Dalia Dalia komentáře u knih

Čarodějnice a vévoda Čarodějnice a vévoda Brigitte Riebe

Velmi čtivě zpracovaný příběh z patnáctého století o lásce, tajemství i údajném čarodějnictví. Bavilo mě to moc.

27.03.2023 5 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Četla jsem už dávno, takže příběh se mi moc nevybavuje. Ale vím, že mě kniha bavila.

25.03.2023 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

(SPOILER) V mnoha situacích mi hlavní hrdinka lezla na nervy, ale obecně vzato jsem jí fandila. Takže dobrý konec příběhu mě potěšil.
Kniha je čtivá, napínavá a nepostrádá ani trochu toho tajemna, byť v ní nakonec nic nadpřirozeného nenajdeme.

22.03.2023 4 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Postupně si do tohoto seznamu přidávám i knihy, které jsem milovala v dětství. Ráda si je připomínám.
Rumcajs s Mankou a Cipískem rozhodně patří k mým oblíbeným pohádkovým postavám a jejich příběhy jsem jako malá četla znovu a znovu.

22.03.2023 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Milovala jsem tuto knížku. Prázdninový příběh jako vyšitý.

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

Četla jsem jako dítě opakovaně.

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Knihu jsem si pořídila neplánovaně a za pár korun v jednom málem krámku. A v době, kdy jsem ji četla, mi přišla jako zjevení... Pro mě je to jeden z knižních pokladů.

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

Opět pohodové a zábavné čtení, u kterého si lze oddechnout. Osudy čtyř kamarádek, jejich přátelství, každodenní radosti i strasti... První díl Manželek bych hodnotila jako trochu povedenější, ale i u tohoto pokračování jsem se bavila.

19.03.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Napínavé a místy dost brutální krimi, takže po tomto si budu muset přečíst něco oddechového. Každopádně si od autora ráda přečtu další knihu.

15.03.2023 5 z 5

Kdo by neznal příběh Robinsona Crusoe? Jako dítě jsem knihu četla opakovaně.

15.03.2023 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Brouk Pytlík patří mezi hrdiny mého dětství. :-) Ilustrace jsou nádherné!

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Dvě zcela odlišné kultury spojené manželstvím, ztráta iluzí, ztráta svobody, boj o dítě... Příběh mě pohltil.

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Silný příběh. Viděla jsem i film, který bych hodnotila stejně vysoce jako knihu.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Toto je úžasné čtení. Prostě příběh skutečného života se všemi půvaby i strastmi. A autorčin jedinečný smysl pro humor jej povyšuje na něco, co ve čtenáři navždy zanechá svůj otisk.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Na Sněhuláka jsem se chystala celkem dlouho a jsem ráda, že se mi kniha nakonec dostala do rukou. Napínavá detektivka od začátku až do konce.

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Napínavé, akční a čtivé. Moc mě to bavilo, a to i díky prostředí, v němž se příběh odehrává.

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Malý příběh o vzniku velké lásky. Krásné!

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Příběh Maliky a její rodiny se člověku žijícímu v jiné kultuře může zdát až neuvěřitelný. Obdivuji sílu hlavní hrdinky a všech, kteří s ní prošli tak těžkými zkouškami.

10.03.2023 5 z 5

Herecká manželství Herecká manželství Michaela Remešová

Pěkně zpracovaná knížka, ve které se čtenář dozví plno zajímavostí ze života známých hereckých párů. Bavila mě.

09.03.2023 5 z 5

Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Experiment - Důkaz o posmrtném životě? Stéphane Allix

Knihu jsem četla několikrát a ráda bych se k ní ještě někdy vrátila. Zajímavé zpracování tématu života po smrti těla.

08.03.2023 4 z 5