Denčaa Denčaa komentáře u knih

Dcera Dcera Kiera Cass

Další pokračování se výborně četlo. Bohužel, zápletka už tak dobrá nebyla.
Trošku mi přišlo, že Cassová si vycucala příběh z prstu. Ano, chápu, že hlavní hrdinka musí být trošku "hloupá", aby se děj mohl rozvinout do toho, že se z ní stane lepší člověk. Ale nemusí být až protivná, což se autorce podařilo. Určitě si nenechám ujít další díl, ale tipla bych, že Eadlyn měla a má toho pravého celou dobu pod nosem.

30.11.2016 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Jak začít...zkrátka nádherný příběh plný lásky, ponaučení, smutku a uvedomění si, co je v životě důležité. Každý dělá chyby, ale tady bylo napsané černé na bílém, že každý se může změnit, jednoho dne se otočit a nevěřit svým očím, jaký byl. Velice dojemný příběh. Sparks prostě opět zabodoval. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla tesně před vánocemi, jelikož značná pasáž se během nich odehrává. A zázraky se přece dějí...

21.11.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Prvotní zaujetí knihou, po několika desítkách stránek, se nakonec změnilo v "povinnost" ji dočíst. Když jsem byla na začátku knihy, slibovala velice příjemnou četbu. Bohužel se to změnilo. Ano, děj byl napínavý, ale mnohé odbočky, nudné pasáže a zbytečné odstavce, snižovaly hodnotu příběhu. Zápletka byla úzasně vymyšlená, propracovaná a konec mě překvapila. Ale i tak nevím, jestli ještě někdy sáhnu po knize této autorky.

17.11.2016 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Nádherný příběh, který mě úplně pohltil. Před několika lety jsem viděla film a nedávno se mi do ruk dostala i kniha. Už od prvních stránek mě děj dojímal a soucítila jsem s hlavní hrdinkou. Bylo mi jí líto, ale držela jsem jí palce. Naštěstí neklesla na dno. Ano, potvrzuje se to, že samota, ale hlavně i rodina a přátelé léčí duši a srdce. Konec se mi zamlouval, kdyby Holly skočila do náruče jinému chlapovi, asi by moje hodnocení nebylo tak vysoké. Děkuji autorce za dojemný a poutavý zážitek.

30.10.2016 4 z 5

Ze začátku se mi ten příběh moc nelíbil, vzhledem k tomu, že už to nebyl pravý Harry Potter. Pak jsem ale dostala radu, že to nesmím brát jako pokračování, ale úplně samostatný celek, kde je Harry pouze vedlejší postava. A poté se mi to četlo s lehčím srdcem. Sice jsem Albuse moc nemusela, ale nakonec se z něj vyklubal celkem fajn kluk. Ano, byla tam spousta nepřesností, ale když člověk přivřel obě dvě oči, tak se to dalo snés. Příběh byl vymyšlený dobře. Na jednu stranu je fajn, že vznikl jen scénář, ale na druhou si říkám, že by to mohla být klasická kniha.

21.10.2016 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Od knížky jsem toho očekávala o trošku víc, ale i tak to bylo velice přijemné počtení. Nejvíce mě však chytl začátek, kdy jsem ještě přesně nevěděla, jak bude celý dej probíhat. Samozřejmě, v knize jsem si našla svou oblíkenkyni a favoritku - její příběh mě nějvíce dojmu a mrzelo mě, že má takový osud - o to víc jsem byla ráda, že vyhrála a mohla začít znovu. Avšak postava Karen mě rozčilova, bohužel, o ní bylo nejvíce kapitol. Celkově ale hodnotím titul pozitivně. Všechno to pečení mě nadchlo.

20.10.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knihy od Moysové jsou pro mě jedny z top. Proto jsem se na tuto novinku velice těšila. Už jen shrnutí příběhu na obálce mě velice zaujalo a slibovalo výborné počtení. Na knížkách této autorky se mi líbí, že nikdy člověk neví co se tam stane. V Jeden plus jedna jsem si oblíbila hlavně dětské hrdiny. Tanzie jsem obdivoval za její matematickou genialitu a netknutou dětskou mysl. Líto mi bylo psa Normana, který neměl lehký osud jakožto slintající a prdící pes (ačkoli tyto části mě hodně bavily). Pasáž, týkající se právě jeho, mě v závěru dohnala až k slzám. Myšlenka této knihy se mi velice zamlouvala - i když je v životě sebe hůř, může se to během chvilky obrátit. A člověk nesmí zapomínat na to, že má milující lidi kolem sebe.

08.10.2016 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

John Green nezklamal. Jeho kapitoly se četly lehce. A jako vždy to bylo správně okořeněné slovními spojeními a dobrou myšlenkou. Na styl Davida Levithana jsem si musela několik pasáží zvykat. Jeho postava Willa se mi ze začátku moc nezamlouvala - takový temný, pesimistický kluk. Ale jakmile ho člověk líp poznal, tak si i na jeho osobnost zvykl. Ale ano, mě si víc zamlouvaly kapitoly Greena. Půlku knihy jsem nevěděla co si o tom mám myslet a už vůbec ne, co od toho očekávat. A to se mi líbilo. Čekání na pointu bylo úžasné. A stálo to za to...

04.09.2016 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Přijde mi, že každým pokračováním jsou knihy této ságy slabší a slabší. V příběhu je spousta věcí, které by se v reálu nestaly a hlavní hrdinka to nemá v hlavě vůbec srovnané, dokud se neobjeví princ na bílém koni. Tento romantický příběh byl hodně předvídatelný. Větší očekávání jsem však měla z příběhu vedlejšího - o drogovém podsvětí. Ale nakonec se z tohoto taky vyklubalo něco úplně jiného, kdy se člověk držel, aby knihu neodložil. Bohužel, s touto ságou asi končím.

21.08.2016 3 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Těžko číct, jestli byl lepší Sen o Somersetu nebo Poselství růží. Oba příběhy měly něco do sebe a byly krásné. Se zaujetím jsem četla každou stránku o lidech, jejichž osudy se proměnovaly během pár řádků. Ano, jak málo stačí, aby se človek rozhodl unáhleně a obrátil svůj život. Proměny chrakterů postav, kvůli událostem a sledu příhod byl fascinující. Trošku zklamaná jsem byla z části Rachel. Moc se mi nelíbilo, jak jednala. Ale jinak se tato sága začadí mezi nej.

10.08.2016 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Kniha byla velice čtivá, nicméně zápletka byla o stupeň horší, ve srovnání s předchozím dílem. Hrdinové mi přišli hodně nevyzráli, na to, jaké problémy řešili a jak je řešili. Byla to příjemná letní oddechovka, která ničím neurazí. S touto sérií však nekončím.

15.07.2016 3 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Tak krásná a dojemná kniha už se mi dlouho nedostala pod ruce. Byl to nádherný příběh plný nečekaných zvratů, lásky, nenávisti, odhodlání, životního poslání...bylo toho zkrátka hodně. Kniha, ve které se může stát cokoliv. Osud byl k hrdinům nemilosrdný a mnohdy si sen po plantáži vyžádal svou daň. O to hezčí ten příběh byl. Každý si našel své štěstí i za cenu životní prohry. A co se na začátku mohlo zdát ztracené se obrátilo v něco nezapomenutelného. A naopak....

19.06.2016 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Fajn oddechovka a doplnění příběhu. Ale jinak bych se bez této knihy obešla.

23.05.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

Naprosto úžasný poslední díl! Jak je lehké se do této série začíst. Některé postavy jsem si oblíbila ještě víc nebo o něco víc, jiné jsem zavrhla úplně. Hodně mě zajímalo politické téma knihy, jelikož tady jsem neměla odhad jak to může dopadnout. V této oblasti jsem tak trošku zklamaná. Přišlo mi, že autorka zkrouhla ten konec na minimum a Ameriku schválně nechala "zavřít", aby se o tomto tématu nemusela moc rozepisovat. Závěr byl však úžasný.

17.05.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

O trošku slabší článek, než byla jednička, ale opět jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Některé postavy se mi zalíbily ještě víc, u jiných by mi nevadilo, kdyby v pokračování nebyly. Možní víc než na to koho si Maxon vybere, jsem víc zvědavá, jak to dopadne s politickou situací a co se z toho nakonec vyklube.

08.05.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Už dlouho mě nechytla žádná kniha jako právě tato. Ačkoliv připomíná už spoustu profláklých knih dohromady, mě se příběh líbil a nadchla jsem se pro něj. Člověk v ní najde vše, co se o takové knihy čeká. Hodně jsem si oblíbila Maxona. Za to Aspen, jako věšině čtenářů, mi je protivný. Trošku mi vadilo, že až do půlky knihy čtenář není obeznámený s časem a ni prostorem, kde se děj odehrává, ale naštěstí tato mezera byla vyplněna. První díl je dočtený a s velkým nadšením a očekáváním sahám po Elitě.

29.04.2016 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Knihy od této autorky mě prostě baví. Když člověk bere do ruk tuto knihu, dovede si představit, jak to celé dopadne. Ale příběh je protkaný srandou a vtipnými momenty. A hlavně myšlenkové pochody a úvahy hlavní hrdiny mi vyloudí usměv na tváři. Je to přesně kniha pro odpočinek. A plus je i téma pitbullů.

22.04.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Příliš mnoho Kateřin byl zatím nejslabší článek z plejády Greenových knih. Děj mě nijak neoslovil a ani hlavní hrdinové. Je to dobře napsané, to ano, ale bez této knihy bych se obešla. Nicméně, humor ani v tomto přéběhu nechyběl a mnohdy jsem se nejvíce pobavila při textech pod čarou.

11.04.2016 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Na tuto knihu jsem se opravdu hodně těšila. Jakmile jsem ji otevřela a začetla jsem se do prvních stránek byla jsem nadšená. A také jsem jen stěží dávala kniku pryč. Začátek mě nezklamal a předčil moje očekávání. Dost jsem se pobavila nad úvahami Greye a také to dalo lepší pohled do jeho minulosti. Ale z tohoto soudku jsem toho čekala víc. Asi bych nedoporučovala číst ji hned po Padesáti odstínech, ale s odstupem času, kdy si chce člověk osvěžit děj, je to dobrá volba.

22.03.2016 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Rozhodně napínavá kniha. Nejdříve jsem viděla film a na jeho základě jsem se rozhodla přečíst knihu. Děj byl poměrně odlišný, ale asi mě víc upoutal ten filmový. Což se málo kdy stane. Ale příběh byl skvěle popsán a člověk se dozvěděl mnoho věcí, které právě ve filmové podobě nezazněly. Druhý díl této knihy mi určitě projde pod rukama. Jsem zvědavá, jestli je ZLOSIN dobrý...

07.03.2016 4 z 5