Davina Davina komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dobrá, pravděpodobně jsem jediná svého druhu, komu se to nelíbilo. Rozhodně je kniha přeceňovaná. Vybrala jsem si ji podle obálky a kvůli dobrému hodnocení. Upřímně, mě to moc nebavilo. Téměř nic se tam nedělo a rozhodně mi to nepřišlo zajímavé. Za mě rozhodně zklamání a do dalších se ani nehodlám pouštět (škoda, ty obálky jsou kouzelné).

27.06.2016 3 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tak toto byl velice silný příběh! Tolik emocí, tolik lásky a zároveň bolesti. Opravdu velice povedené! Nádhera!

24.06.2016 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nevím, tahle kniha mě prostě nezaujala. Popis vypadal dobře, ale ten obsah byl velice zdlouhavý a nezáživný. Vůbec mě to nenadchlo, opravdu jsem nudila, je mi líto.

24.06.2016 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Vypůjčila jsem si knihu díky recenzím. Většinou mě tenhle žánr baví, ale takhle kniha mi prostě nějak nesedla. Možná to bylo kvůli tomu zdlouhavému ději, všechno se zbytečně dlouho protahovalo. Jsem si však jistá, že jistě zaujme někoho jiného. Námět nebyl určitě špatný.

12.06.2016 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Já myslela, že už je tato kniha poslední (CHYBA!!) Tak jsem se začetla, že jsem se až moc rychle dostala na konec knihy, kde mě vlastně žádný konec nečekal. Nutně potřebuji další dávku Měsíčních kronik! Opravdu se už těším na Winter (Ta postava je celkem zajímavá). Rozhodně je to čím dál lepší.

21.05.2016 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

A máme tu další knihu z povinné četby. Četla se opravdu snadno, je to zajímavá a dobře napsaná kniha. Je to vlastně moje první kniha od Karla Čapka. Dr. Galén neměl chybu. A konec mě opravdu velice překvapil. Je to skvělá kniha.

18.05.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jedno obrovské WOW !! Opravdu originální a dech beroucí příběh plný zvratů. Opravdu se mi knížka moc líbila. Ten konec, to bylo prostě boží. Nemůžu se dočkat pokračování.

17.05.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kdyby nebylo povinné četby, nejspíš bych se k tomuto čtení ani nedostala a to by byla veliká škoda! Kytice se opravdu povedla a každý příběh má něco do sebe. Ještě teď si pamatuji, jak jsem se musela na základce učit polednici. Je to opravdu velký skvost!

15.05.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Dobře, myslím, že nic naivnějšího jsem nečetla. Ta kniha je tak jednoduchá, vlastně se točí jen za jednou věcí, ale docela mě mrzí, že jsem o to musela zakopávat na každé stránce. Vzala jsem si tuto knihu, protože ji mám v povinné četbě (No věřili byste tomu? Opravdu to tam je!) Ale co, má to svoje kouzlo a můžete si říkat, co chcete, ale film se taky povedl !! 4* tomu dám proto, že filmy miluji a ta kniha je prostě tak naivně napsaná, až je pěkná. Samozřejmě se musí hvězdička přidat i za celosvětově známé - "A tak se lev zamiloval do jehňátka."

09.05.2016 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

NEJDŘÍV TĚ BUDOU IGNOROVAT, PAK SE TI BUDOU SMÁT,
PAK PROTI TOBĚ BUDOU BOJOVAT, NAKONEC ZVÍTĚZÍŠ.

Opravdu jedinečná kniha, která ve mně zanechala opravdu velkou změť emocí. Je to až neuvěřitelné, že někdo dokáže něco takového vůbec napsat. Působilo to na mě velmi realisticky, až mě to děsilo. Rozhodně si tu knihu pořídím domů a panu M. Quickovi skládám velkou poklonu za tak velký skvost, který dokázal vytvořit, a kterým se mi dokázal nepopsatelně zarýt do srdce. Kniha mě přiměla se nad sebou a mým životem zamyslet. Za mě jedna z nejlepších knih, kterou jsem četla.

16.04.2016 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Ve škole nám pouštěli film a líbil se mi. Tak jsem se rozhodla, že si knihu přečtu a vezmu si ji k maturitě. Obrovská chyba! Kniha se mi tak špatně čte, že ji prostě do maturitní četby zařadit nemohu. Ten styl psaní mi opravdu nevyhovuje. Nedočetla jsem a je mi to líto, příběh je to pěkný.

09.04.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moje vůbec první Greenovka... Popravdě jsem si knihu vypůjčila jen z hecu mé sestřenky, že je mou povinností knihomola přečíst alespoň jednu Greenovku. Nevím jestli to bylo tím, že už jsem viděla film, nebo jestli jsem ten příběh slyšela už tolikrát, až mě kniha samotná tolik nepřekvapovala. Myslím, že je i dost přeceňovaná. Rozhodně jsem četla lepší!
Teď ale k samotnému příběhu. Je určitě jedinečně sepsán. Opravdu se spisovatel trefil do mého humoru a musím přiznat, že jsem se často zasmála. Ale ani ten častý humor mě nepřesvědčí ke koupi této knihy. Přesto dávám 4*, svým způsobem i jako omluvu za to, že jsem jako první viděla film, a tak se připravila o jedinečnost příběhu z knihy.

03.04.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

A tentokrát tu máme Karkulku a Vlka... Super! Rozhodně se mi líbí uprava klasických pohádek do této podoby. Kniha je velice čtivá, čtivější než Cinder. Jen tak dál! Rozhodně se mi to líbilo, už se těším na Cress.

26.03.2016 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Na úvod musím říct, že je to opravdu originální nápad i zpracování (Ty různé druhy písma, prostě super!) Zlákala mě obálka, rovnou se přiznám. Příběh samotný mě však moc nezaujal. Rozhodně mě tam mrzelo jedno úmrtí (To mě tak dostalo!) Jsem si jistá, že to dostalo každého, kdo četl. I když jsem knihu přečetla až do konce, do dalších se bohužel pouštět nehodlám. Je mi líto, že mi to tolik nesedlo, ale je tu jistě spousta lidí, kterým ano.

19.03.2016 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

První divadelní drama, které jsem kdy četla. Samozřejmě jsem si knihu vypůjčila kvůli povinné četbě, jinak bych k ní nejspíš nezabloudila. Ráda se na divadlo koukám, ale nerada ho čtu. Příběh Romea a Julie zná snad každý, je prostě nesmrtelný. Kniha se mi četla celkem dobře, i když jsem ji na 5 dní odložila, radši bych si však zašla do divadla.

19.03.2016 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Vůbec jsem nevěděla, že jde o českou autorku (ještě ke všemu tak mladou). K samotnému příběhu - Pouze vztahy, vztahy, vztahy (Jako vážně?). Jo, možná jsme museli zachránit svět, ale před čím vlastně? Samozřejmě jsme se to nedozvěděli. Radši budeme zjišťovat, po kom Alex touží dneska. Na to, že má "superschopnosti", se moc nepředvedla (možná přece jen měla zůstat v té rakvi hluboko podzemí).

13.03.2016 3 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Miluji příběhy ze zvířecího pohledu a tahle kniha je, byla a vždy bude ta nejlepší! Velký respekt spisovateli za tak jedinečný emotivní příběh. Nesčetněkrát mě dohnal k slzám. Ráda jsem příběh poslouchala, když jsem byla malá. Teď jsem si ho přečetla sama a opravdu to budu číst znovu a znovu. Nemine to moje děti ani má vnoučata! (O to se postarám :D ) Opravdu velká poklona, tak ohromné a jedinečné dílo již nikdo nikdy nenapíše.

12.03.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Opravdu magický příběh! Velice mě to dojalo (a že se to moc často nestává). Jsem ráda, že tento skvost si mohu vystavovat u sebe doma a přečíst si ho kdykoliv. Rozhodně je to jedinečná a neopakovatelná pohádka. Myslím, že lepší kniha, která má tak ojedinělý pohled na svět, se nenajde. 5* je pro tuto knihu málo.

06.03.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Do knihy jsem se nedokázala vůbec začíst, přišla mi celkem nezáživná. Kniha je sice označená jako bestseller, ale už jsem četla lepší. Nevím, proč mi to nesedlo, mám takové příběhy ráda. Když na to myslím zpětně, tak ve mně kniha nic nezanechala, je to smutné. Myslela jsem, že mě to bude bavit.

06.03.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Opravdu velice povedená kniha! America mi velice sedla, vlastně mi sedly všechny postavy. Této knize nemůžu nic vytknout, opravdu mě velice bavila. Děj byl vždy zajímavý, vůbec jsem se nenudila. Teď už jen zbývá otázka Aspen nebo Maxon? Rozhodně si musím přečíst další díly!

06.03.2016 5 z 5