Davina Davina komentáře u knih

Máme se téměř báječně Máme se téměř báječně Jenny Eclair

Na mě trochu depresivní kniha... Nedokázala jsem se do ní začíst. Nebavila mě, možná proto, že jsem mladá a neprovdaná a od manželství si slibuji opravdu něco jiného. Takže knihu odkládám a doufám, že už se k ní nikdy nevrátím.

20.02.2016 2 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Normálně za spoilery vraždím, ale když nám to prozradí samotný autor, tak bych mu to prominout mohla :D Nevím, co bych dělala, kdybych měla už jen pouhých 100 dní... Tato kniha mi ukázala, že bych neměla říkat žádné potom, protože někdy už by také nějaké potom nemuselo vůbec přijít. Opravdu se mi hodně líbil autorův styl, až si občas říkáte, jestli náhodou netrpí samomluvou. Opravdu se to povedlo! Je to originální.

20.02.2016 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Nejvýše postavený vlk ve smečce není ten, kdo používá brutální sílu. Je to ten, kdo by ji mohl použít, ale rozhodne se to neudělat.

Knížka byla naprosto úžasná. Miluji ty části o vlcích, to byl pro mě nepopsatelný zážitek. Spisovatelka se mi každou knihou zarývá hlouběji a hlouběji do mého srdce! Je pravda, že musím jednu hvězdičku odebrat, jelikož mě moc nezaujala Cara (vlastně mi docela dost lezla na nervy)... Rozhodně by mi nevadilo, kdyby se vynechala ta rodina a bylo by to čistě zaměřené na jeho život s vlky. Ale i přes Caru a to všechno jsem si knihu zamilovala a rozhodně si o vlcích z pera J. Picoultové přečtu znovu!

20.02.2016 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Dobře, tohle se trochu (trochu víc) nepovedlo... Zatím co seriál je zařazený do mojí TOP10, tak tahle kniha bude ráda, jestli si na ní vůbec někdy vzpomenu jinak než jako na zklamání. Zatím vždy jsem se přiklonila na stranu knihy, dnes je tomu však jinak. Opravdu je seriál mnohem lepší než-li kniha, i když by bez knihy seriál nejspíš nevznikl (To vidím jako jediné plus). Chyběla mi tam akce, v knize se opravdu řeší jen a pouze vztahy (To já nemám ráda). Knihu jsem přečetla, ale během čtení jsem nepociťovala žádné emoce, ani po přečtení ve mně kniha žádné nezanechala.

17.02.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Znáte to, jdete si nalít pití a nakonec skončíte v obýváku, kde zrovna máma kouká na film - Při mém štěstí Pýcha a předsudek... Kouká na to každý rok a já to nedokázala pochopit... Koukám a koukám, až jsem dokoukala celý film. K mému překvapení, se mi to líbilo, film byl úžasný. Za pár měsíců jdu do knihovny a zrovna ji přestavěly. První regál, na který narazíte je světově známá literatura - Prostě klasicky to, co by každý čtenář měl znát, ať už to jsou Bídníci, Stařec a moře, Revizor nebo Jana Eyrová (Uvažovala jsem, že zrovna tu si znovu přečtu, jelikož knížku zbožňuji)... Nakonec na mě z poličky křičel růžový přebal knihy, nebylo to nic jiného než Pýcha a předsudek. Kniha byla opravdu čtivá, úplně jsem si zamilovala starého pana Benneta a Elizabeth, pak je tu pan Darcy, ano, ten úžasný pan Darcy (Říkejte si, co chcete, já ho žrala už od začátku :D ) ... Každá postava dostala prostor, opravdu to bylo báječné čtení. Rozhodně se ke knize vrátím, o tom nemůže být pochyb.

06.02.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak zde jsem opravdu na rozpacích... Čekala jsem od toho trochu něco jiného. Absolutně mě nezaujala Sage a její milostný cosi, to Jodi mohla opravdu vynechat. Líbilo se mi vyprávění Minky a Josefa. SPOILER: Docela mě zamrzelo, kdo nakonec umřel. Nevěřila bych, že by toho byla Sage schopná, ale nenávist dělá hodně. KONEC SPOILERU (Děkuji za upozornění Daenerys, neuvědomila jsem si to)

Kniha se mi četla poměrně dobře, ale neplánuji se k ní vrátit. Opravdu tam byly zbytečné pasáže, které mě nezaujaly, ale spíše odrazovaly. Hvězdičku odebírám za poměrně nezajímavou Sage.
Jodi si zařadím mezi své oblíbence, protože si vybírá opravdu nelehké náměty a to opravdu stojí za obdiv.

31.01.2016 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Zaujal mě obal a popadla jsem knihu bez rozmyšlení... Začala jsem číst a opravdu jsem se hodně dlouhou dobu nudila... Nápad s tygrem byl originální, ten příběh poutavý, ale kniha jako taková mě zklamala... Velice často zde byly nudné pasáže, které tam ani nemusely být obsaženy... Kelsey mi přišla taková nemastná, neslaná. A závěr? - Čekala jsem od toho opravdu víc a je mi to líto, ale končím u první knihy.

16.01.2016 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Je to jednoduchý, přesto originální příběh. Knihu jsem přečetla za pár hodin. Trochu jsem se obávala toho, že se mi to nebude líbit. Říkala jsem si, že to nebude nějaká velká pecka a v knihovně jsem se dlouho rozmýšlela, zda si knihu vůbec půjčím... Přečetla jsem první kapitolu a říkám si, co je to proboha za kravinu... Jenže mně to nedá a musím číst dál, prostě si mě kniha svým způsobem získala. Pak už jsem zůstávala hlavně kvůli Willovi. Jacinda mi sice moc nesedla, ale dokázala jsem si na ni zvyknout. Příběh nebyl ničím překvapivý, vše jsem odhadla už dopředu, z tohoto důvodu dostává Drakie pouze 3*... Ale i tak si jdu přečíst další díly.

10.01.2016 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Takže je krásných čtvrt na 2 ráno a já jsem naprosto uchvácená. Miluji, jak je to zasazené do prostředí Viktoriánské Anglie, to jak si vykají... Opravdu se mi to líbilo. Nate mi nesedl už od začátku, přesto na mě čekalo překvapení v podobě Magistra. Opravdu doufám, že v dalších knihách odhalí pravou osobnost Willa. Rozhodně si tuto knihu zařadím do TOP10... Rozhodně doporučuji! Cassandra Clare opět nezklamala!

03.01.2016 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Abych byla upřímná, ze začátku mě knížka moc nebrala, měla jsem ji odloženou na stole a četla ji pouze v autobuse nebo v tramvaji, takže za celou dobu jsem přečetla pouze 8 kapitol z celé knihy... Pak mě popadla nehorázná chuť na čtení a dneska bylo dočteno. Vlastně ani nevím, jak se to stalo. Kniha se najednou četla sama, začala mě bavit, prostě mě uchvátila. Popravdě mě vůbec nepřekvapila pravá identita Cinder, jelikož mi to bylo jasné už od začátku. Škoda, autorka si mohla dát větší práci se zamaskováním pravdy. Když ale pominu tuto chybičku, tak kniha byla skvělá. Kdo by si také nechtěl přečíst o kyborgské popelce, že?

26.12.2015 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Příběh to byl určitě skvělý, ale kniha se mi špatně četla... Sice jsem ji dočetla, ale musela jsem to brát po kouskách, což se mi moc často nestává. Jednoduše jsem se do knihy nemohla začíst, ale po dočtení, se mi přeci jen něco vrylo do paměti. Další díly si nejspíš nepřečtu, tenhle zážitek mi stačil a jsem s ním spokojená. Možná to nebyl můj šálek kávy, ale alespoň jsem o něco moudřejší...

19.12.2015 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Knížka se mi velice líbila... Naprosto jsem se ztotožnila s Cath (Stejně se mi víc líbí oslovení Cather :D ) Za to Wren mi lezla docela na nervy, ale nakonec jsem si ji oblíbila také. Levi mi padl do oka hned po jeho prvním úsměvu. A Reagan byla takový to správný spolubydlo...
Rozhodně stojí za přečtení. Byla to 1. knížka, kterou jsem od této autorky četla a kamarádka mi už doporučila Eleanor & Park, takže zítra hned vyrážím do knihovny :)

06.12.2015 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Opravdu silný zážitek! Kniha byla velice čtivá a autorka dokonale vystihla Aspergerův syndrom. Velice se zajímám o takové typy příběhů, takže Jodi se stává mojí favoritkou. Opravdu se to jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četla a doporučila bych ji určitě všem. Hodně se mi líbilo, jak byl příběh vyprávěn z pohledů vícero postav, i když jsem se v tom ze začátku ztrácela, bylo to super. Ke knize se určitě vrátím a ten skvělý zážitek si zopakuji!

27.11.2015 5 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Asi nejlepší kniha z celé série, ale i tak to byl průměr. Asi to hodně ovlivnila Darina, snažila jsem se jí celou sérii přijít na chuť, ale nešlo to. Hodně mě zajímala smrt Phoenixe a vrah mě opravdu překvapil. Bylo mi jich v tu chvíli tak líto.
V závěru stačí asi jen říct, že ke knihám se už nevrátím, ale nelituji jejich přečtení. Je to spíše pro nenáročné čtenáře, kteří to budou určitě hltat. Já jím nejsem, tak mi ty příběhy přišli v celku nudné, někdy jsem měla fakt chuť přeskočit až na konec knihy, ale to bych si neodpustila. Loučím se s vámi Krásní mrtví, odpočívejte v pokoji...

17.11.2015 3 z 5

Summer Summer Eden Maguire

Za mě nejslabší díl, který mě vůbec nebavil. Byl až příliš zmatený, ale přesto jsem knihu přečetla. Od téhle série jsem stejně nic velkého nečekala. Teď už zbývá jen Phoenix...

17.11.2015 2 z 5

Arizona Arizona Eden Maguire

Druhý díl byl sice o poznání lepší, ale stejně jde o průměrnou knihu, která nenadchne, ale ani neurazí. Za pár hodin mám přečteno a nic jsem si z toho neodnesla. Většinou ve mně knihy zanechávají nějaké pocity, které si s sebou nesu ještě hodně dlouho, ale tahle série to opravdu není. Čtu to jen proto, abych zjistila jejich záhadná úmrtí, která mi zůstala neobjasněná v první knize.

17.11.2015 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Tak mám za sebou konec a jsem s ním spokojená. Příjemně mě překvapila Lei, s ní to byl opravdu skvělý nápad. Co mě jediné šokovalo, byl Hunter, ale na druhou stranu jsem pro něj měla pochopení. Nejvíc mi sedla postava Indie a Kapitána jsem pro změnu vůbec neměla ráda. Čekala jsem od toho víc, doufala jsem v nějakou akci, boj a války... Oni radši poslali mor vodou a pak hledali lék.
Pořád jsem se plně nedokázala vžít do příběhu, tak mě to místy nudilo. Ale co na téhle trilogii zbožňuji, jsou ty básně. K závěru už nejspíš jen dodám, že nelituji přečtení těchto knih, ale už se k nim nejspíš nevrátím.

15.11.2015 3 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Čtení této knihy, byl opravdu silný zážitek. Kvůli svému studiu jsem na knihu neměla téměř žádný čas. Dnes jsem se to rozhodla změnit a za pár hodin bylo přečteno... Slzy tekly proudem a tento příběh si s sebou ponesu ještě hodně dlouho. Děkuji autorce za skvělé vystižení Alzheimerovy choroby.
Rozhodně se ke knize někdy vrátím a tento emocemi nabitý příběh si znovu připomenu. Dovolím si prohlásit, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četla!

14.11.2015 5 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Tak to šlo opravdu rychle, za nějakých cca 5 hodin přečteno. Je to opravdu nenáročné čtení, které nijak extra nezaujme, ale ani neurazí. Přečtu si i ty ostatní díly, jelikož mě zajímá, jak ostatní zemřeli, ale také mě zajímá jestli vyřeší i Hunterovu smrt.
Na mě tam bylo možná až moc sladkých řečí. Myslí, že tam nebyla kapitola, kde by alespoň 6x nezaznělo "Miluji tě". Jak jsem psala, je to pro nenáročné čtenáře asi tak od 13 do 15, pak už z toho na větvi nejspíš nebudete, stejně jako já :) (Ale je to jen věc názoru a vkusu).

28.09.2015 3 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Musím se přiznat, že mi dlouho trvalo se do knihy začíst. Je to nejdéle čtená kniha, co mi přišla pod ruku. Začalo mě to bavit asi až v polovině knihy, kdy už se opravdu začalo něco dít. Moc mě nebavili části s Dianou, více jsem se začetla do příběhu Grace a Vikramy.
Opravdu je to jedna z mála knih, u kterých jsem brečela. Vlastně to je jediná kniha, u které jsem fakt brečela, u ostatních vždy jen slzička ukápla.
Tak nějak jsem tušila, jak to skončí, v jejich době to tak prostě bývá, ale nečekala jsem, že to spáchá zrovna ON. Rozhodně za zakončení si kniha zaslouží 4*. Normálně bych dala 3*, ale ještě teď to píšu se slzami v očích, tak budu hodná. Nečekala jsem, že mě to tak dostane!
PS: Já chci taky svého Vikramu! To, jak se k ní choval, už v 21. století nenajdete :(

27.09.2015 4 z 5