DasaN DasaN komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Autor umí dobře vykreslit děsivou až psychedelickou atmosféru, která nutí číst stále dál...

08.07.2020 4 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Další pokračování sestřiček opět nezklamal. Pěkné čtení se zajímavým dějem, prostě takové příjemná oddechovka.

10.04.2020 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velmi smutný a emotivní příběh, který zaručeně vtáhne do děje.

10.04.2020 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Zpočátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se to opravdu nečekaně rozjelo a pak už jsem se zatajeným dechem hltala příběh až do konce.

27.10.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jak jsem si již ověřila King prostě nezklame. Ze začátku chvíli trvalo než se příběh rozjel, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.

27.10.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ať je kniha pravdivá nebo ne, zní její obsah velmi znepokojivě. Ačkoliv to není úplně horor, tak je její obsah takový psychedelický, že při čtení pociťujete od začátku do konce úzkost. Příběh je poutavý, ale po zjištění že Igor je feťák.... se na něj dívám trochu skepticky, každopádně pokud je na tom co vypráví aspoň trochu pravdy, tak je to opravdu dost děsivé. A pro jistotu kdyby se vyskytla možnost výletu na Tribeč, tak ji raději omítnu.

22.05.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi povedená kniha, která vypráví neobvyklý příběh, chvílemi až trochu děsivý. Zajímavě také působí útržky vzpomínek na předchozí život .

12.05.2019 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Příběh Violy mě vtáhnul do děje a i přes mrazivý obsah jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Přesto kolik jsem toho na téma holokast přečetla, tak pokaždé žasnu jakých zvěrstev se lidi byli schopní dopouštět.

12.05.2019 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Moc pěkná oddechovka, první díl byl sice lepší hlavně protože, tam bylo více nemocničního prostředí, tento díl byl více o vztazích. Jinak je to příjemné čtení a samozřejmě s otevřeným koncem, takže se těším na další pokračování.

12.07.2018 4 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Osud Ady mě velmi zaujal i přesto, co zažila se z naivní dívky stala velmi silná žena. Příběh je krásný, originální a velmi smutný, ale ten závěr je opravdu nečekaný.

25.12.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Krásné pokračování knihy Psí poslání, které se dotkne srdce každého pejskaře. Úžasný, doporučuju...!

15.09.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

No pomalý rozjezd, ale ten konec je fakt nečekaný. No už od půlky jsem si myslela, že není všechno jak se zdá, ale že to dopadne takto, by mě nenapadlo.

13.07.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

No klasika kterou jsem si prostě musela přečíst, mohla by být delší, ale jinak se čte dobře.

12.06.2017 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Další moc dobrá kniha o životě v Osvětimi... Čím více čtu knihy s touto tématikou, tím víc si vážím života...

29.05.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je zde ukázaná děsivá pravda, jak je snadné spadnout až na úplné dno. Nejhorší je, že začala tak brzkém věku k tomu navíc ta prostituce..... Když si představím jaké jsem měla já starosti v tom věku , to je úplná banalita.

15.10.2016 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Příběh Corinne mě strhnul. Nemohla jsem kolikrát uvěřit co byla schopná obětovat pro lásku a člověka, kterého znala tak krátce a navíc když byl z úplně odlišné kultury. Za těch pár let co byla v Africe toho zažila opravdu hodně, ať už samotný život s Masaji, opakované nemoci, boje s úřady, ale i žárlivost svého manžela. Opravdu jsem se divila, jak dlouho tento život snášela.

11.10.2016 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Možná to některým tato kniha připadá jako klišé, ale podle mě je krásné najít lásku i v takovém období. A o to krásnější je, že si tu tak lásku užívali, protože vlastně věděli, že to může každou chvilku skončit....

27.09.2016 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha mě velmi zaujala, protože zde popisuje část japonské kultury týkající se studia a života gejš. Samotný příběh o gejše Sajuri je čtivý, poutavý a krásný.

18.09.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka je poutavý příběh, zvlášť mrazivé je vyprávění Minky, přesto jaký děsivý obsah měla, jsem se od ní nemohla odtrhnout. Zajímavé je morální dilema, které Sage prožívá, ale i závěr.

29.11.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Krásný a smutný příběh, který vás zaručeně osloví, jak dějem ,tak i stylem psaní :)

09.10.2013 5 z 5