl takový jako u knihy Než jsem tě poznala, což jsem byla nesmírně ráda, ale přece jen, ty špatné konce Vás nenechají spát. I já jsem byla na konci hodně dojatá, vlastně i v průběhu děje, ale tak krásný konec se jen tak předvídat nedá.

16.06.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

U knihy mě překvapil náhlý konec. Přišlo mi to opravdu hodně krátké, což je škoda, příběh se podle mě dal pěkně rozvést a některé pasáže, konkrétně ten konec, nemusel být tak utlý. Ale na druhou stranu to byla příjemná změna, že autorka šla rovnou k věci, neokecávalato to kvantem oklik, myšlenek a podobných věcí. Humor, který je typický pro knihy od Petrusové, který nechyběl ani v tomto příběhu, byl jako vždy skvělý a člověk se úžasně pobavil. Hlavně u skloňavání slova Kopřiva. Už se moc těším na další knihu od této úspěšné a výborné spisovatelky.

14.06.2015 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Takový ten předvídatelný děj, ale knížka se dobře čtě, příběh hezky plyne a hlavní postavy jsem si docela oblíbila. Poslední asi tři kapitoly byly nejlepší a měly dobrý spád. Určitě se vrhnu i na jiné knihy od této spisovatelky.

09.05.2015 4 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Kniha se dobře četla. Nebyl tam žádný silou vycucaný příběh z prstu, ale děj, který mi přišel i reálný a pohodově plynoucí. Samozřejmě, jedničce se to nevyrovná. Toto bylo takové to pokračování, bez kterého bych se obešla, ale na druhou stranu jsem ráda, že vyšlo. Román opět srší vtipem, zábavnými situacemi, ale hlavně postavy jsou stále tak skvěle napsané, jako v prvním díle.

16.04.2015 4 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Pohodová knížka, od které jsem se jen těžko odtrhávala. Takové průměrné zakončení série. Postavy jsem si oblíbila, ale druhá půlka knížka byla skoro jen o tom kdo koho chce nebo nechce a jak to vlastně mezi nima je. Pořád dokola. A konec? Přišlo mi to moc jednoduché, čekala jsem asi trošku víc. Ale i jsem se pobavila, co je velké plus.

01.04.2015 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Velice dobrá detektivka, se zajímavou zápletkou. Moc jsem se do toho sice nezačetla, ale i tak byl konec překvapující. Bylo tam spousta postav, kteřá mohla být mezi podezřelími a čtenář má tudíž z čeho vybírat. Originální mi přišel nápad s malbou...

21.03.2015 4 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Stačil mi jediný víken, abych tuto knihu zdolala. Nemohla jsem se od čtení odtrhout a byla jsem úplně vcuclá do děje. Neměla jsem vůbec žádnou předtavu, jak by měl závěrečný díl série probíhat, ale podle mě to bylo nejlépe napsané a vymyšlené, jak jen to autorka mohla odvyprávět. Vejvíce mě dostla ,,událost" mezi Kaidanem a Annou. Neustále jsem se usmívala nad tím, jak každý hrdina měl nějakou svou polovičku. A ty smutné příběhy...Závěr mě samozřejmě nejvíce dostal. No kéž by toto nebyl konec...

23.02.2015 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Ještě teď jsem v šoku. Pro ty, co chtějí vědět pravdu. Ti ostatní se radši vyhnete knize velkým obloukem.

20.02.2015 5 z 5

Se(x)znam Se(x)znam Joanna Bolouri

Na tuto knihu jsem se docela těšila, i přes stále se snižující hodnocení. Hned od prvních stránek se mi nelíbila ta pražština. Příběh začal velmi dobře, ale postupně jsem přestala mít ráda hlavní hrdinku. Proč? Přišla mi jako nána, která dělá odstudu straně žen. Ale každý se může směnit, tudíž jsem knihu nezahodila. Byl to takový ten střed, kdy vás zajímá, jak kniha dopadne (i když je to nad slunce jasnější), ale nemusíte u příběhu sedět celé hodiny.

20.02.2015 3 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Neuvěřitelný knižní zážitek! K této knize jsem se dlouho nemohla dostat a když jsem ji konečně vzala do ruky, nelitovala jsem. Pro mě je toto zatím nejlepší Sparksova kniha. Ano, ze začátku je to typicky psané - dlouhé pasáže na začátku kapitol, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo, protože příběhy všech osob byly něčím výjimečné. Nejvíce se mi líbily zážitky Logana z války. Sem tam to bylo možná trochu zdlouhavé, ale příběh měl nakonec spád. Přiznávám, že konec mě neskutečně rozčílil, moje obavy ze smrti hlavní postavy se nakonec nevyplnily...:) Úžasný romatická zážitek.

01.02.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Třetí kniha od Greena přečtena a opět nezklamala. Příběh jsem četla jak jen mi to čas dovolil. Na knihách od Greena se mi líbí, že vybočují ze zajetých kolejí a člověk nikdy neví kterým směrem se příběh dá a jestli si zvolí cestu (obrazně i doslova) tu či onu. To jsem našla i v Papírových městech. Hrozně ráda sleduju u těchto knížek vývoj hrdiny, ty psychologické proměny a srovnávání hodnot v životě. Margo, jakožto člověk, který ví co od života chce a nechce a vzepře se nalinkovanému životu...Quentin, co překonává jednu překážku za druhou a obětuje vše pro někoho koho miluje a udělá osudovou věc, i když Margo miluje...Krása!

23.01.2015 5 z 5

Opravdu krásná kniha, s jedinečným a nezapomenutelným příběhem, který už nikdy nedostanu z hlavy! Všem, kdo mají ráda fantasy vřele doporučuji. Nenechte se však mýlit, akce použitá ve filmu, kniha skoro neobsahuje, což je dobře, kniha je i tak jedinečná a má svou vlastní linii příběhu. To si zase filmaři museli něco nového přidat. Všechny postavy mi přirostly k srdci, obzvláště Bilbo, který je takový ten moudrý blázen a je nádherně v knize zobrazena jeho proměna osobnosti.

12.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Byl to těžký boj, ale nakonec se mi podařilo knihu dočíst. První polovina se neskutečně vlekla, stále jsem knihu odkládala. Když jsem ji četla, jen abych ji už měla z krku, dalo se do toho začíst, ale určité pasáže byly zdlouhavé, zbytečné, až jsem přeskakovala i stránky. No kdyby autorka příběh zkrátila tak aspoň o třetinu mohlo to být prima počtení. Jinak detektivní příběh se mi líbil a zase jsem vraha neuhodla. Ale další díl do ruky asi nevezmu.

05.01.2015 3 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Druhý díl nasadil o něco pomalejší tempo, ale stále si držel mou pozornost. Jak už tady někteří zmínili, také mi přišlo, že si to nejlepší autorka nechává na konec a toto je jen taková přestupní stanice do toho nej. Každopádně jsem spokojená, jak se děj vyvinul s hlavními postavami a jak se panáčci na šachovnici posunuli. No budu napjatě čekat na další díl a doufám, že vše dopadne, tak jak má.

23.12.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Parádní kniha, kterámě bavila a dokázala rozesmát od začátku do konce. I když ten děj byl takový ten klasický, hodně předvídatelný, četlo se to samo. Pravda, přišlo mi, že ke konci autorce dochází dech, ale to je detail. Ale to chuchyňské řádění... :D

05.12.2014 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Kniha mě na první pohled zaujala a ten příběh mě hned donutil po knize chňapnout a přečíst si ji. Ze začátku jsem vůbec své volby nelitovala. Život Anity byl opravdu jako na houpačce a její myšlenkové pochody zcela chápu. Nejvíce mě bavila část kdy to s jejím zdravím bylo nejhorší a poté samotné NDE a pocity a zážitky po něm. Měla jsem z toho rozporuplné pocity- na jedné straně zázračné uzdravení, na druhé lítost nad jejím osudem. Ale příběh její životní cesty stojí opravdu za přečtení. Třetí část knihy už mě bavila méně, přišlo mi, že se autorka občas opakuje. Nicméně kniha je opravdu velmi inspirující pro každého. Vřele doporučuji, ale pokud se rozhodnete číst mějte otevřenou mysl... :)

25.11.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihy od Greena se čtou prostě sami. Člověk se do příběhu neuvěřitelně zakousne...nebo se příběh zakousne do člověka? Asi je to vzájemná přitažlivost. Psychologické náhledy na člověka, kterým porozumí každy lajk jsou úžasné. Postavy vám příjdou, jako byste je znali celý život nebo přinejmenším byste je tak dlouho chtěli znát. Pro mě to bylo už druhé setkání s tímto autorem a určitě né poslední.

10.11.2014 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nádherný příběh...kdo by ho neznal.

17.10.2014 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Těžký rozjezd knihy, kdy člověk pomalu usíná u vzyvání bůhu. Hlavní hrdinka mi k srdci moc nepřirostla, taková ta naivka a chudinka, kterou si ochočí přísný profesor. Příběh byl docela povedený, ale občas se děj vlekl. Dlouho mi trvalo, než jsem tuto knihu přečetla, to asi mluví za vše.

28.09.2014 3 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Kniha se četla jedním dechem a příběh byl moc pěkný. Tady opravdu bylo použito: protiklady se přitahují a nebo mezi láskou a nenávistí je tenká hranice. Postavy byly skvěle napsané, nej byl asi Travis. Děj byl obohacen i humorem, což je velké plus. Celkově se v knize stále něco děje a záver byl hodně emocionální. S velkou pravděpodobností si přečtu i Učiněnou katastrofu, pohled na věc ze strany Travise může být zábava.

15.09.2014 4 z 5