Davina Davina komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moje vůbec první Greenovka... Popravdě jsem si knihu vypůjčila jen z hecu mé sestřenky, že je mou povinností knihomola přečíst alespoň jednu Greenovku. Nevím jestli to bylo tím, že už jsem viděla film, nebo jestli jsem ten příběh slyšela už tolikrát, až mě kniha samotná tolik nepřekvapovala. Myslím, že je i dost přeceňovaná. Rozhodně jsem četla lepší!
Teď ale k samotnému příběhu. Je určitě jedinečně sepsán. Opravdu se spisovatel trefil do mého humoru a musím přiznat, že jsem se často zasmála. Ale ani ten častý humor mě nepřesvědčí ke koupi této knihy. Přesto dávám 4*, svým způsobem i jako omluvu za to, že jsem jako první viděla film, a tak se připravila o jedinečnost příběhu z knihy.

03.04.2016 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

A tentokrát tu máme Karkulku a Vlka... Super! Rozhodně se mi líbí uprava klasických pohádek do této podoby. Kniha je velice čtivá, čtivější než Cinder. Jen tak dál! Rozhodně se mi to líbilo, už se těším na Cress.

26.03.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Znáte to, jdete si nalít pití a nakonec skončíte v obýváku, kde zrovna máma kouká na film - Při mém štěstí Pýcha a předsudek... Kouká na to každý rok a já to nedokázala pochopit... Koukám a koukám, až jsem dokoukala celý film. K mému překvapení, se mi to líbilo, film byl úžasný. Za pár měsíců jdu do knihovny a zrovna ji přestavěly. První regál, na který narazíte je světově známá literatura - Prostě klasicky to, co by každý čtenář měl znát, ať už to jsou Bídníci, Stařec a moře, Revizor nebo Jana Eyrová (Uvažovala jsem, že zrovna tu si znovu přečtu, jelikož knížku zbožňuji)... Nakonec na mě z poličky křičel růžový přebal knihy, nebylo to nic jiného než Pýcha a předsudek. Kniha byla opravdu čtivá, úplně jsem si zamilovala starého pana Benneta a Elizabeth, pak je tu pan Darcy, ano, ten úžasný pan Darcy (Říkejte si, co chcete, já ho žrala už od začátku :D ) ... Každá postava dostala prostor, opravdu to bylo báječné čtení. Rozhodně se ke knize vrátím, o tom nemůže být pochyb.

06.02.2016 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Opravdu silný zážitek! Kniha byla velice čtivá a autorka dokonale vystihla Aspergerův syndrom. Velice se zajímám o takové typy příběhů, takže Jodi se stává mojí favoritkou. Opravdu se to jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četla a doporučila bych ji určitě všem. Hodně se mi líbilo, jak byl příběh vyprávěn z pohledů vícero postav, i když jsem se v tom ze začátku ztrácela, bylo to super. Ke knize se určitě vrátím a ten skvělý zážitek si zopakuji!

27.11.2015 5 z 5

Určitě této knihy nelituji, ale už po ní nejspíš znovu nesáhnu. Ráda si ponechám ten prvotní pocit, co jsem měla. Kniha rozhodně splnila účel, to, že mi do toho déšť bušil do okna, už byla jen třešnička na dortu. Musím zde vyzdvihnout Kéž bychom tu byli taky a Temná zhouba, uzda smrti. Ale nejvíce se mnou zamávala povídka Motýl, opravdu se mi ještě nestalo, že by mnou proběhlo tolik smíšených pocitů během tak krátké povídky. Klobouk dolů!

28.10.2017 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Miluji knížky, které jsou zpracovány s tématem nějaké takové nemoci. Opravdu mě to velice zaujalo a Alex s Milesem byli zpracováni naprosto úžasně. Hvězdičku ubírám pouze za tu "zápletku s ředitelem", to mi zkazilo celý dojem z knihy, ale dá se to přehlédnout a knihu si i tak užít až do konce. Doporučuji!

19.02.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Velice zajímavá kniha a moje už druhá, která byla o dvojčatech (Jsem taky z dvojčat - muhahaha) Musím se přiznat, že mě více bavily ty "Noah kapitoly". Kniha je moc hezky napsaná a opravdu jsem to prožívala. Děkuji za krásný zážitek v podobě této knihy.

26.09.2016 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Dříve jsem znala jenom filmy a řekla si, že je načase přečíst si i knihy od tak skvělého spisovatele jako je právě Nicholas Sparks. Začala jsem s touto knihou a opravdu si nemohu stěžovat. Je to naprosto skvělá kniha, už se těším, až se pustím do ostatních (A ano, naprosto nechápu, proč jsem to neudělala dřív).

24.08.2016 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Za mě se tohle moc nepovedlo. Já se prostě nedokázala začíst a to mě vyprávění od ostatních velice zaujalo. Ta jména byla děsná a ani jsem se nesnažila si je nějak zapamatovat. Tak tuhle knihu si asi nebudu brát k maturitě.

08.08.2016 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Ne, ne, ne... Tohle se opravdu nepovedlo! Co to mělo být? Nijak jsem nepostřehla, že by se tam něco dělo, za mě tedy opravdu ne. Velice jsem se nudila a nehodlám se pouštět do dalších dílů.

28.07.2016 1 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Sakra!! Boží... Ach, ta zápletka - No prostě bože můj - bylo to super. Asi nejvíc zamotaná kniha ever ! Super čtení a ten Dare... Určitě palec nahoru a 100% doporučuji !! Autorka má ode mě velkou pochvalu.

23.07.2016 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nevím, tahle kniha mě prostě nezaujala. Popis vypadal dobře, ale ten obsah byl velice zdlouhavý a nezáživný. Vůbec mě to nenadchlo, opravdu jsem nudila, je mi líto.

24.06.2016 2 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Normálně za spoilery vraždím, ale když nám to prozradí samotný autor, tak bych mu to prominout mohla :D Nevím, co bych dělala, kdybych měla už jen pouhých 100 dní... Tato kniha mi ukázala, že bych neměla říkat žádné potom, protože někdy už by také nějaké potom nemuselo vůbec přijít. Opravdu se mi hodně líbil autorův styl, až si občas říkáte, jestli náhodou netrpí samomluvou. Opravdu se to povedlo! Je to originální.

20.02.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Nejvýše postavený vlk ve smečce není ten, kdo používá brutální sílu. Je to ten, kdo by ji mohl použít, ale rozhodne se to neudělat.

Knížka byla naprosto úžasná. Miluji ty části o vlcích, to byl pro mě nepopsatelný zážitek. Spisovatelka se mi každou knihou zarývá hlouběji a hlouběji do mého srdce! Je pravda, že musím jednu hvězdičku odebrat, jelikož mě moc nezaujala Cara (vlastně mi docela dost lezla na nervy)... Rozhodně by mi nevadilo, kdyby se vynechala ta rodina a bylo by to čistě zaměřené na jeho život s vlky. Ale i přes Caru a to všechno jsem si knihu zamilovala a rozhodně si o vlcích z pera J. Picoultové přečtu znovu!

20.02.2016 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Zaujal mě obal a popadla jsem knihu bez rozmyšlení... Začala jsem číst a opravdu jsem se hodně dlouhou dobu nudila... Nápad s tygrem byl originální, ten příběh poutavý, ale kniha jako taková mě zklamala... Velice často zde byly nudné pasáže, které tam ani nemusely být obsaženy... Kelsey mi přišla taková nemastná, neslaná. A závěr? - Čekala jsem od toho opravdu víc a je mi to líto, ale končím u první knihy.

16.01.2016 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Je to jednoduchý, přesto originální příběh. Knihu jsem přečetla za pár hodin. Trochu jsem se obávala toho, že se mi to nebude líbit. Říkala jsem si, že to nebude nějaká velká pecka a v knihovně jsem se dlouho rozmýšlela, zda si knihu vůbec půjčím... Přečetla jsem první kapitolu a říkám si, co je to proboha za kravinu... Jenže mně to nedá a musím číst dál, prostě si mě kniha svým způsobem získala. Pak už jsem zůstávala hlavně kvůli Willovi. Jacinda mi sice moc nesedla, ale dokázala jsem si na ni zvyknout. Příběh nebyl ničím překvapivý, vše jsem odhadla už dopředu, z tohoto důvodu dostává Drakie pouze 3*... Ale i tak si jdu přečíst další díly.

10.01.2016 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Příběh to byl určitě skvělý, ale kniha se mi špatně četla... Sice jsem ji dočetla, ale musela jsem to brát po kouskách, což se mi moc často nestává. Jednoduše jsem se do knihy nemohla začíst, ale po dočtení, se mi přeci jen něco vrylo do paměti. Další díly si nejspíš nepřečtu, tenhle zážitek mi stačil a jsem s ním spokojená. Možná to nebyl můj šálek kávy, ale alespoň jsem o něco moudřejší...

19.12.2015 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Musím se přiznat, že mi dlouho trvalo se do knihy začíst. Je to nejdéle čtená kniha, co mi přišla pod ruku. Začalo mě to bavit asi až v polovině knihy, kdy už se opravdu začalo něco dít. Moc mě nebavili části s Dianou, více jsem se začetla do příběhu Grace a Vikramy.
Opravdu je to jedna z mála knih, u kterých jsem brečela. Vlastně to je jediná kniha, u které jsem fakt brečela, u ostatních vždy jen slzička ukápla.
Tak nějak jsem tušila, jak to skončí, v jejich době to tak prostě bývá, ale nečekala jsem, že to spáchá zrovna ON. Rozhodně za zakončení si kniha zaslouží 4*. Normálně bych dala 3*, ale ještě teď to píšu se slzami v očích, tak budu hodná. Nečekala jsem, že mě to tak dostane!
PS: Já chci taky svého Vikramu! To, jak se k ní choval, už v 21. století nenajdete :(

27.09.2015 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Tenhle díl byl o poznání lepší, i když se mi stále nečetl moc dobře. Příběh to je určitě zajímavý a zakončený tak, že se nedozvíte konec, dokud si nepřečtete poslední díl. Dále se mi líbilo, jak se střídaly kapitoly Cassii a Kye.
PS: Jsem jediná, kdo nevěří Vzpouře? Podle mě je to skoro totéž, jako Společnost.

14.08.2015 4 z 5

Vstříc temnotě Vstříc temnotě Lisa McMann

Rozhodně se mi líbí ten nápad, proto jsem se vrhla do druhého dílu. Zvykla jsem si na zjednodušenou formu obsahu (Dostáváme opravdu plno knedlíků, ale málo omáčky.) L. McMann příběhu mohla dát více pestrosti.
Kvůli předvídatelnosti děje jsem knihu odložila a šla číst Město nebeského ohně (Trochu neuctivé, ale je to tak.) Přesto jsem se k ní později vrátila a mrzí mě to, co Janie čeká.

24.07.2015 3 z 5