Dalia Dalia komentáře u knih

Kdo by neznal příběh Robinsona Crusoe? Jako dítě jsem knihu četla opakovaně.

15.03.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé a místy dost brutální krimi, takže po tomto si budu muset přečíst něco oddechového. Každopádně si od autora ráda přečtu další knihu.

15.03.2023 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Dvě zcela odlišné kultury spojené manželstvím, ztráta iluzí, ztráta svobody, boj o dítě... Příběh mě pohltil.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Toto je úžasné čtení. Prostě příběh skutečného života se všemi půvaby i strastmi. A autorčin jedinečný smysl pro humor jej povyšuje na něco, co ve čtenáři navždy zanechá svůj otisk.

11.03.2023 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Kniha plná nádherných ilustrací a krásných pohádek. Provází mě životem od raného dětství.

07.01.2023 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Z hlavní hrdinky jsem měla pocit, že je živá pouze z kávy a vodky :-)) ... no, kniha je velmi čtivá, velmi napínavá, mnohem lepší než její filmová adaptace a řekla bych, že z celé série snad i nejpovedenější.

12.05.2020 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Dnes už jen vzpomínka ... milovala jsem tu knihu.

03.05.2020 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Zprvu jsem si myslela, že díky pro mě deprimujícím scénám odehrávajícím se ve vězeňském prostředí budu mít problém knihu přečíst. Samozřejmě jsem nakonec byla vtažena do děje a tuto další "dánovinu" přečetla s chutí.

06.03.2023 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Tato kniha byla ztrátou mého času a dočetla jsem ji s velkým sebezapřením. Jenom proto, že nerada odkládám nedočtené knihy. Hloupé, nezáživné, nic nedávající "dílo" Humor? Kde?

09.04.2020 odpad!

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Vydejme se do časů starověkého Egypta a prožijme život lékaře Sinuheta prostřednictvím jeho vypravění ...
Krásný příběh z dob vlády reformátorského faraona Achnatona.

06.04.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Na Sněhuláka jsem se chystala celkem dlouho a jsem ráda, že se mi kniha nakonec dostala do rukou. Napínavá detektivka od začátku až do konce.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohem lepší a barvitější než filmová adaptace. Skvělé čtení!

22.04.2020 5 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Soudím, že hlavní myšlenkou je snaha vyzdvihnout důležitost lidské fantazie provázející člověka napříč během času. Schopnost představivosti je kořením lidského života a ne každý je schopen uchovat si ji v plné síle, v jaké je vlastní dětem, také po dobu dospělosti a stáří. Svět představ, myšlenek a snů je pro nás bezednou truhlicí bohatství a v některých úsecích života může být naší jedinou a zcela dokonalou svobodou.
Příběh vypráví o chlapci Františkovi, jehož duše nacházela ta nejopravdovější dobrodružství ve vlastní představivosti a o jeho touze odhalit dosud nepoznaná tajemství tiché a opuštěné zahrady. Zahrady, v níž se i čas zastavil. Zahrady, jež osamocena v tichu vlastního světa zůstává ukryta kdesi v hloubi labyrintu starých uliček ...
V díle je bazální složkou ilustrace. Jedná se o dominantní prvek, který prozaicky psanému textu dodává nádech poetična. Celostránkové ilustrace se nesou v duchu malebnosti s jistým odrazem jemných nuancí melancholie. Dle věku čtenáře mohou být vnímány až s určitými pocity nostalgie. Tomuto dojmu v nemalé míře přispívá specifický rukopis Pavla Čecha, který svou volbou barevné kompozice dokáže asociovat pocity klidu, či dokonce jakéhosi zpomalení běhu času. K povzbuzení imaginace napomáhá mlžná barevná forma a nenachází se zde element dynamiky, který by mohl v celkovém pojetí příběhu působit rušivě. Z ilustrací na čtenáře vyzařuje citová bezprostřednost, dalo by se říci až meditativní poetismus. Za zmínku stojí autorovy detailně propracované malby labyrintů uliček, jež se vyznačují křehkou lyričností a mistrnou detailností.

05.04.2020 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Příběh silných emocí, velké bolesti a cesty k přijetí nepřijatelného.

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Napínavé čtení od začátku až do konce.

21.05.2020 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Dnes již klasika světové literatury. Příběh lehce mysteriózního ražení o lásce a smrti. Přečetla jsem jej s chutí.

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Brouk Pytlík patří mezi hrdiny mého dětství. :-) Ilustrace jsou nádherné!

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Silný příběh. Viděla jsem i film, který bych hodnotila stejně vysoce jako knihu.

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Napínavé, akční a čtivé. Moc mě to bavilo, a to i díky prostředí, v němž se příběh odehrává.

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Příběh Maliky a její rodiny se člověku žijícímu v jiné kultuře může zdát až neuvěřitelný. Obdivuji sílu hlavní hrdinky a všech, kteří s ní prošli tak těžkými zkouškami.

10.03.2023 5 z 5